Graikijos premjeras K. Mitsotakis susilaukė aršios kritikos dėl karantino pažeidimo. EPA-ELTA nuotr.

Graikijos Vyriausybei sekmadienį teko gintis nuo kritikos po to, kai ministras pirmininkas Kyriakas Mitsotakis buvo pastebėtas atokioje saloje pietaujantis su dar maždaug 30 žmonių, nepaisant įvesto karantino ir draudimo būriuotis.
 
Penktadienį Graikijoje įvesti griežtesni apribojimai dėl koronaviruso, įskaitant komendanto valandą nuo 18 val. Susibūrimai privačiose valdose buvo uždrausti jau anksčiau.
 
Nepaisant apribojimų, K. Mitsotakis šeštadienį valdančiosios partijos parlamentaro Christodouloso Stefanidžio namuose Ikarijos saloje pietavo su dar maždaug 30 žmonių, o nuotrauka, kurioje užfiksuotas premjeras, netrukus išplito socialiniuose tinkluose.
 
Graikijos opozicijos partijos pasmerkė tokį premjero elgesį.
 
Socialistų partija KINAL pietus pavadino „provokacija ir Graikijos žmonių įžeidimu“, o buvęs premjeras, pagrindinės opozicijos partijos „Syriza“ pirmininkas Alexis Tsipras apkaltino K. Mitsotakį „darant tai, ko jis nori“.
 
Savo ruožtu Vyriausybės atstovas Christas Tarantilis apkaltino A. Tsiprą naudojantis „skaldymo ir painiojimo taktika“ ir teigė, kad pietūs vyko „atvirame ore“, o kaukes žmonės nusiėmė tik valgydami.
 
„Ateityje bus dedamos visos pastangos, kad nedarytume klaidingo įspūdžio“, – sakė Ch. Tarantilis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.08; 13:33

Graikijai nepavyko įtikinti kitų ES šalių priimti apie 3 000 nepilnamečių migrantų, pareiškė šalies premjeras Kyriakas Mitsotakis, kritikuodamas Bendriją dėl solidarumo trūkumo.
 
„Bandėme pasiekti susitarimą su visomis ES šalimis, sakydami: dėl Dievo meilės, kalbame apie 3 000 vaikų, ar 27 šalys negali jų pasidalyti ir taip parodyti solidarumą?“ – parlamente kalbėjo K. Mitsotakis.
 
„Deja, apgailestaudamas sakau, kad jų atsakymas nebuvo teigiamas, tai tikrai nedaro garbės Europai“, – sakė jis, pridurdamas, kad netinkamomis sąlygomis gyvena apie 4 tūkst. nepilnamečių.
 
K. Mitsotakio konservatorių vyriausybė šią savaitę paskelbė apie planą drastiškai pertvarkyti perpildytas migrantų stovyklas netoli Turkijos esančiose salose Egėjo jūroje ir „užsandarinti“ sienas prieš pat naują prieglobsčio prašytojų antplūdį.
 
Vyriausybė duomenimis, salose glaudžiasi per 37 tūkst. prieglobsčio prašytojų. Dėl gerų oro sąlygų, kasdien atvyksta šimtai naujų migrantų.
Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) duomenimis, dar 22 tūkst. migrantų gyvena pilnose stovyklose žemyninėje Graikijoje.
 
Šią savaitę Samo saloje vietos miestelio meras pagrasino atsistatydinti, priekaištaudamas prieš vyriausybės planus pastatyti naują migrantų centrą, kuriame gyvens mažiausiai 5 tūkst. žmonių.
 
Pastarosiomis savaitėmis keliuose miestuose Graikijos šiaurėje žmonės išėjo į gatves, priekaištaudami vyriausybės sprendimams perkelti prieglobsčio prašytojus į žemyninę šalies dalį.
 
K. Mitsotakis anksčiau kaltino ES migrantus priimančias Bendrijos išorinių sienų valstybes laikant „patogiomis stovėjimo aikštelėmis“ migrantams.
 
ES skiria Graikijai milijonus eurų paramos tvarkantis su migracijos iššūkiais, tačiau kitos valstybės narės dažniausiai atsisako priimti migrantus.
 
Penktadienį K. Mitsotakis pareiškė, kad ES „kartais slepiasi už pinigų, kad išvengtų sudėtingų politinių sprendimų“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.23; 05:25