Iki šiol daug  kalbėta apie 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, kai, girdi, saujelė sąmokslininkų nuvertė demokratinę valdžią Lietuvoje ir įvedė tariamai fašistinį  tautininko A.Smetonos režimą.

Panašiai taip dar daug kas galvoja ir šiandieninėje nepriklausomoje Lietuvoje. Ir neatsitiktinai. Iki šio nebuvo rimtesnės studijos apie tą įvykį, kaip ir jo įtaką lietuvių Tautos ir jos nepriklausomos valstybės raidai.

Tą spragą turėtų užpildyti neseniai knygynuose pasirodžiusi istoriko Dr. Algimanto Liekio beveik 900 psl. knyga „Prezidentinė Lietuva (1919 – 1920, 1926 – 1940). Tai bene 40 – toji autoriaus knyga lietuvių Tautos istorijos  klausimais. Atskira (128 p.) knygute išleista ir to veikalo santrauka.

Autorius, remdamasis gausiais archyviniais dokumentais, literatūriniais šaltiniais įrodo, kad  po to perversmo, sugrąžinusio A.Smetoną į Respublikos Prezidento postą ir įvedusio prezidentinį valdymą, nebuvo nei demokratija sutrypta, nei pasukta fašistiniu keliu, o tik pirmą kartą istorijoje ji ėmė eiti tik savu, lietuvių Tautą ir jos nepriklausomą valstybingumą stiprinančiu – lietuviškuoju – tautiniu keliu.

Continue reading „„Prezidentinė Lietuva…“ – naujas žodis istoriografijoje”

kegrin_2

Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga (toliau – Lyga) su nerimu stebi viešoje erdvėje skelbiamą informaciją apie energijos tiekimo kainas.

Norime atkreipti Komisijos dėmesį, kad ES Sutarties 153 str., Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 str., Lietuvos Respublikos Vartotojų teisių apsaugos įstatymas ir kiti teisės aktai, vartotojams garantuoja teisę į objektyvią, pagrįstą ir teisingą informaciją apie paslaugų (taip pat ir energijos paslaugų) kainas.

Lyga gauna daug klausimų dėl pastaruoju metu skleidžiamos informacijos apie UAB “Vilniaus vandenys“ neva galimai nusavintą vieną milijardą litų ir dėl Ukmergės savivaldybės neva ketvirtadaliu sumažintų kainų. Vartotojai dažnai klausia (ir tuo pačiu kaltina): kaip Valstybės energijos kainų reguliatorius – Komisija – leido tokiems faktams įvykti, nes būtent jis kontroliuoja, prižiūri, reguliuoja energijos tiekimo kainas ir investicijų dydžius?

Continue reading „Dėl informacijos apie galimai nusavintą milijardą litų”

kegrin_2

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija birželio mėnesį gavo Ukmergės rajono savivaldybės prašymą panaikinti UAB „Miesto energija“ licenciją, kurią turėdama įmonė šilumos energiją tiekia Ukmergės miestui ir rajonui.

2010 m. liepos 29 d. viešame posėdyje Komisija, išnagrinėjusi bylos medžiagą, kurioje surinkta ginčo šalių Komisijai teikta informacija, atsakingų institucijų sprendimai ir paaiškinimai dėl susidariusios padėties Ukmergės rajone tiekiant šilumą ir karštą vandenį, išklausiusi dalyvavusių viešajame posėdyje pasisakymus, taip pat kruopščiai išanalizavusi teisės aktus, reglamentuojančius šilumos ūkio licencijavimą, nenustatė pagrindų, kuriais remiantis būtų galima sustabdyti ar panaikinti šilumos tiekimo licenciją UAB „Miesto energija“.

Continue reading „Teisėtas licencijuotas šilumos tiekėjas Ukmergės rajone – UAB „Miesto energija“”

grinius_kestutis

Tai iš tiesų labai įdomus reiškinys, daug įdomesnis, negu banalus vulkano išsiveržimas. Ne, ir jūs atkakliai tvirtinsite, kad tai pirmasis vulkanas, pabudęs per penkiasdešimt reaktyvinės aviacijos metų? Ir kad niekas ir niekada netyrinėjo pasekmių kariniams žvalgybos lėktuvams, apskraidžiusiems kad ir tos pačios Kamčiatkos pakrantes?

Oro erdvė virš visos Europos buvo uždaryta remiantis “duomenimis“, gautais “kompiuterinio modeliavimo“ būdu, kuriuos pateikė nežinoma Britanijos firma. Kas gi yra tas “kompiuterinis modeliavimas“? ( Tik nereikia pudrinti smegenų mums, kurie dar vaikystėje sudarinėjome programas, modeliavusias, kaip priešų lėktuvą – žvalgą aptinka zenitinės raketos. ). Taigi esmė ta, kad duoti pradiniai atsitiktiniai duomenys perdirbami į užsakovo norimą rezultatą.

Continue reading „Kodėl labai svarbi politinė Lenkijos kontrolė?”

grinius_kkkkkkkk

2009 metų gruodžio 28-ąją dieną Nacionalinė dujų, elektros ir šilumos vartotojų gynimo lyga, gindama viešąjį interesą, pateikė skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui dėl Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarnybos sprendimo atsisakyti pradėti tyrimą dėl šiukšlių deginimo gamyklos Vilniuje. Priminsime, kad 2009-03-11 dienos pareiškimu (vėliau jis buvo tikslinamas pagal pareikalavimą) mūsų lyga kreipėsi į Lietuvos Respublikos Konkurencijos tarybą su prašymu ištirti, ar Vilniaus miesto savivaldybės ir/ar Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos, Ūkio ministerijos ar kitų valstybės institucijų veiksmai ir sprendimai, kuriais suteiktos išimtinės teisės UAB “Regioninė komunalinių atliekų deginimo gamyklai“ statyti ir eksploatuoti atliekų deginimo gamyklą, nepažeidžia Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo, o ypač šio įstatymo 4 straipsnio reikalavimų.

Continue reading „Metai baigiami teismuose ginant vartotojų teises”