Šauktukas

Patekus į Lietuvą su Rusijoje registruotu automobiliu, vairuotojui, kuris nevyksta Kaliningrado tranzitu, grės automobilio konfiskacija, sako užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė. Taip ji komentavo atnaujintą Europos Komisijos (EK) išaiškinimą, draudžiantį į Europos Sąjungą (ES) net laikinai įvežti automobilius iš Rusijos.
 
„Kiekvienas, kuris kerta sieną, ar tai būtų Rusijos pilietis, ar ES pilietis, vykstantis su Rusijoje registruotais (automobilio –  ELTA) numeriais, jeigu jis neturi pagrindžiančių dokumentų, kad jis važiuoja Kaliningrado tranzitu, jis turi būti perspėtas, kad įvažiavus jo automobilis bus konfiskuotas“, – LRT televizijai pirmadienį akcentavo J. Neliupšienė.
 
„Šiuo metu Rusijos piliečiai gali kirsti sieną tik, jeigu jie turi tokią teisę, autobusu arba pėsčiomis“, – pabrėžė ji.
 
Kaip ELTA skelbė anksčiau, penktadienį atnaujintuose EK išaiškinimuose nurodoma, kad į ES teritoriją net laikinai negalima įvežti automobilių ar kitų sankcijose numatytų asmeninių daiktų, pavyzdžiui, fotoaparatų, nešiojamųjų kompiuterių, telefonų, cigarečių, skutimosi priemonių, šampūno, muilo ir kitų prekių.
 
Raminta Majauskaitė (ELTA)
 
2023.09.12; 00:30

Borisas Berezovskis

Paryžius, birželio 2 d. (AFP-ELTA). Prancūzijos valdžia parduoda prabangią kelių milijonų eurų vertės pilį, konfiskuotą iš 2013 m. mirusio Rusijos oligarcho Boriso Berezovskio, mirtino prezidento Vladimiro Putino priešo, penktadienį pranešė konfiskuotą turtą tvarkanti agentūra.
 
B. Berezovskis įsigijo „Chateau de la Garoupe“ pilį Žydrojoje pakrantėje praėjusio amžiaus dešimtąjį dešimtmetį, kai valdžioje buvo pirmasis posovietinės Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas, o magnatas buvo laikomas vienu įtakingiausių žmonių Rusijoje. Tačiau Prancūzijos valdžia konfiskavo pilį 2015 m., praėjus dvejiems metams, kai B. Berezovskis buvo rastas negyvas savo namuose Anglijoje. Jis buvo pabėgęs iš Rusijos, o jo mirties aplinkybės niekada nebuvo iki galo paaiškintos. Tuo metu jis buvo tapęs mirtinu V. Putino priešu.
 
Rūmus prestižinėje vietoje Antibuose pastatė britų pramonininkas ir parlamentaras Charlesas McLarenas, jų turtinga istorija susijusi su tokiais žmonėmis kaip Pablo Picasso, Cole’as Porteris ir Ernestas Hemingway’us.
 
Prancūzijos konfiskuoto turto agentūros „Agrasc“ pranešime sakoma, kad pilis yra „išskirtinis architektūros ir kultūros paveldas, jos įsigijimas suteikia unikalią galimybę turėti prestižinę istorinę rezidenciją žavioje aplinkoje“. Suinteresuoti asmenys gali pareikšti savo susidomėjimą nuo birželio 16 d. iki liepos 17 d., o pripažinti galimais pirkėjais nuo rugsėjo teikti prašymus.
 
Pilis ir kitas šalia esantis turtas, taip pat priklausęs B. Berezovskiui, buvo konfiskuotas pripažinus, kad jis buvo įsigytas investicijų bendrovės „Sifi“ ir jos vadovo Jeano Louis Bordes‘o išplautais pinigais. Nustatyta, kad jie veikė B. Berezovskio labui.
 
Reaguojant į pradinį Rusijos pateiktą skundą, Prancūzijos valdžios institucijoms prireikė 10 metų, kad išsiaiškintų sudėtingą pirkimo istoriją.
 
Žydroji pakrantė buvo populiari tarp turtingų rusų dar nuo imperatoriškosios šeimos laikų, o subyrėjus SSRS pamėgta Rusijos oligarchų. Dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą ir Vakarų sankcijų rusams tapo itin sudėtinga įsigyti turtą Prancūzijoje ir net atvykti į šalį.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.06.03; 00:35

Milijardierius Romanas Abramovičius. Reuters nuotr.

Vašingtonas, birželio 6 d. (AFP-ELTA). JAV Teisingumo departamentas pirmadienį įsakė areštuoti du Rusijos oligarchui Romanui Abramovičiui priklausančius lėktuvus.
 
Departamentas savo sprendimą grindė tuo, kad šie lėktuvai – „Boeing 787-8 Dreamliner“ ir „Gulfstream G650ER“ – anksčiau šiemet buvo įskraidinti į Rusijos teritoriją, taip pažeidžiant šiai šaliai dėl jos invazijos į Ukrainą taikomas JAV sankcijas.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.06.07; 08:15

Kiek daugiau nei tūkstantis medicininių kaukių, kurias Kinija dovanų išsiuntė nuo pandemijos labiausiai kenčiančioms Italijos ligoninėms, greičiausiai dėl nesusipratimo pasienyje atsidūrė Čekijoje.
 
Sekmadienį dar nebuvo aišku, ar incidentas įvyko dėl nesusipratimo ir logistinės klaidos, ar tai buvo tyčinis bandymas pasilikti Italijai skirtas medicinines kaukes.
 
Italijos dienraštis „Respublica“ šeštadienį paskelbė, kad čekų pareigūnai Italijos ligoninėms siųstas kiniškas kaukes konfiskavo, esą vykdydami operaciją prieš nelegalų prekių gabenimą. Įvykis aprašomas straipsnyje, pavadinimu „Kaip Čekija atėmė tūkstančius Kinijos Italijai siųstų kaukių“. Laikraštis savo šaltiniu įvardijo „drąsų čekų mokslininką“ Lukasą Levą Cervinką, kuris yra Čekų piratų partijos pirmininko pavaduotojo patarėjas.
 
Čekijos policija kovos su kontrabanda operaciją įvykdė antradienį. Jos metu konfiskuota apie 680 tūkst. medicininių kaukių ir plaučių ventiliacijos aparatų. Prekės aptiktos į šiaurę nuo Prahos esančiame Lovosicių mieste įsikūrusios privačios įmonės sandėlyje. Tokios operacijos šalyje vykdomos kovojant su nelegalia prekyba medicinos priemonėmis ekstremalių situacijų metu.
 
Penktadienį Čekijos vidaus reikalų ministras Janas Hamacekas tviteryje pripažino, kad, „deja, atlikus tyrimą, paaiškėjo, jog nedidelė dalis sulaikytų prekių buvo Kinijos dovana Italijai“. Italijos pareigūnai oficialiai situacijos nekomentavo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.22; 10:00

Baltarusijos teisėsaugos institucijų darbuotojai antradienį Lenkijos televizijos kanalo „Belsat“ biure Minske konfiskavo apie 10 informacijos laikmenų. Tai pranešė naujienų agentūra „tut.by“, remdamasi kanalo darbuotojais Baltarusijoje.

„Iš biuro paimtos visos informacijos laikmenos, tarp jų – sisteminiai blokai, nešiojamieji kompiuteriai ir net bloknotai. Visą šį laiką biure buvo „Belsat“ darbuotojas Nikolajus Debiola“, – informuoja agentūra.

Anksčiau Baltarusijos žurnalistų asociacija pranešė, kad milicija atliko kratą Lenkijos televizijos kanalo „Belsat“ biure Minske, šių veiksmų priežastys nebuvo įvardytos. Vėliau Baltarusijos tyrimų komitetas paskelbė tiriąs baudžiamąją bylą „Belsat“ atžvilgiu pagal straipsnį „Šmeižtas“. 

Televizijos kanalas „Belsat“ buvo įkurtas remiantis Lenkijos URM ir Lenkijos visuomeninio transliuotojo TVP sutartimi, jis pradėjo transliuoti laidas per palydovą 2007 metais. Kanalas pasakoja apie įvykius Baltarusijoje. Šalies valdžia jo neregistruoja, „Belsat“ žurnalistai anksčiau ne kartą buvo nubausti už darbą Baltarusijoje be akreditacijos. Bendra baudų suma, kanalo duomenimis, jau viršija 87 tūkstančius dolerių.

Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2019.04.10; 05:00