JK karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, rugpjūčio 31 d. (AFP-ELTA). Karalienė Elžbieta II kitą savaitę savo rezidencijoje Škotijoje priims naująjį Jungtinės Karalystės ministrą pirmininką, trečiadienį pranešė karališkieji pareigūnai, ir tai bus pirmoji ceremonija už Londono ribų per jos rekordinės trukmės valdymą.
 
Įprastai audiencija, kurios metu priimamas kadenciją baigiančio ministro pirmininko atsistatydinimas, ir vadinamoji „rankų bučiavimo“ ceremonija su jį pakeisiančiu ministru pirmininku vyksta Bakingemo rūmuose.
 
Kadangi oficiali karalienės rezidencija Londone yra vos už kelių minučių kelio automobiliu nuo Dauningo gatvės, perdavimo ceremonija paprastai vyksta greitai.
 
Tačiau dabar tiek B. Johnsono, tiek jo įpėdinio ar įpėdinės laukia 1 000 mylių (1 600 km) kelionė iš JK sostinės į Škotijos aukštumas ir atgal.
Tai bus pirmoji tokia ceremonija už Londono ribų nuo 1952 metų, kai Winstonas Churchillis Hitrou oro uoste pasitiko naująją karalienę po jos tėvo, karaliaus Jurgio VI mirties.
 
Pirmadienį turėtų paaiškėti, kas laimės Konservatorių partijos lyderių varžybas – užsienio reikalų sekretorė Liz Truss ar buvęs finansų ministras Rishis Sunakas.
 
Audiencijos pas karalienę turėtų įvykti antradienį.
 
L. Truss laikoma pagrindine pretendente tapti 15-ąja ministre pirmininke nuo karalienės valdymo pradžios.
 
Nerimas dėl karalienės sveikatos
 
Toks pokytis įvyko 96 metų karalienei išvykus tradicinių vasaros atostogų į Balmoralą ir vėl sukėlė nerimą dėl jos sveikatos.
 
Nuo praėjusių metų spalio mėnesio, po neplanuotos nakvynės ligoninėje dėl neatskleisto negalavimo, ji sumažino viešų pasirodymų skaičių.
Karališkieji pareigūnai teigia, kad ji buvo priversta atšaukti savo dalyvavimą renginiuose dėl „epizodinių judėjimo problemų“, dėl kurių jai sunku vaikščioti ir stovėti, todėl turi naudotis lazda. Be to, šių metų pradžioje ją taip pat buvo užklupęs COVID-19, po kurio ji sakė esanti „išsekusi“.
 
Bakingemo rūmai teigė, kad išankstinis sprendimas perkelti ceremoniją buvo priimtas siekiant užtikrinti aiškumą ministro pirmininko darbotvarkėje.
 
„Tai, kad pareigūnai negali būti tikri, jog karalienė bus pakankamai sveika, kad galėtų keliauti kitą savaitę, yra dar vienas priminimas apie jos garbingą amžių ir vis labiau senkančias jėgas“, – sakė buvęs BBC karališkasis korespondentas Peteris Huntas.
 
Karalienės vyriausias sūnus ir įpėdinis princas Čarlzas šiais metais ją pavadavo per parlamento atidarymą ir karinį paradą „Trooping the Colour“.
 
Tačiau P. Huntas sakė: „Naujo ministro pirmininko paskyrimas nėra tas dalykas, kurį galima lengvai perduoti būsimajam karaliui princui Čarlzui“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.09.01; 07:04

JK karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, spalio 24 d. (ELTA). Nors britų karalienei Elžbietai II jau 95 metai, jos darbotvarkė labai įtempta. Praėjusiomis dienomis kilus sveikatos problemų, nuspręsta smarkiai pakoreguoti monarchės darbo kalendorių. Laikraštis „The Daily Mail“ rašo, kad aukšti Bakingemo rūmų darbuotojai ruošia ateinančių savaičių ir mėnesių strategiją. Jos esmė – atskirti svarbius ir nesvarbius susitikimus, kad sumažėtų karalienės darbo krūvis.
 
Pranešama, kad monarchės asmeninis sekretorius seras Edwardas Youngas sulaukė didelės kritikos. Jis esą Elžbietos II darbo kalendorių beatodairiškai užpildė susitikimais, kurie nėra tiesiogiai susiję su jos, kaip šalies vadovės, vaidmeniu. Dabar norima parengti ateinančių 12 mėnesių svarbiausių susitikimų sąrašą.
 
Pasak „The Sunday Telegraph“, jau nuspręsta, kad svarbiausiuose susitikimuose turės visad dalyvauti ir princas Charlesas arba princas Williamas, kad, sunegalavus karalienei, renginys neliktų be karališkosios šeimos atstovų.
 
Karalienė Elžbieta II šią savaitę vieną naktį praleido ligoninėje, kur jai buvo atliekami tyrimai, kai ji dėl medicininių priežasčių buvo priversta atšaukti šią savaitę turėjusį įvykti vizitą į Šiaurės Airiją.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.25; 11:00

Karalienė Elžbieta II pirmą kartą viešumoje pasirodė pasiramsčiodama lazdele. EPA-ELTA nuotr.

Londonas, spalio 12 d. (dpa-ELTA). Pirmą kartą per daugelį metų karalienė Elžbieta II viešumoje pasirodė pasiramsčiuodama lazdele.
 
Iš paskelbtų nuotraukų matyti, kaip 95-erių britų monarchė rėmėsi lazdele per pamaldas Londono Vestminsterio abatijoje. Ją lydėjo duktė princesė Anne. Pasak britų žiniasklaidos, tai pirmas kartas, kai karalienė naudojosi lazdele ne dėl medicininių priežasčių.
 
Lazdelė monarchei buvo ištiesta, kai ji išlipo iš savo limuzino. Tada Elžbieta II pasuko į savo vietą bažnyčioje. Pasiramsčiuodama ji išėjo ir pasibaigus pamaldoms.
 
Žinių agentūra PA pranešė, kad karalienės automobilis, be to, sustojo ne prie pagrindinio katedros portalo, o prie įėjimo, kad karalienei būtų trumpiau eiti.
 
2003 ir 2004 metais karalienė naudojosi lazdele po kelio operacijos. Tačiau po to ji visad vaikštinėjo nesiremdama.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.13; 06:00

Didžiosios Britanijos Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Holirudo rūmų, oficialios Didžiosios Britanijos monarchų rezidencijos Edinburge, teritorijoje policija sulaikė vyrą, o iškviesta išminuotojų grupė neutralizavo įtartiną įtaisą.
 
Tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra PA, remdamasi Škotijos policija.
 
Agentūros žiniomis, incidentas įvyko antradienio vakarą, pavojus žmonėms nebuvo iškilęs, pastatui žalos nepadaryta. Pradėtas tyrimas.
 
Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II nesilankė Edinburge daugiau kaip metus. 94 metų monarchė ir jos sutuoktinis Edinburgo hercogas Philipas, kuriam birželio mėnesį sukaks 100 metų, dar praėjusių metų kovą izoliavosi Vindzore, užmiesčio karališkojoje rezidencijoje prie Londono. Jie vėl ten grįžo lapkritį, kai šalyje dėl epidemiologinės situacijos blogėjimo vėl buvo sugriežtinti apribojimai.
 
Sausio 9 d. buvo pranešta, kad karališkasis gydytojas paskiepijo Jos didenybę ir princą konsortą nuo Covid-19.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.25; 05:00

Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Karalienę Elžbietą II nuliūdino iššūkiai, su kuriais teko susidurti jos vaikaičiui princui Harry’iui ir jo žmonai Meghan, ir rimtai vertina jų pareiškimus apie rasizmą karališkojoje šeimoje, antradienį teigė Bekingemo rūmai.
 
„Visa šeima nuliūdinta sužinojusi apie tai, kiek iššūkių Harry’iui ir Meghan kėlė pastarieji keleri metai. Iškelti klausimai, ypač susiję su rase, kelia nerimą“, – teigiama karalienės vardu išplatintame rūmų pranešime.
 
„Nors kai kurie prisiminimai gali skirtis, jie vertinami labai rimtai ir šeima juos spres privačiai. Harry’is, Meghan ir Archie visuomet bus mylimi šeimos nariai“, – priduriama pranešime.
 
Bekingemo rūmai patyrė itin daug spaudimo sureaguoti į interviu, kurį pora davė JAV pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey. Jis karališkojoje šeimoje įžiebė krizę, neregėtą nuo dešimtojo dešimtmečio, kai panašų interviu davė Harry’io motina princesė Diana.
 
Po interviu įsiplieskė diskusijos dėl aukšto rango karališkosios šeimos nario tapatybės, kuris poros prieš pirmojo sūnaus Archie gimimą esą paklausė, kokio tamsumo bus jo oda.
Princas Harry‘is su žmona Meghan. EPA-ELTA nuotr.
 
Meghan, kurios mama yra afroamerikietė, o tėvas – baltasis, interviu taip pat kalbėjo apie kilusias savižudybės mintis, tačiau kreipusis pagalbos, jos nesulaukė.
 
O. Winfrey, išgirdusi apie įtarimus rasizmu, neslėpė nuostabos, o šis klausimas, anot žiniasklaidos, sukėlė sumaištį Bekingemo rūmuose.
 
Harry’io tėvas ir sosto įpėdinis princas Charlesas per pirmą viešą pasirodymą po interviu neatsakė į klausimą, kaip jį vertina.
 
Tyrimų bendrovės „YouGov“ atliktos apklausos, kurioje dalyvavo 4 656 žmonės, rezultatai rodo, kad beveik trečdalis (32 proc.) apklaustųjų mano, jog su pora elgtasi nesąžiningai, tačiau toks pat skaičius žmonių pateikė priešingą atsakymą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.10; 09:30

JK karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II paskatino savo šalies žmones, nepatikliai žiūrinčius į skiepus nuo COVID-19, „galvoti apie kitus žmones, o ne save“ ir pasiskiepyti.
 
94 metų amžiaus monarchė ir jos sutuoktinis princas Philipas pirmąja vakcinos nuo koronaviruso infekcijos doze paskiepyti sausio pradžioje.
 
Šiuo metu 99 metų princas Philipas gydomas ligoninėje dėl infekcijos, bet ji nėra susijusi su koronavirusu. Karalienės vyriausiasis sūnus ir sosto įpėdinis princas Charlesas, kuris pernai persirgo COVID-19 liga, taip pat jau pasiskiepijo pirmąja vakcinos doze.
 
„Viskas vyko labai greitai, ir aš gavau daug laiškų iš žmonių, kurie buvo labai nustebę, kaip paprasta gauti vakciną. Ir visai neskaudėjo“, – taip savo patirtį apibūdino karalienė.
 
„Gavus vakciną, yra jausmas, kad esi apsaugotas, kas, manau, yra labai svarbu“, – teigė Elžbieta II.
 
Karalienė, be to, šią ligą pavadino „maru“, tačiau pasidžiaugė neįtikėtinai greitu vakcinacijos programos vykdymo greičiu šalyje.
 
JK pirmąja vakcinos doze paskiepyta jau daugiau kaip 18 mln. žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.26; 12:30

Karalienė Elžbieta II ir princas Filipas. EPA – ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir princas Filipas penktadienį mini 73-ąsias vestuvių metines. Ta proga jie paskelbė nuotrauką, kurioje šypsodamiesi apžiūrinėja savo proanūkių nupieštą spalvingą atviruką. Septynerių George‘as, penkerių Charlottė ir dvejų Louisas yra princo Williamo ir hercogienės Kate atžalos.
 
Šiandien 94-eių Elžbieta ir 99-erių Filipas aukso žiedus sumainė 1947 metų lapkričio 20 dieną Vestminsterio abatijoje. Tada nuotaka dar buvo ne karalienė, o princesė. Ji Filipą įsimylėjo būdama 13-os.
 
Pora vestuvių proga gavo 2 500 dovanų iš viso pasaulio, tarp kurių buvo ir virtuvei bei ūkiui reikalingų daiktų. Filipas savo širdies karalienei paruošė ypatingą dovaną – metė rūkyti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.20; 11:00

Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Pirmą kartą per septynis mėnesius britų karalienė Elžbieta II pasirodė viešumoje. Lydima vaikaičio princo Williamo, monarchė ketvirtadienį apsilankė Porton Dauno karinėje tyrimų laboratorijoje Anglijos pietvakariuose.
 
Čia 94-erių Elžbieta II, rūmų duomenimis, susitiko su mokslininkais, tyrinėjančiais naująjį koronavirusą, taip pat su tyrėjais, identifikavusiais per išpuolį prieš dvigubą agentą Sergejų Skripalį Solsberyje panaudotą nervus paralyžiuojančią kovinę medžiagą „Novičiok“.
 
Nuo tada, kai kovą Didžiojoje Britanijoje ėmė plisti koronavirusas, karalienė su vyru princu Filipu gyvena Vindzoro pilyje. Per jos apsilankymą Porton Dauno laboratorijoje buvo imtasi didelių atsargumo priemonių. Visiems 48 asmenims, su kuriais susitiko karalienė, prieš tai buvo atliktas koronaviruso testas. Fotografams monarchė pasirodė be apsauginės kaukės. Dėl savo garbaus amžiaus ji priklauso rizikos grupei.
 
Didžioji Britanija yra viena labiausiai pandemijos paveiktų Europos šalių. Čia patvirtinta mažiausiai 654 000 infekcijų, daugiau kaip 43 000 žmonių mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.15; 16:32

JK karalienė Elžbieta II atšaukė visus šiemet turėjusius vykti didelius renginius. EPA-ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos monarchė Elžbieta II dėl koronaviruso pandemijos buvo priversta atšaukti visus didelio masto renginius, šiemet turėjusius vykti Bakingemo rūmuose ir Vindzoro pilyje, ketvirtadienį paskelbė rūmai, informuoja „Reuters“.
 
„Buvo išnagrinėtos įvairios galimybės, siekiant įvertinti, ar būtų įmanoma saugiai ir laikantis apribojimų surengti apdovanojimų teikimo ceremonijas“, – rašoma Bakingemo rūmų tinklalapyje. Tokių ceremonijų metu apdovanojimus jų gavėjams iškilmingai suteikia kuris nors karališkosios šeimos narys.
 
„Deja, dėl didelio svečių ir apdovanojimų gavėjų skaičiaus nebuvo įmanoma rasti būdo, kaip dabartinėmis aplinkybėmis saugiai surengti tokio pobūdžio renginius“, – pridūriama rūmų tinklalapyje.
 
94-erių karalienė planavo šį mėnesį sugrįžti į Vindzoro pilį ir nedidelio masto audiencijoms ir renginiams, laikantis atitinkamų sveikatos apribojimų ir gairių, naudoti tik Bakingemo rūmus.
 
Elžbieta II šiemet dėl viruso jau buvo priversta atšaukti kelis renginius, įskaitant balandį organizuojamas savo gimtadienio iškilmes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.02; 07:43

Karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Koronaviruso pandemija smogė ir Didžiosios Britanijos karalienės finansams. Be kita ko, atšaukus ekskursijas karališkosiose pilyse, rūmų biudžetas per ateinančius trejus metus gali netekti 15 mln. svarų (16,4 mln. eurų), penktadienį sakė karališkųjų rūmų finansų vadovas Michaelis Stevensas. Specialus biudžetas, skirtas Bakingemo rūmams išlaikyti, gali prarasti 20 mln. svarų.
 
Tačiau dėl pandemijos karališkieji rūmai neprašys daugiau mokesčių mokėtojų pinigų, pabrėžė M. Stevensas. „Mes mėginsime su padariniais susidoroti savo pastangomis“, – pridūrė jis.
 
Jau duotas nurodymas neįdarbinti naujų žmonių, taip pat įšaldyti atlyginimai. Rūmų duomenimis, ieškoma ir kitų išlaidų mažinimo galimybių.
 
Šiais biudžetiniais metais, kurie baigėsi kovą, britų karališkųjų rūmų biudžetą sudarė 82,4 mln. svarų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.25; 12:52

JK princas Filipas švenčia 99-ąjį gimtadienį. EPA-ELTA nuotr.

Princas Filipas – Jungtinės Karalystės (JK) karalienės Elžbietos II sutuoktinis – trečiadienį mini 99 metų sukaktį.
 
Manoma, kad sukaktį princas Filipas paminės privačiai, nenumatyta jokių viešų renginių.
 
Prasidėjus koronaviruso pandemijai, saugumo sumetimais princas Filipas ir karalienė Elžbieta II išvyko iš Londono ir apsistojo Vindzoro pilyje.
 
94 metų karalienė ir princas susituokę jau 72 metus, ir karalienė ne kartą pavadino vyrą „savo stiprybe ir ramsčiu“.
 
Vyriausiasis jų sūnus sosto įpėdinis Čarlzas socialiniame tinkle tviteryje palinkėjo tėvui laimingo gimtadienio, taip pat ir jo anūkas princas Viljamas su žmona Keite.
 
99-ojo gimtadienio proga Bakingamo rūmai pasidalino dar nematyta bendra princo Filipo ir karalienės Elžbietos II fotografija, kuri pernai buvo padaryta Vindzoro pilyje.
 
Oficialus jo titulas – Edinburgo kunigaikštis. 2017 metais princas Filipas nusišalino nuo daugumos visuomeninių pareigų.
 
Filipas ir Elžbieta II turi keturis vaikus, aštuonis anūkus ir aštuonis proanūkius.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.10; 13:41

JK karalienė Elžbieta II švenčia 94-ąjį gimtadienį. EPA-ELTA nuotr.

Ilgiausiai valdanti Jungtinės Karalystės (JK) monarchė – karalienė Elžbieta II antradienį mini 94 metų sukaktį.
 
Karalienė valdo JK daugiau kaip 68 metus. 1926 metais gimusi karalienė valdo nuo 1952 metų, kai jai tebuvo 25 metai.
 
Pagal karaliavimo trukmę, 2015 metais Elžbieta II pralenkė savo proprosenelę karalienę Viktoriją, valdžiusią nuo 1837 iki 1901 metų.
 
JK monarcho pareigos daugiausia yra ceremoninės ir diplomatinės. Remiantis JK konstitucinės monarchijos sistema, vyriausybė priima įstatymus ir iš esmės valdo šalį.
 
JK dėl koronaviruso pandemijos galiojant karantinui, nesitikima, kad karalienė savo gimtadienio proga dalyvaus kokiuose viešuose renginiuose. Karališkoji šeima, be kita ko, skelbė, kad šiemet atšaukiamas kasmet prie Bakingamo rūmų rengiamas karinis paradas, skirtas paminėti karalienės gimtadienį.
 
Nors karalienės gimimo data oficialiai yra balandžio 21-oji, įprastai dauguma renginių, skirtų paminėti monarchės gimimo dieną, rengiami birželį.
 
Siaučiant koronavirusui, Elžbieta II su vyru princu Philipu praėjusį mėnesį išvyko iš Londono į Vindzoro pilį. Tuo metu vyriausiasis karalienės sūnus princas Charlesas izoliavosi savo namuose Škotijoje, kai jam buvo nustatytas naujasis koronavirusas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.21; 05:00

Didžiosios britanijos Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II kreipėsi į tautą visame pasaulyje siaučiant koronaviruso pandemijai, kaip ji pati sako, „laikotarpiu, kuomet mūsų šalies gyvenimas sutriko“.
 
Vindzoro pilyje įrašytame kreipimesi monarchė pabrėžė, kad dabar tauta išgyvena „ypač sunkų laikotarpį“, kuris atneša sielvartą, finansinius sunkumus ir milžiniškus pokyčius, rašo BBC.
 
Tai yra tik penkta tokia kalba per 68 metus trunkantį Elžbietos II valdymą. Anksčiau Elžbieta II į tautą kreipėsi prasidėjus karui Irake 1991 m., 1997 m. žuvus princesei Dianai, 2002 m. mirus karalienės motinai ir 2012 m., švenčiant karalienės valdymo deimantinį jubiliejų.
 
Karalienė Elžbieta II pradėjo savo kalbą padėka JK Nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) medikams ir kitiems darbuotojams, kurie „pasiaukodami atlieka savo kasdienę pareigą mums visiems“.
 
„Esu tikra, kad tauta prisijungs prie manęs ir užtikrins, kad tai, ką jūs darote, yra vertinama, ir kiekviena sunkaus jūsų darbo valanda stumia mus arčiau sugrįžimo prie normalių laikų“, – medikams dėkojo karalienė.
 
Taip pat Elžbieta II padėkojo visiems, kurie laikosi karantino ir lieka namuose, taip „padėdami apsaugoti silpnuosius ir išgelbėdami daugelį šeimų nuo skausmo, kurį dabar jaučia tie, kurie neteko savo artimųjų“.
 
„Kartu mes įveiksime šią ligą, noriu jus patikinti, kad, jei išliksime tvirti ir vieningi, mes ją įveiksime“, – sakė karalienė Elžbieta II.
 
Karalienė taip pat paragino britus „didžiuotis tuo, kaip jie priėmė šį iššūkį“, nes ateityje žmonės prisimins „šios kartos britus tokius pat stiprius, kaip ir kitų kartų“.
 
„Didžiavimasis tuo, kas mes esame, nėra dalis mūsų praeities; tai yra mūsų dabartis ir ateitis“, – drąsino ji.
 
Pasak Elžbietos II, didžiavimąsi Jungtinės Karalystės tapatybe parodo tai, kaip žmonės susivienijo krizės akivaizdoje. Tarp tokio susivienijimo apraiškų – kiekviena ketvirtadienį vykstantis masinis plojimas šalies medikams, kovojantiems su koronavirusu.
 
„Tokios akimirkos, kuomet Jungtinė Karalystė susivienija ir kartu dėkoja savo sveikatos apsaugos darbuotojams, bus prisimintos kaip mūsų tautos dvasios išraiška, o jos simbolis bus vaikų nupieštos vaivorykštės“, – kalbėjo karalienė.
 
Dabartinis krizės metas yra metas atjautai ir gailestingumui, teigia Elžbieta II.
 
„Visoje Sandraugoje ir visame pasaulyje girdėjome širdį glostančias istorijas apie žmones, kurie padeda kitiems – pristatydami maistą, vaistus, patikrindami, kaip laikosi kaimynai, ar pakeisdami savo verslo veiklą, kad padėtų gelbėtojams“, – sako ji ir pabrėžia, kad kai kuriems žmonėms šis metas yra apmąstymų ir refleksijos metas.
 
„Nors saviizoliuotis kartais būna sunku, daugybė įvairių tikėjimų ir netikinčių žmonių atranda, kad tai suteikia galimybę sulėtinti tempą, sustoti ir apmąstyti, meldžiantis ar medituojant“, – kalbėjo Elžbieta II.
 
Ji taip pat prisiminė pirmąjį savo kreipimąsi 1940 m., kuomet ji dar nebuvo karalienė. Tuomet ji į tautą kreipėsi su savo seserimi princese Margaret.
 
„Būdami vaikai, mes kalbėjome iš čia, iš Vindzoro, vaikams, kurie buvo evakuoti iš savo namų ir išsiųsti toliau dėl jų pačių saugumo. Šiandien ir vėl daugelis jaučia tą skausmingą atsiskyrimo nuo artimųjų jausmą. Bet dabar, kaip ir tada, giliai viduje mes žinome, kad taip daryti teisinga“, – sakė Elžbieta II.
 
Karalienės nuomone, kova su koronavirusu yra kitokia nei ankstesni sunkumai, nes dabar visa žmonija turi bendrą tikslą.
 
„Šį kartą mes, kartu su visomis pasaulio tautomis, jungiamės prie bendro siekio, pasinaudodami puikia mokslo pažanga ir mūsų instinktyvia atjauta, padedančia gydyti. Mums pavyks ir šis nuopelnas priklausys kiekvienam iš mūsų“, – teigia Elžbieta II.
 
Karalienė taip pat pažadėjo britams, kad jų laukia geresnės dienos, ir, pakartodama populiarios dainininkės Veros Lynn dainos žodžius, sakė, jog „mes dar susitiksime“.
 
„Turėtume rasti ramybės tame, kad, nors reikės dar daug ištverti, geresnės dienos sugrįš: mes vėl būsime su savo draugais, mes vėl būsime su savo šeimomis, mes vėl susitiksime“, – kalbą užbaigė karalienė Elžbieta II.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.06; 07:41

Karalienė Elžbieta II. EPA – ELTA nuotr.

93 metų Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir 98-erių jos vyras princas Filipas koronaviruso pandemijos akivaizdoje keliasi į Vindzoro pilį.
 
Filipas čia atvyko ketvirtadienį, pranešė rūmų atstovė. Anot duomenų, jis iš Sandringamo dvaro  atskraidintas sraigtasparniu. Karalienė Bakingemo rūmus taip pat paliko ketvirtadienį, skelbia britų žiniasklaida. Kartu automobilyje sėdėjo ir abu jos šunys – korgiai Candy ir Vulcanas.
 
Karalienė su vyru Vindzore visad leidžia Velykas, dabar jie čia atvyko anksčiau. Abu monarchai dėl garbingo jų amžiaus laikomi ypač pažeidžiamais Covid-19 atžvilgiu.
 
Londone šiuo metu patvirtintų koronainfekcijos atvejų yra gerokai daugiau nei kitose šalies dalyse.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.19; 18:18

Princas Harry‘is su žmona Meghan. EPA-ELTA nuotr.

Britų karališkosios šeimos pareigų atsisakiusiems princui Harry‘iui ir jo žmonai Meghan jau netrukus gali būti uždrausta savo prekės ženkle naudoti žodį „karališkas“ („royal“). Prekės ženklo „Sussex Royal“ naudojimas turi būti peržiūrėtas, britų naujienų agentūra „Press Association“ trečiadienį citavo karališkųjų rūmų šaltinius. Šiuo metu esą vyksta atitinkamos diskusijos.
 
Pasak laikraščio „The Daily Mail“, aukšti Bakingemo rūmų atstovai mano, kad karalienės Elžbietos II anūkui ir jo žmonai nedera savo prekės ženkle naudoti žodį „karališkas“.
 
Karalienė Elžbieta II. EPA-ELTA nuotr.

Princas Harry‘is ir jo žmona Meghan metų pradžioje netikėtai paskelbė, kad atsisako daugumos savo karališkųjų įsipareigojimų ir kad nori būti finansiškai nepriklausomi. Tada rūmuose prasidėjo karštligiškos konsultacijos, kurioms pasibaigus pranešta, kad Harry‘is ir Meghan nebegali naudoti titulo „Karališkoji didenybė“ ir kad daugiau negaus valstybinių lėšų.
 
Harry‘is ir Meghan ženklą „Sussex Royal“ įkūrė pernai. Jie naudoja šį pavadinimą savo instagramo paskyrai ir jau užregistravo kaip įvairių produktų prekės ženklą.
 
Šiuo metu pora su sūneliu Archie daugiausiai gyvena prabangioje viloje Kanados vakarinėje pakrantėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.20; 08:10

Princui Harry‘iui ir jo žmonai Meghan paskelbus, kad jie atsisako karališkosios šeimos aukšto rango narių statuso, pirmadienį numatytas karalienės Elžbietos II krizinis susitikimas su Harry‘iu. Jame, be kitų, dalyvaus Harry‘io tėvas princas Charlesas ir brolis Williamas, skelbia britų žiniasklaida.
 
Susitikimas vyks Sandringamo dvare. Meghan pokalbiuose dalyvaus telefono ryšiu iš Kanados. Susitikime norima aptarti „kitus žingsnius“ siekiant kompromiso ir kad krizė būtų užgniaužta jos užuomazgoje.
 
„Sunday Times“ duomenimis, konkrečiai bus kalbama apie tai, kiek pinigų ateityje gaus Harry‘is ir Meghan, kas bus su jų titulais ir kuo jie gali užsiimti.
 
Harry‘is ir Meghan trečiadienį netikėtai paskelbė, kad atsisako karališkosios šeimos aukšto rango narių statuso. Jie ateityje ketina savo laiką dalyti tarp Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Amerikos. Anot žiniasklaidos, pora apie savo sprendimą iš anksto neinformavo karalienės ir Harry‘io tėvo princo Charleso. Rūmų duomenimis, šis sprendimas „įžeidė ir nuvylė“ karalienę.
 
Harry‘is, Meghan ir jų sūnelis Archie metų pabaigoje šešiais savaites praleido „privačiai“ Kanadoje. Meghan dabar vėl yra Kanadoje. Karalienė ketvirtadienį paragino siekti „praktiško sprendimo“, atsižvelgiant į poros reikalavimą turėti daugiau laisvės.
 
Paprastai vadinamosios šeimos tarybos susitikimai vyksta už uždarų durų. Šį kartą apie planuojamus pokalbius informuota žiniasklaida.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.12; 14:00

Tai – nauja oficiali karalienės Elžbietos II ir trijų jos įpėdinių nuotrauka. EPA-ELTA nuotr.

Didžiosios Britanijos karališkieji rūmai naujo dešimtmečio pradžioje paskelbė oficialią karalienės ir jos įpėdinių nuotrauką. Nuo 1952 metų soste sėdinti Elžbieta II joje įamžinta su savo vyriausiuoju sūnumi Charlesu, vaikaičiu Williamu ir provaikaičiu George‘u.
 
Ši trijulė yra pirmasis, antrasis ir trečiasis sosto įpėdinių eilėje. Charlesas yra Velso princas, o Williamas – Kembridžo kunigaikštis. Nuotrauka paskelbta pažymėti „naujo dešimtmečio pradžią“, – tviteryje rašė rūmai.
 
Nuotraukoje neįmanoma atitraukti akių nuo jau ne tokio ir mažo princo George‘o, kuris drąsiai žvelgia į fotoobjektyvą. Jį per pečius apkabinęs senelis. Nuotrauką Bekingemo rūmų Sosto salėje Londone darė škotų fotografas Ranaldas Mackechnie.
 
Jis yra ir 2016-aisiais paskelbtos karalienės ir trijų jos įpėdinių nuotraukos autorius. Tada nuotrauka oficialiai ženklino 90-ąjį monarchės gimtadienį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.05; 17:43

98 metų princas Philipas antradienį išrašytas iš ligoninės Londone. Į laukiančių fotografų klausimus jis neatsakinėjo. Karalienės Elžbietos II sutuoktinis iš ligoninės išvežtas automobiliu.
 
Princas keturias naktis praleido Karaliaus Edwardo VII ligoninėje. Bakingemo rūmai pranešė, kad Philipas į ligoninę buvo paguldytas tik atsargumo sumetimais ir daugiau detalių nekomentavo.
 
Manoma, kad princas bus nuvežtas į Sandringhamo dvarą Rytų Anglijoje. Čia karališkoji šeima tradiciškai praleidžia Kūčias ir Kalėdas. Šį kartą drauge nebus princo Harry‘io ir hercogienės Meghan, kurie šventes sutiks pas Meghan motiną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.25; 00:30

Pirmadienį per iškilmingą ceremoniją, kurioje dalyvavo karalienė, Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas paskelbė vyriausybės prioritetus. Svarbiausias darbotvarkės punktas – „Brexito“ įgyvendinimas.
Tačiau laiko iki kiek vėliau šią savaitę vyksiančio Europos šalių vadovų susitikimo lieka vis mažiau, spėliojama ir apie galimus pirmalaikius rinkimus.
 
JK parlamentarams sakydama kalbą, Elžbieta II paskelbė 26 naujus įstatymo projektus – nuo „Brexito“ susitarimo įgyvendinimo iki baudžiamųjų nuosprendžių ir aplinkosaugos įstatymų projektų.
 
„Mano vyriausybės prioritetas visada buvo užtikrinti, kad spalio 31 dieną JK pasitrauks iš ES, – sėdėdama paauksuotame soste sakė 93 metų karalienė, skelbdama tai, ką užrašė vyriausybės pareigūnai. – Mano vyriausybė ketina siekti naujų partnerystės su ES santykių, paremtų laisva prekyba ir draugišku bendradarbiavimu.“
 
Vienas iš darbotvarkėje numatytų tikslų – pasiekti išstojimo susitarimą su ES, kad šis būtų įtvirtintas britų teisinėje sistemoje. Artėjant „Brexito“ termino pabaigai, premjeras B. Johnsonas vis dar siekia susitarti su Briuseliu.
 
Po beveik penkių dešimtmečių gyvavimo bloke, 2016 metais referendumu JK piliečiai nubalsavo palikti ES. Konservatorių pirmininkas B. Johnsonas jau daug kartų pakartojo, kad „Brexitas“ turės įvykti spalio 31 dieną.
 
Tačiau jei premjerui nepavyktų susitarti su Briuseliu iki ketvirtadienį ir penktadienį vyksiančio ES šalių viršūnių susitikimo, B. Johnsonas turės prašyti atidėti „Brexitą“ – tai padaryti jį įpareigoja įstatymas, kuriuo siekiama užkirsti kelią išstojimui be susitarimo.
 
Tradiciškai karalienės kalba žymi parlamento atidarymą ir pirmąją sesiją. Tačiau paskutinį kartą tokią kalbą Elžbieta II sakė 2017 metais. Pernai buvusi premjerė Theresa May siekė dvejų metų parlamentinės sesijos, norėdama sutelkti jėgas ir išspręsti „Brexito“ klausimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.14; 16:34

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II suteikė oficialų teisės akto, kuris įpareigos vyriausybę atidėti „Brexit“, patvirtinimą, pirmadienį paskelbė Lordų rūmų atstovai.
 
Išstojimą iš ES premjeras privalės atidėti tuo atveju, jeigu iki „Brexit“ termino jam nepavyktų su ES vadovais susitarti dėl naujo susitarimo.
 
„EUWithdrawal6Bill“ teisės aktas sulaukė karališkojo patvirtinimo, tviterio paskyroje rašė aukštesniųjų rūmų atstovai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.10; 06:30