Kalėjimo tvora. Slaptai.lt nuotr.

Luhanskas, liepos 16 d. (Ukrinform-ELTA). Rusijos okupantai planuoja pastatyti 25 kalėjimus laikinai okupuotose Luhansko srities teritorijose, informuoja Ukrainos naujienų agentūra „Ukrinform“.
 
„Okupuotose teritorijose rusai neketina atkurti sugriautų būstų ir infrastruktūros, bet stengiasi kuo naudingiau panaudoti šias teritorijas savo vidaus politikai. Todėl jie planuoja ten pastatyti dar 25 kalėjimus, kurių didelė dalis iki 2026 m. sausio 1 d. turėtų pradėti veikti vadinamojoje DLR (Donecko liaudies respublikoje – ELTA). Nėra ko valgyti, nėra kur gyventi, bet yra kur atsidurti už grotų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Luhansko srities karinė administracija.
 
Kaip pabrėžė regiono administracija, skubėdami didinti lojalumą Kremliui prieš rugsėjį numatytus vadinamuosius „pirmuosius rinkimus“, vietos kolaborantai išduoda kaliniams pasus.
 
„Spaudimas paprastas: atliekantiems bausmę draudžiama dirbti apmokamą darbą be rusiško paso, o administracija didina represijas prieš tuos, kurie jo atsisako. Taip pat grasinama, kad išėjus į laisvę nebus galima gauti socialinių išmokų ir užsiregistruoti darbo biržoje“, – teigia Luhansko srities karinė administracija.
 
Justina Vaišvilaitė (UKRINFORM)
 
2023.07.17; 07:00
alkatraso_kalejimas

Žmonės skirstosi į dvi grupes: tuos, kurie sėdi kalėjime, ir tuos, kurie turėtų sėdėti kalėjime/ M.Ašaras /prancūzų dramaturgas, 1899-1974/.

Mes įpratę manyti, kad kalėjimas – tai vieta, kur laikomi uždaryti žmonės, pažeidę įstatymus. Tačiau senovėje buvo kitaip.

Prieš kelis šimtmečius tituluotas asmenybes ir svarbius politinius veikėjus dažnai paimdavo į nelaisvę ir laikydavo kalėjimuose tol, kol jie neišsipirks, ar nepakeis nuomonės. Tik XIX a. pradžioje kalėjimai buvo pradėti naudoti kaip bausmės ir pataisymui žmonių, padariusių nusikaltimus, vieta.

Continue reading „Kas išrado kalėjimą?”