Baltarusijos tankai. EPA – ELTA nuotr.

Lietuva atidžiai stebi jungtines Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Sąjungos ryžtas 2022“, o dėl šių pratybų skaidrumo trūkumo Baltijos šalys vasario 12 d. pakartotinai kreipėsi į Baltarusiją dėl paaiškinimų.
 
Kaip skelbia Krašto apsaugos ministerija, vasario 11 d. Baltarusijos pateikti atsakymai nebuvo patenkinami, todėl Lietuva, Latvija ir Estija paprašė susitikimo su Baltarusija Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) rėmuose.
 
Vasario 9 d. Lietuva, būdama ESBO nare, pasinaudojo Vienos dokumento dėl pasitikėjimo ir saugumo stiprinimo priemonių teikiama galimybe bei kartu su Latvija ir Estija aktyvavo Vienos dokumento rizikos mažinimo mechanizmą.
 
Rusijos tankas. EPA – ELTA nuotr.

Trys Baltijos šalys pateikė klausimus Baltarusijai dėl neįprasto ir neplanuoto karinių pajėgų sutelkimo pratyboms Baltarusijos teritorijoje, pratybose dalyvaujančių karių skaičiaus, naudojamos karinės technikos ir planuojamo dalinių grįžimo į jų įprastas dislokacijos vietas.
 
Baltarusija pateikė atsakymus, kaip ir buvo įpareigota – per 48 valandas, tačiau pateiktuose atsakymuose nebuvo pateikta konkreti informacija apie pratybų „Sąjungos ryžtas“ mastą, naudojamas ginkluotės sistemas bei karių, ginkluotės ir technikos skaičius.
 
Taip pat nebuvo nurodytas konkretus pratybose dalyvaujančios Rusijos pajėgų grįžimo į įprastas dislokacijos vietas planas.
 
ESBO Vienos dokumento rizikos mažinimo mechanizmas yra skirtas užtikrinti konsultavimąsi ir bendradarbiavimą tarp šalių, siekiant mažinti karines rizikas ir užkirsti kelią kariniams incidentams. Kaip ir dėl atsakymų raštu, dabar Baltarusija yra įpareigota susitikti su Baltijos šalių atstovais per 48 valandas, susitikimas yra planuojamas vasario 14 dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.02.14; 06:24

Prieš JAV prezidento inauguraciją FTB tikrina karius. EPA-ELTA nuotr.

JAV teisėsaugos agentūros prieš Joe Bideno inauguraciją tikrina Nacionalinės gvardijos karius, kad įsitikintų, jog jie nekelia grėsmės, sekmadienio transliacijos metu teigė keturių žvaigždučių generolas.
 
Po sausio 6 d. įvykdyto kadenciją baigiančio prezidento Donaldo Trumpo rėmėjų išpuolio Kapitolijuje paaiškėjo, kad kai kurie dalyvavusieji turi ar yra turėję ryšių su karinėmis pajėgomis.
 
Nacionalinės gvardijos biurui vadovaujančio generolo Danielio Hokansono sekmadienį „CBS News“ paklausė, ar kariai yra tikrinami prieš atvykdami į Vašingtoną.
 
„Bendradarbiaujant su Slaptąja tarnyba ir Federaliniu tyrimų biuru (FTB) tikrinami visi atvykstantys kariai“, – teigė D. Hokansonas.
 
Didelė dalis Vašingtono šiomis dienomis primena įtvirtintą bazę karo zonoje. Atskirta didžioji centro dalis, saugumo tvoros yra sutvirtintos spygliuota viela, į sostinę dislokuota maždaug 25 tūkst. Nacionalinės gvardijos karių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.18; 12:06

 

Rusija, NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo (Jens Stoltenberg) duomenimis, pastaraisiais metais aktyviai ginklavosi Arktyje. Maskva „praėjusiais metais stiprino savo karinį buvimą Arktyje“, – sakė jis Vokietijos laikraščiui „Welt“.

Rusija esą vėl pradėjo eksploatuoti sovietinių laikų karines bazes, dislokavo naujas ginklų sistemas ir radarus, taip pat pradėjo naudoti naują ledlaužių flotilę. „Rusija įsteigė ir karinį štabą Arkčiai“, – sakė J. Stoltenbergas. Dalis Rusijos karinių pratybų „Zapad 2017“ rugsėjį taip pat vyko toli šiaurėje.

„Sąjungininkai labai įdėmiai seka Rusijos dalinių formavimą Arktyje“, – kalbėjo NATO vadovas. Aljansas esą pasitiki, kad Arkties regiono šalys, tarp kurių be Rusijos yra ir JAV, Kanada bei Norvegija, dialogu ir diplomatinėmis priemonėmis spręs savo nesutarimus ir teritorinius ginčus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.20; 04:23