Baltarusijos tankai. EPA – ELTA nuotr.

Kyjivas, spalio 20 d. (ELTA). Didėja pavojus, kad Rusija atnaujins puolamuosius veiksmus šiaurės fronte. Gali būti pasirinkta kryptis Ukrainos vakarinės sienos link siekiant nutraukti logistikos kelius, kuriais tarptautiniai partneriai tiekia Ukrainai ginkluotę ir techniką.
 
Tai ketvirtadienį per spaudos konferenciją pareiškė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos vadovo pavaduotojas Oleksijus Hromovas, praneša „Ukrinform“.
 
„Rusijos ir Baltarusijos karinės ir politinės vadovybės retorika darosi vis agresyvesnė, ją lydi vadinamosios Sąjunginės valstybės regioninės kariuomenės grupės dislokavimas. Didėja pavojus, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos atnaujins puolimą šiaurės fronte. Baltarusijos teritorijoje taip pat dislokuojami Rusijos aviacijos ir kitų kariuomenės rūšių daliniai“, – sakė pareigūnas.
 
Anot O. Hromovo, Baltarusijoje vyksta slapta mobilizacija, o šalies vadovybė toliau suteikia savo teritoriją Rusijos balistinėms raketoms ir dronams leisti.
 
Be kita ko, Rusija dislokavo Baltarusijos aerodromuose lėktuvų Mig-31, kurie gali būti apginkluoti „Kalibr“ tipo sparnuotosiomis raketomis.
O. Hromovas patikino, kad Generalinis štabas atidžiai stebi situaciją.
 
„Šiuo metu imamasi priemonių, kad valstybės siena ir Kyjivas būtų patikimai apsaugoti iš šiaurės pusės. Jeigu priešininkas nuspręs atidaryti vadinamąjį antrąjį frontą, t. y. pradėti puolamuosius veiksmus iš Baltarusijos teritorijos, mes būsime pasirengė adekvačiai atsakyti“, – pabrėžė Generalinio štabo atstovas.
 
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, naujos palydovinės nuotraukos rodo, kad Ziabrovkos kariniame aerodrome prie Baltarusijos sienos su Ukraina padaugėjo Rusijos karinės technikos ir kariuomenės.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.10.21; 06:00

Maskva, rugpjūčio 18 d. (ELTA). Rusija, anot žiniasklaidos, į Kaliningradą permetė tris naikintuvus su hipergarsinėmis raketomis „Kinžal“.
 
MIG-31 čia vykdys visą parą trunkančius kovinius budėjimus, valstybinė naujienų agentūra RIA citavo Gynybos ministeriją.
 
Kaliningradas ribojasi su ES ir NATO narėmis Lietuva ir Lenkija.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.08.19; 00:30

Praėjusią savaitę, liepos 31-rugpjūčio 6 dienomis, NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 8 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

Rugpjūčio 1 d. NATO naikintuvai keturis kartus kilo atpažinti, perimti ir palydėti Rusijos Federacijos orlaivių, skridusių tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros: pirmuoju kilimu buvo perimtas orlaivis „An-26“, skridęs iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį (orlaivis skrido su įjungtu atsakikliu, pagal skrydžio planą, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė), ir du orlaiviai „MiG-31“, skridę iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies (orlaiviai skrido be įjungtų atsakiklių, be skrydžių planų, ryšio su regioniniais skrydžių valdymo centrais nepalaikė).

Antrą kartą naikintuvai kilo perimti dviejų orlaivių „Su-27“, skridusių tarptautine erdve virš Baltijos jūros iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies (skrido be įjungtų atsakiklių, be skrydžių planų, ryšio su regioniniais skrydžių valdymo centrais nepalaikė). NATO naikintuvai taip pat kilo perimti orlaivių „Su-33“, skridusių iš Rusijos žemyninės dalies (be įjungtų atsakiklių, be skrydžių planų, ryšio su regioniniais skrydžių valdymo centrais nepalaikė). Tą pačią dieną buvo perimti ir keturi „Su-27“, skridę iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį – skrido be įjungtų atsakiklių, nepateikę skrydžių planų, ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė.

Rugpjūčio 2 d. NATO naikintuvai du kartus kilo palydėti Rusijos Federacijos orlaivių „Tu-142“ ir „Il-38“, skridusių po du tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies. Abiem atvejais orlaiviai skrido be įjungtų atsakiklių, be skrydžių planų, ryšio su regioniniais skrydžių valdymo centrais nepalaikė.

Rugpjūčio 3 d. NATO naikintuvai kilo vieną kartą perimti dviejų orlaivių „Il-38“, skridusių tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Rusijos žemyninės dalies. Orlaiviai skrido be įjungtų atsakiklių, be skrydžių planų, ryšio su regioniniais skrydžių valdymo centrais nepalaikė.

Rugpjūčio 5 d. NATO naikintuvai perėmė orlaivį „An-26“, skridusį tarptautine oro erdve virš Baltijos jūros iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido be įjungto atsakiklio, su skrydžio planu, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.08; 00:10