Hakan Tanriverdi / Süddeutsche Zeitung

Nežinomi hakeriai vėl bandė prasibrauti į Vokietijos parlamento vidinį kompiuterinį tinklą. Süddeutsche Zeitung korespondento Hakano Tanriverdžio žiniomis, buvo atakuoti mažiausiai dešimt deputatų iš įvairių Bundestago frakcijų.

Vokietijos Federacinė informacinės technikos saugumo žinyba (BSI) ir Federacinė Vokietijos konstitucijos apsaugos žinyba (BfV) patvirtino kibernetinės atakos faktą. Vienas iš taikinių buvo Žaliųjų partijos deputatė Mari Luize Bek, jau anksčiau panašiai atakuota. Ir vis dėlto, Bundestago IT-valdyba ataką sužlugdė. Pranešama, kad „iš parlamentarų kompiuterių buvo užfiksuoti bandymai įeiti į potencialiai kenksmingus tinklapius“.

Kompetentingos struktūros kol kas neskuba informuoti detaliau, tęsia korespondentas. Antradienį vakare BSI tik pranešė, kad „šiuo metu ekspertizė baigta“. Anksčiau žinyba paprašė deputatų pasiųsti jai techninei ekspertizei jų kompiuterių kietuosius diskus. „Tos aplinkybės, o taip pat kelių kompiuterių užkrėtimas per trumpą laiką byloja, kad incidentas rimtas. Maža to, kietieji diskai siunčiami patikrinti tik esant įtarimų, kad juose galėjo likti užpuolikų pėdsakų“, – pabrėžia Süddeutsche Zeitung.

Deputatės Bek kompiuterio kietąjį diską taip pat turi BSI. Ji ir keletas deputatų nepriklausomai vienas nuo kito, papasakojo, kad jie „kalbėjo su Bundestago administracija“. „Atsakingi asmenys man pranešė, – sakė Bek, – kad tarp serverių prisijungimų jie aptiko Izraelio naujienų svetainę“. Neaišku, ar jos bendradarbis apsilankė tikrajame tinklapyje, ar fiktyvioje versijoje, kuri užkrėtė kompiuterį kenksmingomis programomis.

Paskutinė kibernetinė ataka prieš Bundestagą įvykdyta 2015 metų gegužę, primena straipsnio autorius. Tada įtarimai krito Rusijos hakeriams. Užpuolėjams pavyko pagrobti 16 gigabaitų duomenų.

Informacijos šaltinis: Süddeutsche Zeitung leidinys.

2017.04.01; 08:58

Efektas „nuo kibernetinio iki fizinio“ – tai situacija, kai hakeris veikia realųjį pasaulį  per virtualųjį pasaulį, dažnai sukeldamas katastrofiškų padarinių, rašo „Newsweek“. „Šio metodo pionieriais tapo amerikiečiai ir izraeliečiai dar 2009 metais“, – tvirtina žurnalistas Ovenas Metjuzas, remdamasis viruso Stuxnet, kuris išprovokavo tūkstančių urano sodrinimo centrifugų gedimus Irane, istorija.

„Bet dabar kiti žaidėjai, ypač rusai ir kinai, įsitraukia į žaidimą, kur kompiuteriniai tinklai per nuotolinį priėjimą naudojami žmonių gyvybei pavojingoms infrastruktūroms ir veiksmams sunaikinti, sakoma straipsnyje.

Continue reading „Hakeriai – gal pats galingiausias Rusijos ginklas”

Veikiausiai ir po šimtmečio istorikai sutiks, kad XXI a. svarbiausia pasaulinė revoliucija buvo ne politinė, bet informacinių technologijų. Sparti technologijų kaita tapo visiška politinių pokyčių stokos priešingybe: vyriausybės ir valdymo metodai daugelyje šalių pastaruosius du dešimtmečius nesikeitė, o šalių piliečių laisvės ir galimybės pasikeitė kardinaliai.

Pasaulinio tinklo gimimas atvedė prie išmaniųjų įrenginių, dėvimųjų technologijų, bepiločių robotų ir naujų bendravimo formų. Greitai atves ir prie virtualiosios realybės, skaitmeninio ir fizinio pasaulių susiliejimo ar net dirbtinio intelekto užuomazgų.

Continue reading „O juk internetas žadėjo išgelbėti pasaulį…”

nikolia_sarkozy

Prancūzijos savaitraščio “Express” duomenimis, kompiuterinio viruso pagalba buvo šnipinėjama Prancūzijos prezidento aparate. Taip rašo Marta Serafini laikraščio “Corriere della Sera” svetainėje.

„Istorija tarsi parašyta filmų apie šnipus scenaristo. Prancūzijos savaitraštis “Express” papasakojo, kad įsilaužėlis (matyt, amerikietis) sugebėjo pramušti „skylę“ Eliziejaus rūmų kompiuterinėje sistemoje. Ataka buvo įvykdyta tarp dviejų prezidento rinkimų turų, o tai politiniu požiūriu gana delikatus laikotarpis Prancūzijai“, – rašo leidinys.

Continue reading „Amerikietis įsilaužėlis prasiskverbė į Eliziejaus rūmų kompiuterius iki Fransua Hollando išrinkimo”

kompiuterinis_virusas

Eugenijus Kasperskis – kenkėjiškų kompiuterinių programų medžiotojas iš Rusijos. Būtent jo bendrovė atrado virusą „Flame“. Taigi šis ponas įsitikinęs, jog tikriausiai yra sukurta ir daugiau itin žalingų programų. Jis tvirtina bijantis, kad artimiausiu metu gali būti atlikta itin pavojinga masinė kibernetinė ataka.

„Logiškiausia svarstyti, jog nuolatos kuriami nauji kibernetiniai ginklai ir greičiausiai jau esama užkrėstų kompiuterių, apie kuriuosemes nežinome ir sužinosime tik vėliau, pačiu nepalankiausiu momentu“, – sakė Eugenijus Kasperskis. „Kaspersky Lab“, kuri yra viena iš didžiausių pasaulyje antivirusinių programų gamintoja, nurodė, kad jos ekspertai atrado „Flame“, atlikdama tyrimą, kurį inicijavo Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (ITU).

Continue reading „Kompiuterinių virusų medžiotojo perspėjimai”

FTB_agentai

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) kompiuterinio saugumo skyriaus vadovas Shawnas Henry pareiškė, kad jie nesugeba pasipriešinti programišiams. Jis pažymėjo, kad kova su kibernetiniais nusikaltėliais neįmanoma, nes programišiai yra itin talentingi, o apsaugos priemonės – pernelyg silpnos, kad pajėgtų juos sustabdyti.

“Mes pralaimime”, – sakė S. Henry. Artimiausiu metu jis ruošiasi palikti FTB, kuriame dirbo daugiau nei 20 metų. Jis taip pat pabrėžė, kad kompanijoms būtina kardinaliai keisti požiūrį į kompiuterinių tinklų saugumą. Pernelyg daug kompanijų nesupranta, kaip jos rizikuoja dėl pažeidžiamų kompiuterinių tinklų naudojimo.

Continue reading „FTB prisipažįsta nepajėgianti apsiginti nuo programišių”

eimsas_oldridzas

Kompiuterinis šnipinėjimas – tai prisijungimas prie kompiuterių (arba jų pasiklausymas) be šeimininko žinios, turint tikslą nusikopijuoti slaptus duomenis arba juos sugadinti.

Paprastai specialiųjų tarnybų darbuotojai būtent taip ir kaupia slaptą informaciją.

Tuo pačiu praktikuoja ir kitokius nesankcionuoto prisijungimo prie kompiuterių metodus. “Virusai”, slapta perkelti į kompiuterį, gali sugadinti arba sunaikinti jame saugomą informaciją, o “programa – kurmis” – užprogramuoti neteisingas komandas, ir taip pat sutrikdyti kompiuterio darbą. Tokia programa, tarsi nematoma laikrodinė bomba, slypi sistemoje iki tam tikro laiko. Tačiau griežtai nustatytu laiku ji paleidžiama, ir “užplūsta” procesorių naikinančio veikimo komandomis.

Continue reading „“Šnipai-chakeriai dirbo KGB naudai nuo 1985 metų…””