Italijos vyriausybė pirmadienį pasirašė saugumo potvarkį, palengvinsiantį migrantų išsiuntimo iš šalies ir Italijos pilietybės atėmimo procesus.

Naujasis įstatymo projektas – „žingsnis į priekį užtikrinant Italijos saugumą“, feisbuke tikino Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis.

Jis pridūrė, kad šis įstatymas padės Italijai „sustiprėti kovojant su mafija ir nelegaliu žmonių gabenimu“ besiverčiančiais asmenimis.

Kad vyriausybės siūlomas įstatymo projektas įsigaliotų, jį per 60 dienų turės patvirtinti šalies parlamentas.

Pagal siūlomą teisės aktą, humanitarinė apsauga – žemesnis prieglobsčio statusas, suteikiamas remiantis ne tarptautine, o Italijos teise, – būtų suteikiamas pagal šešis griežtus kriterijus.

Tarp šių kriterijų – prieglobsčio prašančio asmens sveikatos būklės rimtumas ir tai, ar asmuo yra nukentėjęs nuo stichinės nelaimės, žurnalistams sakė M. Salvinis.

Pasak ministro, ketvirtadaliui pastaruosius kelerius metus Italijoje prieglobsčio prašiusių žmonių buvo suteikta humanitarinė apsauga. Tai – laikinas statusas.

Asmenų, siekiančių pabėgėlių statuso, prašymai bus suspenduoti, jei jie bus laikomi pavojingais visuomenei arba jei jie bus nuteisti pirmosios instancijos teismo, bet tokius nuosprendžius apskųs.

Prieglobsčio prašytojų, kaltinamų „prekyba narkotikais arba plėšimais“, prašymai bus atmesti, pridūrė M. Salvinis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.25; 01:30

video_cip

“Mūsų valstybei daugiau rūpesčių kelia ne teroristai, o mafijos atstovai. Tačiau Lietuva ir kai kurios kitos Europos valstybės didžiausią  dėmesį, deja, sukoncentravusios į kovą su terorizmu”. Tai – visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt ir laikraščio “XXI amžiaus” politikos apžvalgininko Giedriaus Grabausko – Karoblio pastaba. Pasak politikos apžvalgininko, mafijos atstovų kur kas daugiau nei potencialių teroristų, be to, “baltųjų apykaklių” ir finansinės galimybės didesnės. Bet Lietuvos slaptosios ir specialiosios tarnybos, regis, mato vien terorizmo keliamas grėsmes. Ar tokia pozicija – išmintinga?

Continue reading „Kas Lietuvai pavojingesni: teroristai ar mafioziai?”