Vokietijos prokuroras kreipėsi į teismą, prašydamas leisti išduoti šalyje sulaikytą buvusį Katalonijos prezidentą Carlesą Puigdemont’ą Ispanijai.

Apie tai antradienį informavo su Danija besiribojančios Vokietijos Šlėzvigo-Holšteino žemės prokuroras.

Katalonijos separatistų lyderis buvo sulaikytas Vokietijoje daugiau nei prieš savaitę, kai iš Suomijos keliavo atgal į Belgiją, kur gyveno savanoriškoje tremtyje. Ispanijos teismas jo atžvilgiu buvo išdavęs Europos arešto orderį.

Ispanijos valdžia kaltina C. Puigdemont’ą maištu ir viešųjų lėšų pasisavinimu. Šie kaltinimai susiję su pernai Katalonijoje surengtu referendumu dėl regiono nepriklausomybės, kurį Madridas laiko neteisėtu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.04.04; 02:00

Ispanijos premjeras išdėstė vyriausybės planus nušalinti Katalonijos lyderius ir perimti šio separatistinio regiono valdymą, praneša BBC.

Kalbėdamas po šeštadienį vykusio neeilinio ministrų kabineto posėdžio, premjeras Marianas Rachojus (Mariano Rajoy) susilaikė nuo regiono parlamento paleidimo, tačiau paskelbė apie planus Katalonijoje surengti naujus rinkimus.

Šias priemones artimiausiomis dienomis turės patvirtinti Ispanijos Senatas.

Apie tokius Ispanijos vyriausybės planus paskelbta praėjus trims savaitėms po ginčijamo referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės.

Katalonijos prezidentas Karlesas Pučdemonas (Carles Puigdemont) ignoravo centrinės Ispanijos valdžios prašymus atsisakyti siekio paskelbti regiono nepriklausomybę. M. Rachojus šeštadienį tikino, kad jo vyriausybė neturi kito pasirinkimo, kaip tik siekti Katalonijoje įvesti tiesioginį valdymą, nes regiono valdžios veiksmai „buvo vienašališki, prieštaraujantys įstatymams ir keliantys konfrontaciją“.

Tiesioginis valdymas bus įvestas remiantis 155-uoju Ispanijos konstitucijos straipsniu, suteikiančiu Madridui įgaliojimus krizės metu perimti bet kurio pusiau autonominio šalies regiono valdymą. M. Rachojus spaudos konferencijoje sakė, kad Senatas dėl vyriausybės siūlomų priemonių balsuos ateinančią savaitę. Premjeras pridūrė, kad taikyti šio straipsnio vyriausybė nenorėjo, tačiau buvo priversta.

Pagal Ispanijos teisę, rinkimai turi būti surengti per pusmetį nuo 155-ojo straipsnio aktyvavimo. Tačiau M. Rachojus sako, kad juos būtina surengti gerokai anksčiau.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.22; 00:05