Per žemės drebėjimą Kretoje žuvo vienas žmogus. EPA-ELTA nuotr.

Graikijoje, Kretos saloje, pirmadienį ryte įvyko stiprus žemės drebėjimas, per kurį buvo sugriauta bažnyčia ir žuvo joje tuo metu dirbęs vyras, dar devyni žmonės buvo sužeisti, pranešė civilinės saugos agentūra.
 
Atėnų nacionalinės observatorijos duomenimis, žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekė 5,8 balo, įvyko 6.17 val. Grinvičo laiku, už 23 km nuo didžiausios Graikijos salos sostinės Herakliono.
 
Dėl žemės drebėjimo panikos apimti gyventojai išbėgo į gatves, sugriuvo nemažai senų pastatų.
 
Vyras žuvo ūkininkų miestelyje Arkalochoryje, kuris nukentėjo ypač smarkiai, sakė civilinės saugos agentūros atstovas Spirosas Georgiou. Pasak jo, devyni žmonės buvo nesunkiai sužeisti.
 
Per visuomeninę televiziją ERT rodytuose vaizduose buvo matyti Arkalochorio miestelyje ir aplinkiniuose kaimuose netoli Herakliono sugriuvę seni pastatai.
 
„Tai žemės drebėjimas, kurio nesitikėjome, šiuo metu jaučiami 4,5 balo požeminiai smūgiai“, – sakė seismologas Efthymis Lekkas, kurį citavo naujienų agentūra ANA.
 
Graikija yra įsikūrusi ant kelių geologinių sprūdžių, todėl ją retkarčiais sukrečia žemės drebėjimai.
 
2020 m. spalio mėnesį 7 balų stiprumo žemės drebėjimas įvyko Egėjo jūroje tarp Graikijos Samo salos ir Izmiro miesto Turkijos vakaruose.
 
Tada daugiausia žalos buvo padaryta Turkijoje, kur žuvo 114 žmonių ir daugiau kaip 1 000 buvo sužeista. Graikijoje buvo pranešta apie dviejų paauglių žūtį Samo saloje.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.09.28; 06:43

Vokietija paragino Graikiją ir Turkiją numalšinti nesutarimus dėl gamtinių dujų telkinių žvalgybos Viduržemio jūros rytuose, antraip esą kilusi įtampa gali „lemti katastrofą“.
 
Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maaso pranešime paskelbtas po susitikimo su Graikijos premjeru Kyriaku Mitsotakiu ir kitais graikų pareigūnais Atėnuose. Vėliau H. Maasas keliaus į Turkiją.
 
Aptikus didelius gamtinių dujų telkinius Viduržemio jūroje, prie Kipro ir Kretos salos, kilo nesutarimai tarp Graikijos ir Turkijos dėl šių energetinių išteklių.
 
„Eskalacijos spiralė kelia didelį nerimą. Mažiausia kibirkštis gali lemti katastrofą“, – sakė H. Maasas, kurio atstovaujama šalis šį pusmetį pirmininkauja ES.
 
„Mums nedelsiant absoliučiai būtini deeskalacijos ženklai ir siekis palaikyti dialogą“, – teigė H. Maasas.
 
Vokietija siekia išspręsti ginčą diplomatiniu keliu tuo metu, kai Graikija ir Turkija žvangina ginklais Viduržemio jūroje ir siunčia savo karo laivus neva prižiūrėti ginčijamų teritorijų netoli Kretos salos.
 
H. Maasas paragino nutraukti „bet kokius destruktyvius ir provokatyvius veiksmus Viduržemio jūros rytuose“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.25; 18:00