Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sekmadienį išsisuko nuo žurnalistų klausimo, ar, konservatoriams nelaimėjus daugumos netrukus įvyksiančiuose parlamento rinkimuose, premjeras paliktų savo postą.
 
TV kanalui „Sky News“ B. Johnsonas teigė jaučiantis nerimą ir kovosiantis dėl kiekvieno balso. Tris kartus paklaustas, ar atsistatydintų pralaimėjimo atveju, premjeras nepateikė aiškaus atsakymo.
 
Paskelbęs parlamento rinkimus ministras pirmininkas siekia užsitikrinti daugiau paramos savo su Briuseliu iš naujo išsiderėtam išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimui. Šiuo metu B. Johsonas vadovauja mažumos vyriausybei.
 
Vyriausybės vadovas pakartojo, kad „Brexito“ sieks bet kokiu atveju, ir pažadėjo šalį iš Sąjungos išvesti iki kitų metų sausio 31 d. Be to, jis dar sykį rinkėjams pažadėjo šalyje sumažinti imigrantų skaičių, įvedus Australijoje naudojamą taškų sistemą.
 
Remiantis apklausomis, visuomenė šiuo metu palankiau žiūri į konservatorius, tačiau šalyje taikoma paprastosios daugumos sistema rinkimų rezultatų prognozes labai apsunkina. Tik kandidatas, vienoje iš 650-ies rinkimų apygardų gavęs daugiausiai balsų, gauna mandatą Bendruomenių rūmuose.
 
Daugumoje apygardų, ypač centrinėje ir šiaurinėje Anglijoje, B. Johnsono vadovaujami toriai ir Jeremy’io Corbyno leiboristai turi panašius reitingus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.09; 00:30

Likus šešioms savaitėms iki parlamento rinkimų Didžiojoje Britanijoje, premjero Boriso Johnsono konservatoriai apklausose aiškia persvara lenkia opozicinę Leiboristų partiją.
 
Remiantis dviejų ketvirtadienį paskelbtų apklausų rezultatais, atotrūkis tarp partijų siekia 15 ir 17 procentinių punktų, informuoja agentūra „Reuters“.
 
Anot nuomonės tyrimo instituto „YouGov“, jei rinkimai vyktų dabar, už torius savo balsą atiduotų 36 proc. britų, 21 proc. rinktųsi leiboristus. Liberaldemokratai galėtų tikėtis 18 proc. balsų, „Brexito“ partija – 13, o žalieji – 6 proc.
 
Dar didesnis atotrūkis tarp torių ir leiboristų yra „Ipsos Mori“ apklausoje. Čia konservatoriams prognozuojama 41 proc. balsų, o leiboristams – 24 proc. Liberaldemokratai gali tikėtis 20 proc. rinkėjų pasitikėjimo, „Brexito“ partija – 7 proc., žalieji – 3 proc.
 
Tiesa, procentinis dydis parodo partijos populiarumą, tačiau tai nebūtinai reiškia jos daugumą Bendruomenių Rūmuose. Nes 650 rinkimų apygardose, kurios atitinka mandatų skaičių Bendruomenių Rūmuose, vietos dalijamos pagal mažoritarinę rinkimų sistemą. Tai reiškia, kad mandatai suteikiami ne pagal partijų gautus procentus, o pagal principą – kas rinkimų apygardoje gaus daugumą, tas iškovos vietą.
 
Bendruomenių Rūmai antradienį nusprendė gruodžio 12-ąją surengti pirmalaikius rinkimus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.01; 06:00

Jeremy’is Corbynas. EPA – ELTA nuotr.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas atsisakė susitikti su opozicinės Didžiosios Britanijos Leiboristų partijos lyderiu Jeremy`iu Corbynu. Baltųjų rūmų šeimininkas tai pranešė antradienį per bendrą su Jungtinės Karalystės premjere Theresa May spaudos konferenciją Londone.
 
„Aš nepažįstu J. Corbyno, aš niekada nebuvau su juo susitikęs ir bendravęs. Jis norėjo susitikti šiandien ar rytoj, bet aš nusprendžiau, kad to nedarysiu“, – cituoja JAV prezidento žodžius „Reuters“.
 
Aiškindamas tokio sprendimo priežastis, D. Trumpas kritiškai įvertino Didžiosios Britanijos opozicijo
Donaldas Trampas (Trump). EPA – ELTA nuotr.
s lyderio veiklą. Pasak jo, J. Corbynas „yra neigiama jėga“. JAV prezidentas pridūrė, jog tie, kurie kritikuoja kitus, patys turėtų daryti gyvenime gerus darbus. „Aš iš tikrųjų nejaučiu kritikams tokios meilės ir pagarbos, kaip tiems žmonėms, kurie pasiekia rezultatų. Todėl aš ir nusprendžiau nesusitikti“, – pareiškė jis.
 
JAV prezidentas nepašykštėjo kritikos ir kitam leiboristų politikui – Londono merui Sadiqui Khanui. „Jis, kaip aš suprantu, nėra pats geriausias meras. Jis blogai dirba savo darbą. Padidėjo nusikalstamumas, iškilo daug problemų“, – sakė Baltųjų rūmų šeimininkas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.05; 07:00

Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmai nepritarė iniciatyvai, raginančiai šalies vyriausybę susitarti su Briuseliu dėl „Brexito“ terminų atidėjimo, praneša televizijos kanalas „Sky News“.

Parlamentas atmetė Škotijos nacionalinės partijos frakcijos lyderis Iano Blackfordo pataisą, kurioje buvo siūloma mažiausiai trims mėnesiams atidėti Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES, numatytą kovo 29 d. Prieš pataisą balsavo 315 parlamento narių, už – 93.

Parlamentarai taip pat nepritarė leiboristų lyderio Jeremy`io Corbyno pataisai, reikalavusiai, kad vyriausybė iki vasario 27 d. surengtų pakartotinį balsavimą dėl sutarties su ES arba leistų parlamentui balsuoti dėl alternatyvių planų. Už šią pataisą balsavo 306 deputatai, prieš – 322.

Trečiąją pataisą, pasiūlytą proeuropietiškai nusiteikusios Konservatorių partijos deputatės Annos Soubry, atšaukė ji pati. Pataisa reikalavo, kad vyriausybė per savaitę paskelbtų oficialią prognozę, kokių padarinių verslui ir prekybai turės pasitraukimas iš ES be sutarties.

Šias tris pataisas techniniam dokumentui, kurį anksčiau parlamentui pateikė ministrė pirmininkė Theresa May, balsavimui atrinko Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercow.

Bendruomenių Rūmai atmetė ir patį techninį dokumentą, turėjusį patvirtinti, kad parlamento nariai vis dar laikosi kurso, kurį jie patys pasirinko sausio pabaigoje. Prieš dokumentą balsavo 303 parlamento nariai, už – 258.

Didžiosios Britanijos žiniasklaida balsavimo rezultatus pavadino „smūgiu Th. May autoritetui“ ir jos pralaimėjimu.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.15; 04:00

Britų opozicijos lyderis Jeremy’is Corbynas reikalauja naujų rinkimų, jei parlamentas atmes ministrės pirmininkės Theresos May ir ES suderėtą „Brexito“ susitarimą. Nauji rinkimai turi būti prioritetas prieš antrąjį referendumą dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, sakė leiboristų vadovas ketvirtadienį Veikfildo mieste.

Leiboristai balsuos prieš išstojimo sutartį, paskelbė jis. Jei parlamento rinkimai nebus surengti, jo partija svarstys visas galimybes, be kita ko, siekti dar vieno referendumo. „Tačiau rinkimai turi būti prioritetas. Jie yra ne tik praktiškiausias pasirinkimas, jie ir demokratiškiausias pasirinkimas“, – kalbėjo J. Corbynas.

Žemieji parlamento rūmai šiuo metu diskutuoja dėl „Brexito“ sutarties, dėl kurios po ilgų derybų susitarė T. May ir ES. Ar parlamentarai pritars sutarčiai, nėra aišku. Premjerė spaudžia pritarti susitarimui, kad būtų užkirstas kelias netvarkingam šalies išstojimui iš ES. Tačiau T. May konservatoriai neturi daugumos.

Balsavimas parlamente numatytas sausio 15-ąją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.11; 05:00

Redakcija / The Times

Britų laikraštis The Times praneša apie savojo tyrimo rezultatus: Rusija Twitter‘yje bandė paveikti visuotinių rinkimų rezultatus, remdama leiboristų lyderį Džeremį Korbyną.

„Mūsų tyrimas, atliktas kartu su Suonsio Universitetu, parodė, kad per keletą savaičių iki pernykščių rinkimų 6,5 tūkst. paskyrų (akauntų) Twitter‘yje susitelkė apie Leiboristų partiją, padėdami pritarimais pasiekti milijonus rinkėjų ir apšmeižti varžovus konservatorius“, – rašo leidinys.

Daugelį paskyrų (akauntų) galima identifikuoti kaip botus, kuriuos slepia angliškos moterų pavardės, patikslina laikraštis. „Mūsų tyrimas parodė, kad rusų paskyros socialiniame tinkle suteikė Korbynui ir leiboristams plačiausią paramą, ir, beje, 9-iuose iš 10 pranešimų apie partiją buvo prastumiama jos rinkiminė kampanija. Ir atvirkščiai, 9 iš 10 „tvitų“ apie konservatorius buvo priešiško pobūdžio“, – sakoma straipsnyje.

The Times duomenimis, 80% paskyrų buvo sukurtos keletą savaičių prieš liepos 8-osios balsavimą. Jos suaktyvėdavo esminiais kampanijos momentais. „Rinkimai buvo nepaprastai sėkmingi asmeniškai Korbynui. Kampanijos laikotarpiu paramos jo partijai lygis pakilo nuo 25% iki 40% – tai ryškiausias paramos lygio ūgtelėjimas rinkimuose mūsų epochoje“, – pažymi leidinys.

„Tie nauji demaskavimai kelia didžiulį nerimą, – sakė skaitmeninių technologijų ir kultūros ministras Metas Henkokas. – Tai absoliučiai nepriimtina, kad kokia nors šalis kištųsi į demokratinius rinkimus kitoje valstybėje. Kompanijos – socialinių tinklų savininkės privalo imtis priemonių, kad apsaugotų mūsų demokratinį diskursą, o taip pat atskleistų, kas joms žinoma“.

Tyrėjų komanda aptiko, kad nuo praėjusių metų balandžio apie Britanijos politiką rašė 16 tūkst. rusų botų, praneša laikraštis. Tačiau tyrimą susiaurino, pasirinkdama iš tų 20 tūkst. „tvitų“, kurie buvo spausdinti per keturias savaites iki rinkimų.

Rinkęs tuos duomenis Suonsi universiteto ekonomikos profesorius Aleksandras Talavera pranešė: „Tas rinkinukas pateikia liudijimus, kad rusakalbiai botai naudoti tyčia, siekiant pabandyti paveikti rinkimus leiboristų naudai ir konservatorių nenaudai. Duomenys – tai tik nedidelis atsitiktinis rinkinukas, tad rusakalbių automatizuotų botų elgesys, tikriausiai, tėra tik jų operacijos su visuotiniais rinkimais aisbergo viršūnė“.

„Kai tik prireikdavo, botai staigiai pakildavo ginti Korbyno. Kai per rinkiminę kampaniją Korbynas buvo sukritikuotas už tai, kad nežinojo, kiek kainuos viena iš esminių jo politinių priemonių, 34-ių moterimis apsimetančių paskyrų brigada vienu metu paskleidė vieną ir tą patį pranešimą, kad žiniasklaida privalanti gerbti leiboristų lyderį“, – pateikia tokį pavyzdį leidinys.

Konservatorių partijos parlamentaras, Kultūros, žiniasklaidos ir sporto komiteto vadovas Damianas Kolinzas pareiškė, kad reikalaus Twitter‘io paaiškinimų. „Bet koks Rusijos įsikišimas į Jungtinės Karalystės politiką – tai mūsų rinkimų įstatymo pažeidimas, ir mes privalome veikti, kad padarytume tam galą“, – sakė jis.

Leiboristų partijos spaudos sekretorius pakomentavo: „Leiboristų pasiūlytoms griežtoms priemonėms mokesčių nemokėjimo, pražūtingos privatizacijos ir korumpuotų oligarchų atžvilgiu priešinasi tiek Mei, tiek ir Putino, taip pat ir jų super turtingų šalininkų konservatyvioji filosofija. Žmonių įkvėpiama Leiboristų partijos rinkiminė kampanija patraukė internete didžiulę visuomenės paramą. Mes nežinojome jokių automatizuotų botų, mes tikrai neapmokėjome nė vieno iš jų ir neturime informacijos, kad tai darė kas nors iš mūsų šalininkų“.

Šaltinis: „The Times“

2018.05.02; 05:44

(Tik eilinio rinkėjo nuomonė)

Ne, tai ne scenarijus siaubo filmui. Tai , manau, – Lietuvos politinė realybė.

Pirmos instancijos teismas paskelbė nuosprendį Darbo partijos byloje, kuriame, be kita ko, sakoma, kad nelikus DP, kaip juridinio asmens, byla jai nutraukiama.

Darbiečiai ir ypač V.Uspaskich šia sprendimo dalimi buvo itin patenkinti. Bet ar ne per anksti?

Manau, kad šiam sprendimui analogiškas teisinės praktikos atvejis, kai mirus žmogui ar išnykus  valstybei, nelieka  kam atsakyti.

Continue reading „Ar mus valdo politinis lavonas, ar neišrinkta partija?”