Kinijos komunistų partijos suvažiavimas. EPA – ELTA nuotr.

Didžioji Britanija apkaltino Kinijos vyriausybės remiamus agentus vykdant „kenkėjišką kibernetinę kampaniją, kuria Europoje, Azijoje ir JAV taikomasi į intelektinę nuosavybę ir jautrią komercinę informaciją“.

Programišių grupuotė, žinoma kaip APT 10, veikė gavusi Kinijos valstybinės saugumo agentūros įgaliojimą. Ji vykdė „ilgalaikę kibernetinę kampaniją, kurios taikinys buvo stambūs paslaugų teikėjai“, sakoma Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Pranešime priduriama, kad Didžioji Britanija ir jos sąjungininkės mano, jog grupuotė ir toliau atakuoja pasaulines bendroves. Pasak jų, tai – „vienas reikšmingiausių ir plačiausio masto iki šiol išaiškintų kibernetinių įsibrovimų į Jungtinės Karalystės ir sąjungininkų sistemas“.

„Mūsų žinutė vyriausybėms, pasirengusioms leisti tokią veiklą: mes, kartu su sąjungininkais, išaiškinsime jūsų veiksmus ir imsimės kitų būtinų priemonių, siekdami užtikrinti, kad būtų laikomasi teisinės valstybės principų“, – sakė užsienio reikalų sekretorius Jeremy’is Huntas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.21; 09:56

Prancūzijos žvalgybos DGSE emblema

Prancūzija kaltina du buvusius slaptuosius agentus išdavyste. Buvę užsienio žvalgybos darbuotojai teikė „informaciją vienai užsienio šaliai“, – stočiai „CNews“ sakė gynybos ministrė Florence Parly. Dėl to teisėsauga pradėjo tyrimą dėl įtarimų išdavyste.

Agentai dirbo Kinijai, sakė su tyrimu susipažinęs šaltinis.

Užsienio reikalų ministerija Pekine per savo atstovą pareiškė, kad nieko nežino apie šį atvejį. Prieš abu buvusius Prancūzijos užsienio slaptosios tarnybos DGSE agentus, Gynybos ministerijos duomenimis, vyksta tyrimas dėl „labai rimtų nusikaltimų“.

Gali būti, kad su jais susiję ir vieno agentų sutuoktinė, sakė ministrė. Ji kol kas nenorėjo komentuoti, kokią informaciją įtariamieji perdavė kitai šaliai.

Tyrimas pradėtas jau gruodį. Abu buvę agentai nuo tada yra kardomajame kalinime. Televizijos stoties TMC duomenimis, vienas jų anksčiau yra dirbęs Pekine. Ministerija to kol kas nepatvirtino.

Žvalgyba, pasak ministerijos, pati atskleidė aferą ir kreipėsi į prokuratūrą Paryžiuje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.27; 03:00

copy of kinija-zvalgyba

Kinija šiandien tapusi įtakinga ir galinga valstybe. Jau nebeįmanoma nesiskaityti su oficialiojo Pekino nuomone nei Vašingtonui, nei Briuseliui, nei Maskvai.

Tarptautiniai ekspertai sutartinai pripažįsta, kad ilgainiui kinietiška įtaka taps dar labiau pastebima. Žodžiu, Kinija – itin galingas politinis žaidėjas. Jos įtakos prisibijo visi, įskaitant ir NATO aljansą. O jei prisibijoma Kinijos politinės bei ekonominės galios, vadinasi, derėtų rimtai žvelgti ir į Kinijos žvalgybos keliamus pavojus. Iš tiesų, ką mes, europiečiai, žinome apie kinų slaptuosius agentus? Beveik nieko.

Slaptai.lt ir laikraščio „XXI amžiaus” skaitytojams pateikiame keletą įdomesnių faktų iš Kinijos žvalgybos istorijos.

Continue reading „Neįveikiama Kinijos žvalgyba”