Italijos parlamentas. EPA – ELTA nuotr.

Roma, rugsėjo 22 d. (AFP-ELTA). Diplomatinių ryšių ar įžūlaus trolinimo ženklas? Likus trims dienoms iki rinkimų Italijoje Rusijos ambasada ketvirtadienį tviteryje paskelbė nuotraukas, kuriose beveik visų svarbiausių partijų lyderiai matomi su prezidentu Vladimiru Putinu.
 
„Iš naujausios Rusijos ir Italijos santykių istorijos. Turime ką prisiminti”, – parašė ambasada, baigiantis rinkimų kampanijai, per kurią karas Ukrainoje ir Italijos ryšiai su Maskva buvo svarbi tema.
 
Vienintelė partijos lyderė, kurios nėra nuotraukose, – kraštutinių dešiniųjų „Italijos brolių“ vadovė Giorgia Meloni. Manoma, kad jos partija sekmadienį laimės visuotinius rinkimus.
 
Vienoje nuotraukoje matyti vienas į kitą palinkę V. Putinas ir buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi, kitoje – V. Putinas, spaudžiantis ranką besišypsančiam centro kairės Demokratų partijos lyderiui Enrico Lettai. Dar vienoje V. Putinas stovi prie ilgamečio savo gerbėjo, prieš imigraciją nusistačiusios „Lygos“ lyderio Matteo Salvini, buvusio premjero Giuseppe’s Conte, dabar vadovaujančio populistiniam Penkių žvaigždžių judėjimui, ir dabartinio Italijos užsienio reikalų ministro Luigi Di Maio, buvusio Penkių žvaigždžių judėjimo lyderio. Paskutinėje nuotraukoje matyti besišypsantis V. Putinas, spaudžiantis ranką buvusiam ministrui pirmininkui Matteo Renzi, dabar vadovaujančiam centristų partijai, nors atrodo, kad M. Renzi šiek tiek nejauku.
 
Dabartinė ministro pirmininko Mario Draghi vadovaujama Italijos vyriausybė tvirtai palaiko Vakarų sankcijas Maskvai, kurias ši užsitraukė dėl karo Ukrainoje. G. Meloni tam pritaria, taip pat ir ginklų tiekimui Ukrainai, tačiau varžosi rinkimuose dešiniųjų koalicojoje kartu su M. Salvini ir S. Berlusconi. M. Salvini labai kritiškai vertina sankcijas ir nuolat kartoja, kad jos labiau kenkia Europai ir Italijai nei Maskvai.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.09.23; 08:00

Lygos partijos vadovas Matteo Salvinis. EPA – ELTA foto

Roma, liepos 28 d. (AFP-ELTA). Italijos prieš imigrantus nusistačiusio lyderio Matteo Salvini ryšiai su Rusija ketvirtadienį vėl sulaukė dėmesio po klausimų apie ministro pirmininko Mario Draghi vyriausybės žlugimą.
 
Laikraštis „La Stampa“ pranešė, kad Rusijos ambasados ​​diplomatas gegužės pabaigoje Romoje susitiko su vienu iš M. Salvini padėjėjų ir paklausė, ar kuris nors iš M. Salvini „Lygos“ partijos ministrų neketina atsistatydinti iš M. Draghi koalicijos. Praėjusią savaitę „Lyga“ pasitraukė iš vyriausybės kartu su Silvio Berlusconi vadovaujama „Forza Italia“ ir populistiniu Penkių žvaigždžių judėjimu, tai privertė M. Draghi atsistatydinti ir paskatino rinkimus rugsėjį.
 
Teigiama, kad susitikimas įvyko tuo pačiu metu, kai M. Salvini sulaukė kritikos dėl vykdomos paralelinės diplomatijos su Rusija dėl karo Ukrainoje. Jis planavo kelionę į Maskvą neva taikos derybų – skrydžius nupirko Rusijos ambasada. Jo komanda tikina, kad dėl to susitarta tik siekiant išvengti sunkumų, susijusių su Europos Sąjungos (ES) sankcijomis. Jie sakė grąžinę ambasadai pinigus, o kelionė galiausiai neįvyko.
 
Užsienio reikalų ministras Luigi di Maio ketvirtadienį pasmerkė „šį Rusijos bandymą priversti „Lygos“ ministrą pasitraukti iš M. Draghi vyriausybės“. M. Salvini „privalo paaiškinti savo santykius su Rusija“, sakė L. Di Maio, kaip ir M. Draghi, tvirtai pasisakantis už ES sankcijas Maskvai ir remiantis Italijos pagalbą ginklais ir pinigais padėti Kyjivui priešintis. Centro kairiosios Demokratų partijos lyderis Enrico Letta taip pat sakė, kad M. Salvini ir Rusijos ryšiai „kelia nerimą“.
 
M. Salvini atsikirto pačioje rugsėjo 25 d. numatytų rinkimų kampanijos pradžioje pasmerkęs „suklastotas naujienas“ ir su purvu sumaišęs kaltinimus. „Susiskaldžiusi ir beviltiška kairė (…) eikvoja savo laiką ieškodama fašistų, rusų ir rasistų, kurių nėra“, – sakė jis ir tvirtino, kad jo partija yra „Vakarų pusėje“.
 
Rusijos ambasada nekomentavo, bet anksčiau neigė, kad kišasi į Italijos reikalus.
 
M. Salvini nuo seno žavisi prezidentu Vladimiru Putinu, net vilki marškinėlius su Rusijos lyderio atvaizdu, tačiau po Maskvos įsiveržimo į Ukrainą tokia pozicija tampa politiškai sudėtinga. Vienas iš jo rinkimų sąjungininkų S. Berlusconi taip pat yra asmeninis V. Putino draugas, nors jų koalicijos partnerė Giorgia Meloni, vadovaujanti kraštutinių dešiniųjų „Italijos broliams“ ir šiuo metu pirmaujanti apklausose, griežtai kritikuoja Rusijos agresiją.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.07.29; 07:03

Atsistatydino Italijos premjeras Mario Draghi. EPA-ELTA nuotr.

Roma, liepos 21 d. (AFP-ELTA). Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi ketvirtadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą, jo nacionalinės vienybės koalicinei vyriausybei žlugus, pranešė prezidento Sergio Mattarellos biuras.
 
M. Draghi įteikė „savo ir jo vadovaujamos vyriausybės atsistatydinimo pareiškimą“, sakoma trumpame prezidentūros pranešime. Prezidentas „į tai atsižvelgė”, o vyriausybė liko „toliau dirbti savo darbą“, priduriama jame.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.07.021; 14:23

Tirpsta laikas iki euro valiutos įvedimo. Iki paskirtosios 2015 m. sausio 1 d. likusias dienas ir valandas skaičiuoja švieslentė virš Lietuvos banko įėjimo.

Rugsėjo 25 dieną, kai triženklis dienų skaičius pasikeis dviženkliu, Vilniuje pirmą kartą lankysis Europos centrinio banko prezidentas Marijus Dragis (Mario Draghi). Pagal įtakingumą pasaulyje žurnalas „Forbes“ jį jau kelintus metus įtraukia į pirmąjį dešimtuką.

Continue reading „Įtakingiausias Europos bankininkas „Ponas Kitur“”