Gegužės 21 dieną Kaune, Panemunėje esančiame Vytauto Didžiojo jėgerių batalione, vyko NATO ryšių pratybų „Steadfast Cobalt“ (liet. Tvirtas Kobaltas) oficiali atidarymo ceremonija.

Ceremonijoje dalyvavęs Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnybos direktorius pulkininkas Darius Adomaitis sveikino pratybų dalyvius, palinkėjo pasiekti užsibrėžtus pratybų tikslus. „Pasirengimo pratyboms procesas baigėsi, prasideda aktyvioji pratybų dalis. Matydamas jus vieningai stovinčius bendroje NATO rikiuotėje esu tikras, kad visus pratybų tikslus pasieksite.“, – sveikinimo kalboje sakė pulkininkas.

Pratybų vadovas, NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupės J2-J6 viršininkas Didžiosios Britanijos Jūrų kapitonas Gregory Smith, ceremonijos metu dėkojo Lietuvos kariuomenei už puikią logistinę paramą, kurios dėka pratybų tikslai ir uždaviniai pratybų dalyviams tampa lengviau pasiekiami.

Vienos didžiausių šiemet vykstančių NATO ryšių pratybų „Steadfast Cobalt 2017“ gegužės 21–birželio 2 d. vyks Vytauto Didžiojo jėgerių bataliono teritorijoje. NATO pratybos „Steadfast Cobalt“ yra gynybinio pobūdžio, jose bus treniruojami ryšių vienetų pajėgumai ir vertinami greitai perdislokuojamų Aljanso ryšių sistemų vienetai, užtikrinantys NATO greitojo reagavimo pajėgų ir kitų vadaviečių sėkmingą užduočių vykdymą bet kurioje pasaulio vietoje ir per itin trumpą laiką.

Pratybose dalyvauja apie 1200 NATO karių iš daugiau nei 40 skirtingų padalinių iš 25 NATO šalių narių. Jų metu bus vertinami NATO ryšių vienetų gebėjimai užtikrinti informacijos apsikeitimą ir ryšio palaikymą tarp NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF) kovinių vienetų, jungtinių ir komponentų vadaviečių visame pasaulyje.

Pratybų vadovavimo ir valdymo centras kartu su visa infrastruktūra yra dislokuojama Panemunėje esančiame Vytauto Didžiojo jėgerių batalione. Pratybose kariai užduotis vykdys naudodamiesi įvairiomis, technologiškai pažangiomis ryšių priemonėmis.

Lietuvos kariuomenė ir Kauno miesto savivaldybė šių pratybų metu teikia priimančiosios šalies paramą. Atvykstančioms pajėgoms suteikiamos reikalingos paslaugos: galimybė naudotis tiek civiline, tiek karine infrastruktūra, ryšių ir informacinių technologijų, apgyvendinimo ir maitinimo, medicinos ir kitos paslaugos.

Šios pratybos Lietuvos teritorijoje rengti pasirenkamos jau antrą kartą – 2014 m. NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybose „Steadfast Cobalt“ vyko Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune. Praėjusiais metais šios pratybos vyko Rumunijoje.

Iš Lietuvos kariuomenės šiose pratybose dalyvaus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Tinklų valdymo ir kibernetinės gynybos modulio kariai ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ ryšių specialistai. Pratybų vietos apsaugą ir paramos užduotis vykdys kitų Lietuvos kariuomenės vienetų kariai.

Apie NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupę:

NATO Ryšių ir informacinių sistemų grupė yra operacinių pajėgumų struktūrinis vienetas, kuris užtikrina NATO greitojo reagavimo pajėgų vadovavimą ir valdymą operacijose visame pasaulyje. Šis vienetas yra pažangiausių informacijos kaitos sistemų ir technologijų junginys, kuriame tarnauja ypač aukštos kvalifikacijos specialistai ir vadovaujantys karininkai.

Apie NATO greitojo reagavimo pajėgas:

NATO greitojo reagavimo pajėgos (NRF) – tai aukštos parengties, technologiškai pažangios daugianacionalinės NATO pajėgos, vienas iš kertinių aljanso karinių įrankių. NRF sudaro valstybių-narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NRF gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

Krašto apsaugos ministerijos nuotr.

2017.05.22; 01:02