Lietuvos Generalinėje prokuratūroje įvykusioje spaudos konferencijoje dėl paskelbtų JAV Senato atlikto tyrimo išvadų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis patvirtino, kad prokuratūra artimiausiu metu dar kartą kreipsis į JAV prašydama suteikti informaciją, kuri, ją gavus, būtų prijungta prie atliekamo ikiteisminio tyrimo medžiagos.

Prokuroro paminėtas tyrimas dėl galimo neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną buvo pradėtas 2014 m. vasario 13 d., atsižvelgiant į Žmogaus teisių stebėjimo instituto pateiktą pareiškimą.

Continue reading „Prokuratūra artimiausiu metu dar kartą kreipsis į JAV”

„Gal Jūs galvojate, kad jums neverta jaudintis dėl Amerikos vyriausybės slaptų programų, renkančių telefoninius ir internetinius duomenis apie paprastus amerikiečius, – rašo savo tinklaraštyje Foreign Policy svetainėje tarptautinių santykių specialistas, Harvardo universiteto profesorius Styvenas Voltas. – Pagaliau Amerikoje gyvena per 300 mln. žmonių, ir daugumos jų elektroninis ar telefoninis bendravimas neturi jokio ryšio su nacionaliniu saugumu ir vargu ar atkreips specialiųjų tarnybų dėmesį“.

Iš tikrųjų dingstis susirūpinti yra, mano autorius, ir svarbiausia – ne būgštavimai dėl privataus gyvenimo neliečiamybės, sakoma straipsnyje: žmogaus asmeninis gyvenimas tikriausiai nebus žinomas visuomenei.

Pagrindinis pavojus susidariusioje situacijoje tas, kad tai gali neigiamai atsiliepti potencialiems „nesutinkantiesiems“, demaskuotojams, tyrimais užsiimantiems žurnalistams, kitaip sakant, visiems, kas tam tikrus vyriausybės veiksmus laiko neprotingais, neetiškais ar išvis neteisėtais.

Continue reading „Vyriausybės sekimo programos: kokia tikroji grėsmė”