Italijos policija. EPA-ELTA nuotr.

Roma, sausio 11 d. (ELTA). Italijos policija pradėjo reidus Milano ir Turino miestuose, nustačiusi 15 jaunuolių ir trijų berniukų, įtariamų prisidėjus prie daugybės seksualinių išpuolių Naujųjų metų išvakarėse, tapatybę, praneša BBC.
 
Devynios moterys pranešė, kad buvo užpultos, kai šventė Milano Duomo aikštėje. Šie kaltinimai primena prieš šešerius metus Vokietijos Kelno mieste Naujųjų metų išvakarėse surengtus išpuolius.
 
Italijos policija įtariamiesiems atpažinti pasitelkė vaizdo stebėjimo kameras ir mėgėjišką filmuotą medžiagą. Policijos pareiškime sakoma, kad 15–21 metų jaunuoliai ir vaikinai, kurie buvo antradienio reidų taikiniai, identifikuoti kaip tariamai susiję su seksualine prievarta, plėšimu ar rimtais sužalojimais Milane, remiantis filmuota medžiaga ir liudininkų parodymais.
 
Policija ir prokurorai teigė žinantys apie tris išpuolius vakare šiaurinio miesto centrinėje aikštėje ir teigė, kad dalyvavusieji buvo arba užsieniečiai, arba iš Šiaurės Afrikos kilę Italijos gyventojai.
 
Tyrėjai mano, kad buvo užpultos daugiau nei devynios jaunos moterys, ir bando atsekti kitas aukas. Per vieną incidentą 19-metę, atėjusią švęsti Naujųjų metų su drauge, apie 01.30 val. užklupo būrys jaunuolių. Jos draugei pavyko pasprukti, paauglė buvo puolama beveik minutę, kol sulaukė pagalbos.
 
Dvi jaunos vokiečių studentės buvo prispaustos prie užtvarų, į jas seksualiai kėsintasi, dar viena mergina buvo užpulta gatvėse netoli aikštės.
Viena jų, 20 metų vokietė, pasakojo, kad per fejerverkų triukšmą ir muziką jas užpuolė dešimtys žmonių. „Supratau, kad jie mane liečia, norėjome pabėgti, bet jų buvo per daug“, – sakė ji naujienų agentūrai „Ansa“. Jos draugė nukrito ir staiga pajuto, kaip visą ją čiupinėja rankos, pasakojo ji. Vaizdo įrašas parodė, kaip dvi jaunos moterys bando pabėgti.
 
Nors budėjo policija, jaunoji vokietė skundėsi, kad pareigūnai nesistengė padėti ir nesuprato, kai jos angliškai mėgino paaiškinti, kas nutiko.
Pranešimai iš Milano atgaivino prisiminimus apie naktį prie Kelno katedros 2016 m. sausio 1 d., kai maždaug 1000 iš Šiaurės Afrikos kilusių vyrų prievartavo, seksualiai priekabiavo ir plėšė jaunas moteris. Kelno policija taip pat buvo kaltinama nereagavusi į išpuolius, kuriuos vėliau tuometė kanclerė Angela Merkel pasmerkė kaip „pasibjaurėtinus“.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.01.12; 06:30

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė po pirmadienį įvykusio Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio pranešė, kad Vyriausybei siūloma prevencijos sumetimais dėl koronaviruso skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją.
 
„Efektyvesniam situacijos valdymui siūloma Lietuvos Respublikos Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją“, – po komisijos posėdžio pirmadienį žurnalistams sakė ministrė.
 
Valstybės ekstremalių situacijų komisija buvo sušaukta dėl Šiaurės Italijoje sparčiai plintančio koronaviruso. Ministrės teigimu, skelbti ekstremalią situaciją nutarta komisijoje surengus balsavimą.
 
„Noriu pabrėžti, kad tai buvo kolegialus sprendimas, vyko balsavimas“, – teigė VRM vadovė.
 
Ministrė pabrėžė, kad galutinius sprendimus dėl VESK nutarimų turės priimti Vyriausybė.
 
„Tai yra komisijos siūlymas Vyriausybei“, – sakė ji, pridurdama, kad Vyriausybės sprendimas galėtų būti jau artimiausiu metu.
 
Paprašyta įvardinti tai, kas šiuo metu Lietuvoje jau daroma, kad koronavirusas šalyje neišplistų, R. Tamašunienė teigė, kad pagrindiniai situacijos suvaldymo įrankiai yra visuomenės informavimas, operacijos centrų oro ir jūrų uostose aktyvavimas bei pasirūpinimas apsauginėmis priemonėmis.
 
R. Tamašunienė taip pat užsiminė, kad Operacijos centrui vadovauti bus siūlomas sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.
A. Šešelgis savo ruožtu po posėdžio akcentavo, kad koronaviruso protrūkis Italijos šiaurėje sukėlė nerimo.
 
Sveikatos apsaugos viceministras kartu pridūrė, kad šiuo metu į Lietuvą atskrendantys lėktuvai iš Milano yra kontroliuojami tokiomis pačiomis priemonėmis, kokios buvo taikomos lėktuvams, atvykstantiems iš Kinijos.
 
Jo teigimu, Lietuvos institucijos jau yra surinkusios iš Milano lėktuvu atskridusių žmonių duomenis, ir jiems suteikta informacija, kaip šiuo metu turėtų elgtis.
 
Kiek anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė teigė, kad Lietuvoje imamasi papildomų veiksmų koronaviruso rizikos suvaldymui – stebimi ne tik keliautojai, grįžtantys iš Kinijos, tačiau ir iš kitų Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patvirtintų regionų Europoje.
 
R. Lingienės teigimu, oro uoste dirba apie 20 specialistų, teikiančių informaciją keleiviams. Kartu NVSC Vilniaus departamento vadovė informavo, kad jau nuo sekmadienio vakaro keleiviams, grįžtantiesiems iš Milano, oro uoste yra suteikiama informacija apie sveikatos priežiūrą, jie apklausiami, taip pat užpildo keleivio korteles su duomenimis, kad sveikatos priežiūros specialistai galėtų palaikyti su jais kontaktus.
 
Kaip anksčiau skelbė ELTA, Italijoje mažiausiai penki žmogus mirė nuo koronaviruso.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.25; 07:00

Spalio 13 dieną Lombardijos sostinėje bus pristatoma šmeižikiškai Sausio 13-osios įvykius iškraipanti Galinos Sapožnikovos knyga „Lietuviškas sąmokslas. Kaip žlugo Sovietų Sąjunga ir kas nutiko tiems, kurie bandė ją išsaugoti“.

Šiuo leidiniu Italijos visuomenei pateikiama dezinformuojanti ir faktais nepagrįsta Lietuvos istorijos versija, kuria tendencingai siekiama suteršti Laisvės gynėjų atminimą ir skleisti nepriklausomos Lietuvos valstybei priešiškas idėjas.

Ambasada griežtai nepritaria šiam renginiui ir apgailestauja, kad šis propagandinis leidinys prasibrovė į Italijos „Mondadori“ knygynų tinklo sales.

Ambasada įteikė protesto laiškus pristatymo rengėjams ir knygyno administracijai, kuriuose pabrėžiama, kokią grėsmę laisvoms visuomenėms kelia neatsakinga ir propagandinė literatūra.

Lietuvos ambasada Italijoje ragina Milano lietuvius savo aplinkoje argumentuotai skleisti žinią apie tikrąją Sausio 13-osios įvykių eigą.

Informacijos šaltiniai – Lietuvos Seimas ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

2016.10.12; 11:00