Bulgarijos ūkininkai pradėjo blokuoti kelius, šalies parlamentui leidus importuoti grūdus iš Ukrainos. EPA-ELTA nuotr.

Sofija, rugsėjo 18 d. (Ukrinform-ELTA). Pirmadienį Bulgarijos ūkininkai pradėjo neterminuotą nacionalinę protesto akciją, reaguodami į parlamento sprendimą leisti importuoti grūdus iš Ukrainos. Jie blokuoja svarbiausius šalies kelius ir kontrolės postus.
 
Tai pranešė „Ukrinform“, remdamasi naujienų agentūra „Novinite“.
 
Gautomis žiniomis, protestuotojai jau užblokavo daugiau kaip 40 svarbių vietų Bulgarijos keliuose, kad „išgelbėtų šalies žemės ūkį“.
 
Grūdų gamintojų asociacijos vadovo pavaduotojas Georgis Milevas įspėjo, jog į keliones reikėtų leistis tik esant didelei būtinybei, kadangi keliais juda sunkioji žemės ūkio technika.
 
Prie išvažiavime iš Stara Zagoros miesto Trakijos greitkelio kryptimi susirinko daugiau kaip 300 ūkininkų su traktoriais ir kita sunkiąja technika.
 
Varnos-Burgaso greitkelis uždarytas abiem kryptimis Charamijato rajone. Eismas užblokuotas ir prie Asparuchovo tilto.
 
Kol kas nežinoma, kiek truks blokada.
 
Pažymima, kad protestuotojai reikalauja ne tik uždrausti Ukrainos grūdų bei maisto produktų importą ir skubiai suteikti jiems valstybės pagalbą, bet ir atstatydinti Bulgarijos vyriausybę.
 
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Bulgarijos ministras pirmininkas Nikolajus Denkovas pavadino „teroristais“ ūkininkus, nusprendusius protestuoti dėl to, kad šalis atsisakė uždrausti grūdų importą iš Ukrainos.
 
Bulgarijos parlamentas leido įvežti ukrainietiškus grūdus nuo rugsėjo 15 d.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.09.19; 06:00

Trečiadienį Katalonijoje rengiamo streiko metu, kurį sušaukė už nepriklausomybę pasisakanti profesinė sąjunga, protestuotojai blokavo kelius, greitkelius ir traukinių bėgius.

Remiantis pranešimais, žmonės kelius blokavo daugiau kaip 50 regiono vietų, įskaitant didžiules autostradas, tarp jų AP-7, kuri jungia Prancūziją su Katalonija ir likusia Ispanijos dalimi, ir nuo Barselonos iki Madrido besitęsiančioje autostradoje A-2.

Ispanijos įstatymai draudžia streikuoti dėl politinių priežasčių, todėl už nepriklausomybę pasisakanti profesinė sąjunga CSC paragino streikuoti dėl darbo vietų nepastovumo ir dėl su kompanijų būstinių perkėlimu susijusio centrinės vyriausybės dekreto.

Tačiau tvyrant įtampai Katalonijos regione, kuriame regiono parlamentui paskelbus nepriklausomybę Madridas įvedė tiesioginį valdymą, streikas įgavo politinį atspalvį.

Protestuotojai ėjo nešini separatistų vėliavomis ir plakatais, raginančiais paleisti nušalintus Katalonijos vyriausybės narius ir pilietinius lyderius, kurie buvo įkalinti atliekant tyrimą dėl jų vaidmens regiono nepriklausomybės siekyje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.09; 00:10