Oficialus Lietuvos ir Lenkijos prezidentų Gitano Nausėdos ir Andrzejaus Dudos bei pirmųjų ponių susitikimas. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Sekmadienį prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
 
Renginio išvakarėse, kaip praneša Prezidentūra, įvyko Lietuvos ir Lenkijos prezidentų dvišalis susitikimas, per kurį šalių vadovai aptarė politinį, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą.
 
Lietuvos vadovas akcentavo strategine partneryste grįstus dvišalius Lietuvos ir Lenkijos santykius, ypač sustiprėjusį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje. G. Nausėda pabrėžė, kad valstybių vieningumas ir solidarumas ypač svarbus siekiant užtikrinti regiono saugumą, Rusijai vykdant agresyvią politiką kaimyninių valstybių atžvilgiu.
 
Prezidentai išreiškė paramą Ukrainos suverenitetui, teritoriniam vientisumui ir tarptautinei Krymo platformai. Išreikštas ir bendras palaikymas Baltarusijos pilietinės visuomenės kovai už demokratinius pokyčius.
Lietuvos ir Lenkijos vėliavos. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.
 
Lietuvos ir Lenkijos vadovai sutarė kurti ambicingą ES Rytų partnerystės politiką bei ir toliau teikti paramą kaimyninių šalių reformoms.
Abiejų šalių lyderiai atkreipė dėmesį į strateginių Lietuvos ir Lenkijos infrastruktūros projektų svarbą dvišaliams santykiams. Jie sutarė užtikrinti sklandų projektų „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ įgyvendinimą bei elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa projekto spartinimą.
 
Iškilmingame Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo renginyje kartu su Lietuvos prezidentu ir pirmąja ponia dalyvaus ir Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Ukrainos vadovai su sutuoktiniais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.03; 00:01

Vienos savaitės stažuotė Lenkijoje dešimties mokinių ir dviejų mokytojų delegacijai iš Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro tapo naudinga mokymosi patirtimi: nuo kultūrinių mainų iki sudėtingų praktinių programavimo bei programinio robotų valdymo užsiėmimų. 

Lenkijos kalnai Aukštieji Tatrai

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuoto projekto „Lenkija ir Lietuva – dvi kultūros, bendra programavimo kalba“ (Polandand – Lithuania – two culture, common programming language) metu Lenkijos Rybniko mieste įsikūrusioje profesinėje mokykloje (Zespół Szkół Technicznych) susitiko abiejų šalių būsimieji programuotojai, mechatronikos ir robotikos entuziastai bei profesinio mokymo specialistai.

Prieš ininkant į praktinius užsiėmimus projekto rengėjai didelį dėmesį skyrė kultūrinei integracijai. Lietuvių ir lenkų delegacijų nariai vieni kitiems pristatė šalių kultūrą, diskutavo apie tautose vyraujančius stereotipus. Tačiau svariausias projekto tikslas – suartinti bendruomenes bendro mokymosi veiklose.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavęs lietuvaitis, žiniatinklio programuotojas Aleksandras Vasiliauskas prisimena: „Konstruodami robotus dirbome porose. Pažintis ir bendras darbas su porininku Davidu man leido geriau suvokti unikalią ir išties įdomią lenkų kultūrą. O ir mokymasis tokioje aplinkoje vyko sklandžiai. Davidas mane išmokė robotų konstravimo ir programavimo ypatumų. Po komandinių robotų varžybų buvau nuoširdžiai nustebęs, jog per gana trumpą laiką pasiekėme įspūdingų rezultatų.“

Vizito Lenkijoje metu…

Profesijos mokytojas Vaclovas Zelenkevičius įgytą patirtį įvertino kaip unikalią galimybę megzti ryšius su profesionalais. „Rybniko profesinio mokymo centras – viena iš stipriausių tokio tipo įstaigų Lenkijoje. Jos auklėtiniai dalyvauja europinio lygio meistriškumo konkursuose, tampa jų laureatais. Džiaugiuosi, jog esame pakviesti ateityje prisijungti prie Rybnike organizuojamų tarptautinių konkursų. Net ir nesiekiant įspūdingų laimėjimų tai būtų puiki galimybė mums pasimatuoti meistriškumo lygį, siekti motyvuojančių patirčių“, – tikina mokytojas.

Didelį įspūdį projekto dalyviams iš Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro padarė rytų Lenkijos kraštovaizdis, kuriame atsivėrė Aukštieji Tatrai. Šios aukštikalnės gniaužė kvapą laisvalaikiu pažintiniame žygyje dalyvavusiems lietuvaičiams.

2017.06.07; 10:52