Turkijos ambasada Vilniaus senamiestyje. Slaptai.lt nuotr.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Turkijos Respublika grupės pirmininkas Kazys Starkevičius ir pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas, bendradarbiaudami su Turkijos ir Ukrainos ambasadomis Lietuvoje, įgyvendina projektą, kurio tikslas – sudaryti sąlygas Ukrainos karo pabėgėlių vaikams nemokamai pailsėti Antalijoje, Turkijoje.

GÖKHAN TURAN, Turkijos ambasadorius Lietuvoje. Slaptai.lt nuotr.

„Kai Turkijos ambasadorius Gokhanas Turanas kreipėsi pagalbos ir pristatė šią idėją, neabejojau, kad turime prisidėti. Džiaugiuosi, kad pailsėti galės labiausiai karo baisumo pažeidžiama grupė – vaikai“, – teigė Tarpparlamentinių ryšių su Turkijos Respublika grupės pirmininkas Kazys Starkevičius.

„Coral Travel Lithuania“ ir “Odeon Tours Türkiye” grupei Ukrainos vaikų, šiuo metu gyvenančių Visagine, dovanoja vienos savaitės poilsio programą, kurios metu vaikai mėgausis atostogomis Antalijoje ir galės dalyvauti balandžio 23-iosios Vaikų dienos minėjime. Į Antaliją vaikai išvyksta balandžio 21 d.

Balandžio 23 d. Turkija mini Nacionalinio suvereniteto ir vaikų dieną. 1920 m. balandžio 23 d. susirinkęs Turkijos Didysis Nacionalinis Medžlisas paskelbė Turkijos tautos suverenitetą.

Turkijos Respublikos įkūrėjas Mustafa Kemalis Atatiurkas paskyrė šią dieną vaikams – šalies ateičiai. Nuo 1979 m. balandžio 23 d. tapo tarptautine švente.

Informacijos šaltinis – LRS.lt

2022.04.21; 14:15

Nuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvoje iš viso MIGRIS sistemoje užregistruoti 32 032 Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai, iš jų – 13 789 vaikai iki 18 metų.
 
31 406 pabėgėliai pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu.
 
Daugiausia ukrainiečių registruota didžiųjų miestų registracijos centruose: 11 243 asmenys užregistruoti Vilniaus registracijos centre, 3 387 – Klaipėdos, 1852 – Šiaulių, 3262 – Kauno centruose. 7 707 asmenys užregistruoti Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose.
 
Vidau reikalų ministerijos duomenimis, ketvirtadienį MIGRIS sistemoje užregistruoti 1 708 atvykėliai iš karo zonos Ukrainoje. Iš jų – 789 vaikai iki 18 metų. 1 698 pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu. Daugiausia jų registruota Vilniaus (411), Klaipėdos (346) ir Kauno (387) miestų registracijos centruose. Dar 285 asmenys užregistruoti Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.03.25; 09:41

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas ir Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin susitikime trečiadienį aptarė karo pabėgėlių perkėlimo situaciją, taip pat nelegalios migracijos ir Europos Sąjungos (ES) išorinės sienos stiprinimo klausimus.

J.E. ambasadorė teiravosi, kaip vyksta nuo karo bėgančių žmonių perkėlimo procedūra. Ministras informavo apie tai, kaip kruopčiai vyksta pabėgėlio statuso siekiančių žmonių anketų patikrinimas, kokie taikomi saugumo reikalavimai ir kokių konfidiencialumo priemonių Lietuva turi laikytis, kad perkelti pabėgėliai nepajaustų padidinto piliečių ir žiniasklaidos dėmesio.

Susitikimo metu taip pat aptarta nelegalios migracijos situacija prie išorinės ES sienos. Ministras T. Žilinskas informavo Švedijos ambasadorę apie Lietuvos pasiekimus sienos apsaugą stiprinant moderniomis techninėmis priemonėmis.

Ambasadorė C. Ruthström-Ruin taip pat pasiteiravo ministro apie prioritetinius jo kadencijos darbus. Ministras supažindino J.E. ambasadorę su eismo saugumo užtikrinimo, gaisrų bei smurto artimoje aplinkoje prevencijos priemonėmis, kurios planuojamos įgyvendinti dar šiais metais; taip pat apie regionų politikos prioritetą – ES struktūrinių fondų lėšas skirti verslumo skatinimo projektams.

Kadenciją baigianti ambasadorė, savo ruožtu, pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Švedijos institucijos vis glaudžiau bendradarbiauja, spręsdamos piliečių problemas, bei palinkėjo ministrui sėkmingo  iniciatyvų įgyvendinimo.

Informacijos šaltinis – Vidaus reikalų ministerija.

VRM nuotraukoje: Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas ir Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthstriom-Ruin.

2016.06.16; 12:59

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Europos Vadovų Tarybos susitikime, kuriame buvo ieškoma būdų, kaip uždaryti nelegalios migracijos kelius iš Turkijos į Graikiją ir sumažinti į Europą plūstančius pabėgėlių srautus.

ES vadovai siekė paspartinti veiksmų plano su Turkija įgyvendinimą, kuris padėtų suvaldyti vieną didžiausių migracijos krypčių. Aptarti susitarimo įgyvendinimo sąlygų ES vadovai dar kartą susitiko su Turkijos premjeru Ahmetu Davutoğlu. Po šio susitikimo priimtas bendras pareiškimas, kuriuo prisiimami konkretūs įsipareigojimai dėl nelegalios migracijos srautų į Europą mažinimo.

Continue reading „Vienas nelegalios migracijos kelias užsidaro”