Benas Chodžesas. Sergėj Dolženko (EPA) nuotr.

Berlynas, vasario 11 d. (ELTA). Jei Ukraina nori įveikti Rusiją, šaliai būtinai reikia naikintuvų.
 
Tai interviu „Deutsche Welle“ pareiškė buvęs JAV generolas Benas Hodgesas. Su dabartine Vakarų  parama pergalės prieš Rusiją, anot jo, reikės laukti 3–4 metus. Gavusi papildomos paramos, Ukraina jau šių metų pabaigoje galėtų išstumti rusų pajėgas iš savo teritorijos, pažymėjo B. Hodgesas.
 
Kuo anksčiau suteiksime Ukrainai galimybę pasiekti lemiamą rezultatą, tuo greičiau karas baigsis, pridūrė buvęs aukštas kariškis. Anot jo, vienintelė Vašingtonui svarbi „raudona linija“ yra sausumos dalinių panaudojimas.
 
Rusija, anot B. Hodgeso, šiuo metu mėgina pradėti naują puolimą. Tačiau šalis esą nėra pajėgi pradėti „didelį“ puolimą. „Jie neturi šarvuotų pajėgų, neturi galimybių prasiveržti“, – teigė karinis ekspertas leidiniui „Deutsche Welle“. Kyjivas tuo metu „turi užtektinai galimybių apriboti Rusijos sėkmę“. Tačiau tai esą „brangiai kainuos“, jei kalbėsime apie nuostolius ar amuniciją.
 
B. Hodgesas pabrėžė, jog Kyjivas turi atsikovoti Krymą, kad išsaugotų „tarptautinę, taisyklėmis pagrįstą tvarką“ ir „JT chartiją“. Ukrainos uostams svarbi prieiga prie Azovo jūros per Krymą, teigė jis.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.02.12; 07:44

JAV sausumos kariuomenės generolas majoras Markas Stammeris atskrido į Kolumbiją nesibaigiant politinei krizei kaimyninėje Venesueloje. Tai antradienį pranešė portalas „Tenemos noticias“.

Jo žiniomis, M. Stammeris ketina apsvarstyti su Kolumbijos ginkluotųjų pajėgų ir teisėsaugos institucijų vadovybe „dviejų šalių bendradarbiavimo stiprinimo klausimus, taip pat priešinimosi grėsmėms regione priemones“.

M. Stammerio vizitas surengtas tuo metu, kai internete pasirodė JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Johno Boltono bloknoto nuotraukos, darytos per spaudos konferenciją Vašingtone, skirtą padėčiai Venesueloje. Puslapyje matyti įrašas „5 000 kariškių į Kolumbiją“. Pats J. Boltonas į žurnalistų klausimą apie galimą JAV karinę operaciją Venesueloje atsakė: „Svarstomi visi variantai“.

Vėliau Kolumbijos gynybos ir užsienio reikalų ministerijos paneigė pranešimus apie galimą 5 tūkstančių JAV kariškių permetimą į šalies teritoriją. Pasak URM vadovo Carloso Holmeso Trujillo, Bogota nieko nežino apie tokius Vašingtono planus.

Sausio 23 d. Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido, kurio paskyrimą į parlamento pirmininko postą dviem dienomis anksčiau anuliavo šalies Aukščiausiasis teismas, pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu. Tą pačią dieną JAV pripažino jį laikinuoju valstybės vadovu. Dabartinis prezidentas Nicolas Maduras pavadino tai mėginimu įvykdyti perversmą ir pareiškė nutraukiąs diplomatinius santykius su JAV.

Netrukus J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu pripažino Limos grupės šalys išskyrus Meksiką, taip pat Australija, Albanija, Gruzija, Izraelis, Amerikos Valstybių Organizacija. Daugelis ES narių palaiko Venesuelos parlamentą ir reiškia viltį, kad, siekiant sureguliuoti krizę, šalyje bus surengti rinkimai. N. Madurą parėmė Rusija, Baltarusija, Bolivija, Iranas, Kinija, Kuba, Nikaragva, Salvadoras ir Turkija.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.30; 07:30