Žurnalistė Rūta Janutienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Buvusi žurnalistė Rūta Janutienė tapo Naglio Puteikio vadovaujamos Centro partijos „Gerovės Lietuva“ nare.
 
Seimo mandato nesėkmingai 2019 m. rudenį Žiemgalos apygardoje siekusi R. Janutienė taip pat buvo išrinkta Vilniaus skyriaus pirmininke. Iki šiol Vilniaus skyriui vadovavęs Kristupas Krivickas tapo Centro partijos Politinės tarybos pirmininku.
 
Išplatintame pranešime paskelbę apie naujieną, tiek R. Janutienė, tiek N. Puteikis akcentavo būtinybę kovoti su valstybės elitu.
 
„Reikia veiksmo. Procesas, prasidėjęs po to, kai V. Landsbergis uzurpavo valdžią ir išdavikiškai nustūmė į politikos paraštes tikrąjį atgimimo lyderį R. Ozolą, pasiekė kulminaciją. Dabar visi matome, kaip tariamas Lietuvos elitas su sovietinių nomenklatūrininkų šaknimis, į paraštes nustūmė ne tik eilinių žmonių interesus, bet ir Lietuvos, kaip suverenios valstybės, nacionalinius interesus”, – išplatintame pranešime cituojama R. Janutienė.
 
Savo ruožtu N. Puteikis džiaugėsi R. Janutienės apsisprendimu jungtis prie jo vadovaujamos partijos.
 
„Jos siekis atsiimti valstybę iš valdančiojo lobistinio elito ir sugrąžinti ją Lietuvos žmonėms yra apskritai svarbiausias mūsų bendros veiklos tikslas“, – kalbėjo Seimo narys N. Puteikis.
Seimo narys Naglis Puteikis. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
 
Centro partijos „Gerovės Lietuva“ Politinės tarybos pirmininku tapęs K. Krivickas teigia, kad R. Janutienės prisijungimas prie partijos yra labai pozityvus ir dar aktyvesnei veiklai bendražygius telkiantis žingsnis.
 
Kaip skelbiama išplatintame pranešime, Centro partijos „Gerovės Lietuva“ kandidatų sąrašą į šių metų rudenį vyksiančius Seimo rinkimus ketina vesti R. Janutienė, K. Krivickas, N. Puteikis ir prof. P. Gylys.
 
Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ gruodžio 10–21 dienomis atliktų apklausų duomenimis, už Centro partiją balsuotų mažiau nei 5 proc. balso teisę turinčių piliečių – 3,1 proc. (2019 m. lapkritį palaikymas siekė 2,1 proc.).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.25; 00:55

Lietuvos Seimas. Slaptai.lt nuotr.

Jeigu kas nors Atgimimo aušroje būtų susapnavęs ar išgirdęs, kad į Aukščiausiąją Tarybą (Atkuriamąjį Seimą) eina arba jau seniai yra atėję tokie „veikėjai“, kaip Krivickas, Janutienė, Žemaitaitis, Gražulis, Karbauskis, Puteikis ir kiti į juos panašūs, paprasčiausiai, – būtų nepatikėjęs.

Vyresniosios kartos žmonės, gal ir ne visi, bet prisimena, kokios asmenybės buvo tuo metu Aukščiausiojoje Taryboje. Visų jų vardus ir pavardes tauta žinojo ir naktį pabudusi; žinojo, ką tie žmonės gyvenime nuveikę, ir ką gali nuveikti, atėję į valdžią.

Ne visi jie, toli gražu, buvo panašių politinių pažiūrų bei įsitikinimų žmonės. Ir tai suprantama.

Kaip sako garsusis Sūrskis, žiūrim ką turim dabar.

Seimo pirmininko kėdėje sėdi toks Viktoras Pranckietis.

Kas jis? Geras žmogus, puikus agronomas, ar atsitiktinis buvęs Karbauskio pakeleivis, netikėtai išklydęs iš kelio? Niekas nežino, tikriausiai ir jis pats.

Bet iš jo diena iš dienos atvirai šaipomasi arba net ir tyčiojamasi. O jis tebesėdi. Juk, matyt, ne veltui sakoma, kad neretai sėdinčiojo kėdėje ir kėdės bendra kraujotaka tokia stipri, kad norint ją nutraukti, reikia chirurginės invazijos.

Bet čia žodį turėtų tarti kardiochirurgijos specialistai.

Mano supratimu, yra trys svarbiausios pamatinės žmogaus moralinės vertybės, kurias mums stengėsi kadais įdiegti anuomet mokslų nedaug ragavę mūsų tėvai ir seneliai. Tai savigarba, padorumas ir gėdos jausmas.

Ir visų trijų, deja, jau nelikę – išnyko kaip dūmas ar dinozaurai giliai senovėje.

Vaikams skirti žaidimai. Slaptai.lt nuotr.

Dar yra intelekto koeficientas, būtinas užimant valstybės pareigas. Jis būtinas, nors šioks toks, ir bendraujant su kitais žmonėmis. Bet, pasirodo, šiais laikais jis irgi nėra būtinas, nes tai, ką turime dabartiniame Seime, deja, yra visos tautos intelektualinio potencialo atspindys.

Kai vakar Seime sugriuvo Vilniaus stoties pakraščių principu sukurta amžinai liūdno veido Pakso kadais, Viešpaties trumpo neatidumo bei išsiblaškymo metu, sukurtos „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcija, Lietuvos centro partijos pirmininkas N. Puteikis, kaip tikras pranašas ir tvirtas karžygys, pareiškė prie nieko nesijungsiąs, net jeigu ir kviestų.

„Kai išrinks Janutienę ir Krivicką, savo kursime. Koalicijoje su valstiečiais. “Esąs įsitikinęs, kad ir K. Krivickas, ir R. Janutienė bus išrinkti į Seimą. „Esu užtikrintas. Abu išrinks. Visiškai užtikrintas. Absoliučiai užtikrintas. Mes labai stipriai dirbsime, kad taip būtų.“

Seimo narys Naglis Puteikis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

R. Janutienė, buvusi aktyvi Garliavos įvykių, suskaldžiusių Lietuvą į dvi Lietuvas, veikėja (žurnalistiniame-propagandiniame bare) į antrąjį rinkimų turą pakliuvo Žiemgalos apygardoje. Į tetos Neringos traukinį ji nespėjo, tai dabar ją rinkiminėje kampanijoje palaiko ir „valstiečiai“, ir Lietuvos centro partija. R. Janutienė po rinkimų, jei būtų išrinkta į Seimą, jungtųsi prie „valstiečių“ frakcijos.

Lietuvos centro partijos atstovas rinkimuose, taip pat buvęs tetos Neringos gerbėjas, K. Krivickas Gargždų apygardoje liko antras.

Bet užvis labiausiai žavi kadais buvęs premjeru ir socialdemokratų partijos pirmininku, vėliau su atskilėliais patraukęs į Kirkilo skubiai suburtą socdarbiečių partiją, – Algirdas Butkevičius. Sako, jau gavęs kvietimą bėgti kitur…

Kaip ten toj dainoj: likimas žmogų tarsi žaislą mėto?

Rūta Janutienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

O gal tai ne likimo kaltė, bet žaislo, kuris dabar gaminamas ne iš medžio ar metalo, o iš plastmasės, todėl yra lengvas, nes tuščiaviduris, ir lengvai blaškomas.

Štai čia ir prieiname prie esminio klausimo: tai kaipgi Prezidentui Gitanui Nausėdai pavyks sukurti Gerovės Lietuvą su tokia gausia lengvų žaislų gausa?

Laukime tęsinio, bus įdomu.

2019.09.10; 15:34

Konservatorių kandidatė į Seimą Gargždų vienmandatėje apygardoje Rasa Petrauskienė, po paskelbtų rinkimų rezultatų sako, kad jie nenustebino. Vis dėlto rinkimų kampaniją politikė įvertino kaip agresyvią dėl vieno žmogaus, kuris bus R. Petrauskienei oponentas antrajame rinkimų ture – Lietuvos centro partijos kandidato Kristupo Krivicko.
 
Neabejojau, kad į antrą turą pateksiu, sako konservatorė.
 
„Nenustebino rezultatai dėl to, kad dešimt kandidatų ir visi aktyviai labai dirbo ir turėjo surinkti savo kraitį, bet kad aš išeisiu į antra turą, tai tikrai neabejojau ir dėl to dirbom“, – Eltai rinkimų rezultatus komentavo R. Petrauskienė, pridūrusi, kad K. Krivicko patekimą į antrąjį turą taip pat buvo galima numatyti.
 
Jos teigimu, rinkimų kampanijos metu agresyvus tonas jautėsi tik iš K. Krivicko. Jis – skandalistas, konstatavo R. Petrauskienė.
 
„Labai aktyviai visi kandidatai dirbo. Agresyvi rinkimų kampanija buvo gal tiktai iš Kristupo Krivicko, kuris įsiveržė iškart su nesantaika ir čia buvo tikrai labai agresyvi kampanija. Jam nebuvo už ko užsikabinti rajone dėl to, kad jis yra visiškai svetimas, tik žinomas iš savo laidų. Nei jis problematikas čia žino, nei jis čia turi su kuo bendrauti ir jam reikėdavo visą laiką kažkokio skandalo, tai jis bandydavo tų skandalų pasiieškoti. Visi kiti kandidatai labai kultūringai dirbo už save, sakyčiau, kad netgi kolegiškai“, – sakė R. Petrauskienė.
 
Tai, kad K. Krivickas nėra vietinis, pasak konservatorės, turėtų sukliudyti jo sėkmei antrame rinkimų ture, nes Gargždus Seime atstovaujantis politikas, R. Petrauskienės teigimu, turi būti kilęs iš šio rajono.
 
„Aš manau, kad tai turėtų sukliudyti. Vis tik Seime turėtų atstovauti žmogus būtent iš to rajono, kur kiekvieną dieną važiuoja tomis gatvėmis, kurio vaikai gyvena čia, rajone. Mes čia gyvenome, gyvename ir gyvensime ir esame atsakingi prieš kiekvieną žmogų. (…) Manau, kad rinkėjai tą pamatys, kad atstovauti juos turėtų vietinis žmogus“, – pridūrė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė.
 
R. Petrauskienė Gargžduose sulaukė 16,67 proc. rinkėjų palaikymo, o jos būsimasis oponentas antrajame ture K. Krivickas atsiliko vos 35 balsai. Jį palaikė 16,16 proc. rinkėjų.
 
Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje yra išrašyta 39,1 tūkst. rinkėjų. Iš viso balsą čia atidavė 17,74 proc. rinkėjų. Gargžduose į Seimą, be R. Petrauskienės, kandidatavo 10 politikų: „socialdarbietis“ Vaclovas Dačkauskas, „valstietis“ Raimundas Daubaris, savo kandidatūrą patys išsikėlę Kazimieras Juraitis, Martynas Pocius ir Gintautas Kniukšta, Lietuvos centro partijos pirmininko pavaduotojas Kristupas Krivickas, socialdemokratė Ligita Liutikienė, Darbo partijos atstovas Valdas Rimkus ir liberalas Justas Ruškys.
 
Antrasis Seimo rinkimų turas vyks rugsėjo 22 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.09;