Iskander, S-400, Topol ir kitos Rusijos raketos

Kyjivas, rugpjūčio 29 d. (Ukrinform-ELTA). Rusija turi nedidelį hipergarsinių raketų „Kinžal“ rezervą – apie 75 vienetus – ir per mėnesį gali pagaminti ne daugiau kaip šešias tokias raketas.
 
„Kinžal“ raketų rezervas šiuo metu sudaro apie 75 vienetus. Rusai labai vertina šias raketas ne tik dėl palyginti nedidelio jų skaičiaus, bet ir dėl to, kad, mūsų skaičiavimais, priešas per mėnesį gali pagaminti ne daugiau kaip šešis vienetus – bent jau taip numatyta jų plane“, – interviu „RBC-Ukraina“ sakė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos direkcijos atstovas Vadimas Skibickis.
 
Pasak jo, Ukrainos karinė žvalgyba mato, kaip dėl ribotų tam tikrų tipų raketų atsargų ir gamybos keičiasi Rusijos smūgių taktika.
 
„Pirmiausia skirtingų klasių raketų kaitaliojimas. Antra, rusai dabar kruopščiau renkasi taikinius ir daug dėmesio skiria sparnuotųjų raketų ir dronų skrydžio trajektorijoms nustatyti, kad apeitų mūsų oro gynybos sistemas. Trečia, jie pradėjo greičiau priimti sprendimus dėl smūgių“, – sakė V. Skibickis.
 
Jis pridūrė, kad Rusija mokosi ir pradeda taikyti naujus metodus ir taktiką.
 
„Ir greičiausiai dabar rusai keičia taikinių mūsų teritorijoje pasirinkimo metodą. Dabar priešas tyrinėja mūsų energetikos objektus, ieško jų pažeidžiamų vietų, taip pat mūsų oro gynybos sistemų išsidėstymą. Rusai visa tai analizuos, kad parinktų optimalius raketų paleidimo maršrutus“, – sakė Vyriausiosios žvalgybos direkcijos atstovas.
 
Pasak jo, smūgių taktika ir metodas priklausys nuo to, kaip metodiškai ir teisingai Rusija nustatys Ukrainai kritiškai svarbius objektus.
 
„Mes, savo ruožtu, darysime viską, kas įmanoma, kad apsaugotume savo objektus, laiku aptiktume pasirengimą smūgiams ir atitinkamai pateiktume rekomendacijas savo energetikos įmonėms, kad būtų išvengta rimtų sugriovimų“, – pabrėžė V. Skibickis.
 
Živilė Aleškaitienė (UKRINFORM)
 
2023.08.30; 06:37

Patriot raketa

Vašingtonas, gegužės 17 d. (AFP-ELTA). Ukrainai perduota aukštųjų technologijų oro gynybos sistema „Patriot“ patyrė žalą, bet vis dar veikia, trečiadienį pranešė vienas JAV gynybos pareigūnas.
 
„Sistema „Patriot“ tebėra veikianti“, o žala, kurią padarė prie jos nukritęs sviedinys – nenurodoma, koks, – vis dar vertinama, naujienų agentūrai AFP sakė pareigūnas.
 
Ukrainos oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ihnatas anksčiau sakė, kad „viskas gerai su „Patriot“, bet atsisakė patikslinti, ar sudėtinga sistema buvo pažeista. „Patriot“ tarnauja, – naujienų agentūrai AFP sakė J. Ihnatas. – Viskas gerai“.
 
Pirmąsias amerikiečių gamybos žemė-oras raketų sistemos „Patriot“ siuntas Kyjivas gavo balandį, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad jas Ukrainai pristatė Vokietija ir JAV.
 
Rusijos gynybos ministerija antradienį pranešė, kad jos pajėgos hipergarsine raketa „Kinžal“ smogė sistemai „Patriot“ Kyjive. Savo ruožtu Kyjivas paskelbė, kad Ukrainos oro gynyba numušė šešias Rusijos hipergarsines raketas, tačiau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu tai neigė.
 
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, 2018 m. pristatęs raketas „Kinžal“, vadino jas „tobulu ginklu“, kurio neįmanoma perimti.
 
Ukraina atkakliai siekė gauti aukštųjų technologijų sistemas, kurios padėtų apsisaugoti nuo negailestingų Rusijos smūgių, nukreiptų prieš civilius ir infrastruktūrą.
 
Įmonės „Raytheon“ gamybos „MIM-104 Patriot“ yra žemė-oras raketų sistema, iš pradžių sukurta aukštai skrendantiems lėktuvams perimti.
 
Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje ji buvo modifikuota, atsižvelgiant į naują taktinių balistinių raketų grėsmę. Per pirmąjį Persijos įlankos karą šios sistemos buvo naudojamos kovoje su Irako Rusijos gamybos „Scud“.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2023.05.18; 06:00