Kibernetinis saugumas

Maskva, liepos 21 d. (AFP-ELTA). Rusijos prokuroras penktadienį paprašė skirti 18 metų laisvės atėmimo bausmę vienos didžiausių šalies kibernetinio saugumo įmonių įkūrėjui Iljai Sačkovui dėl kaltinimų išdavyste.
 
37 metų I. Sačkovas 2003 metais įkūrė kibernetinio saugumo įmonę „Group-IB“. Ji specializuojasi kibernetinių atakų aptikimo ir prevencijos srityje ir bendradarbiauja su Interpolu bei keliomis kitomis pasaulinėmis institucijomis.
 
„Valstybiniai prokurorai prašė skirti I. Sačkovui 18 metų laisvės atėmimo bausmę“, – jo advokatą Sergejų Afanasjevą citavo Rusijos naujienų agentūros. Maskvos teismas nuosprendį turėtų paskelbti liepos 26 dieną.
 
2021 metais jis buvo suimtas po to, kai JAV prezidentas Joe Bidenas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui išreiškė susirūpinimą, kad Maskva leidžia šalyje klestėti kibernetiniams nusikaltimams, nukreiptiems prieš Vakarų šalis.
 
Išdavystės bylos Rusijoje paprastai yra įslaptintos ir nagrinėjamos už uždarų durų.
 
„Group-IB“ pareiškė, kad jos darbuotojai „įsitikinę savo vadovo nekaltumu ir sąžininga verslo reputacija“.
 
I. Sačkovas buvo vienas iš „Group-IB“ įkūrėjų, kai jam buvo vos 17 metų, o 2016 metais jis buvo įtrauktas į žurnalo „Forbes“ sudarytą technologijų verslininkų sąrašą „30 iki 30 metų“.
 
Po trejų metų jis iš V. Putino gavo „novatoriško proveržio“ apdovanojimą „už pasiekimus kibernetinių grėsmių aptikimo ir prevencijos srityje“, teigė Kremlius.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.07.22; 07:00

Petro Porošenko. EPA – ELTA nuotr.

Kijevas, gruodžio 23 d. (AFP-ELTA). Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį neatvyko į apklausą pas pareigūnus, tiriančius jam mestus kaltinimus išdavyste, nes jis tariamai padėjo prorusiškiems separatistams parduoti anglis Kijevui.
 
56 metų buvęs prezidentas šią savaitę buvo paskelbtas įtariamuoju tyrime dėl išdavystės ir kaltinamas 2014-2015 metais padėjęs separatistams, kontroliuojantiems du nuo Ukrainos atplėštus rytinius regionus, parduoti anglis Ukrainos sostinei maždaug už 1,5 mlrd. grivinų (49 mln. eurų).
 
P. Porošenka, kuris šiuo metu yra kaimyninėje Lenkijoje ir žada grįžti į Ukrainą sausio mėnesį, „neatvyko“ į apklausą, „nes neprivalėjo“ to daryti, naujienų agentūrai AFP sakė jo advokatas Ilja Novikovas.
Petro Porošenko. EPA – ELTA nuotr.
 
I. Novikovas teigė, kad Valstybinio tyrimų biuro šaukimas „parengtas ne pagal įstatymą ir nėra teisiškai įpareigojantis“.
 
Pareigūnai pranešė, kad tiria dešimtis įtariamų nusikaltimų, kuriuose, jų manymu, galėjo dalyvauti P. Porošenka. Jei jis bus pripažintas kaltu išdavystės byloje, jam grėstų iki 15 metų kalėjimo.
 
P. Porošenka neigė bet kokius nusikaltimus, sakydamas, kad kaltinimai „peržengia raudoną liniją“. Jo artimas sąjungininkas, buvęs parlamento pirmininkas Oleksandras Turčynovas sakė, kad tyrimas yra „dar viena byla, sukurpta tiesioginiu dabartinio prezidento nurodymu“.
 
Vakarų valstybių ambasados antradienį pareiškė, kad seka procesą, ir paragino užtikrinti nepriklausomą teismą.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.12.24; 06:45