Karantino sąlygomis gyvena jau daugiau nei milijardas pasaulio gyventojų. EPA-ELTA nuotr.

Iki šiol dėl koronaviruso pandemijos karantinas įvestas daugiau nei 50-yje šalių, o daugiau nei milijardui gyventojų nurodyta ar bent rekomenduota likti namuose, skelbia naujienų agentūra AFP.
 
Kai kurios šalys įvedė privalomas karantino priemones, tuo tarpu kitos rekomendavo gyventojams likti namuose.
 
Privalomą karantiną yra įvedusios 34 valstybės ar teritorijos, jose iš viso gyvena 659 mln. žmonių. Tarp šių valstybių ir teritorijų yra Prancūzija, Italija, Argentina, JAV Kalifornijos valstija ir Irakas.
 
Graikija šiuo metu yra paskutinė šalis, įvedu privalomą karantiną gyventojams. Karantinas šalyje įsigaliojo pirmadienio rytą.
Antradienį privalomą karantiną įves Kolumbija, o trečiadienį – Naujoji Zelandija.
 
Daugumoje šalių, nepaisant karantino, galima išeiti iš namų į darbą, įsigyti būtinų prekių ar sulaukti gydytojų pagalbos.
 
Mažiausiai keturios šalys, kuriose gyvena daugiau nei 228 mln. gyventojų, įskaitant Iraną, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę, paragino savo gyventojus likti namuose ir kuo mažiau kontaktuoti su kitais žmonėmis.
 
Tiesa, tokios rekomendacinio pobūdžio priemonės neatneša norimų rezultatų.
 
Jungtinėje Karalystėje vyriausybė įspėjo dėl griežtesnių priemonių po to, kai minios žmonių savaitgalį susirinko parkuose ir paplūdimiuose, tuo metu Irane milijonai žmonių keliavo po šalį švęsti Naujųjų metų pagal Persijos kalendorių.
 
Mažiausiai 10 šalių, kuriose gyvena 117 mln. žmonių, įvedė komendanto valandą ir uždraudė žmonėms išeiti iš namų naktimis. Tokios priemonės galioja Burkina Fase, Čilėje, Filipinų sostinėje Maniloje, Serbijoje ir Mauritanijoje, komendanto valanda pirmadienio vakare įsigalios ir Saudo Arabijoje.
 
Kai kurios šalys, kaip Azerbaidžanas ir Kazachstanas, ėmėsi karantino priemones ne visos šalies mastu, o didžiausiuose miestuose, kuriuose iš viso gyvena apie 10 mln. žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.23; 13:19

Recepas Tayyipas Erdoganas. EPA – ELTA nuotr.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad atsisakė ES pasiūlymo suteikti papildomai milijardą eurų Turkijai už 4 mln. migrantų, kurie glaudžiasi šioje šalyje.
 
„Jie mums sako „mes jums atsiųsime milijardą eurų“. Ką jūs bandote apgauti? Mums nereikia šių pinigų“, – spaudos konferencijoje teigė R. T. Erdoganas.
 
Pirmadienį ES pareigūnai išreiškė nerimą dėl situacijos Turkijos pasienyje su Graikija po to, kai Ankara pareiškė „atvėrusi duris“ į Europos Sąjungą pabėgėliams ir migrantams.
 
Trečiadienį vyks skubus ES šalių vidaus reikalų ministrų susitikimas, informavo Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe’as Castaneris.
 
Tūkstančiai migrantų jau susirinko prie Turkijos sienos su Graikija, kuri savo ruožtu imasi skubių veiksmų užkirsti kelią migrantams persikelti į ES.
 
R. T. Erdoganas taip pat apkaltino „graikų kariškius“ nužudžius du migrantus ir sunkiai sužalojus dar vieną. Vis dėlto, Turkijos prezidentas nepatikslino aplinkybių.
 
R. T. Erdoganas, be kita ko, sukritikavo ES už tai, kad ši „nesidalija našta“ su Turkija, bandančia sulaikyti dar vieną masinę migrantų iš Sirijos bangą, kur Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimo pajėgos, remiamos Rusijos, puola šiaurės vakarinį Idlibo regioną.
 
Turkija 2016 m. sutiko neleisti migrantams patekti į ES mainais už 6 mlrd. eurų paramos. Briuselis ragina Ankarą laikytis šio susitarimo.
Pirmadienį R. T. Erdoganas pareiškė, kad Turkija gavo tik dalį žadėtos pinigų sumos, tokį kaltinimą Europos šalių lyderiai neigia.
 
Sprendimas atverti migrantams Turkijos sienas su ES buvo priimtas tuo metu, kai R. T. Erdoganas siekia Vakarų paramos kovoje su Damasku.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.03; 06:00
abramovicius_

Žurnalas “Forbes” nuo 1987 metų kasmet skelbia turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Neseniai paskelbtas naujas 1011 milijardierių sąrašas nustebino pasaulį ir pribloškė daugelį Rusijos gyventojų.

Ekonominės krizės sąlygomis, kuri Rusiją palietė itin skaudžiai, turtingiausių žmonių pasaulyje sąraše atsirado 62 Rusijos piliečiai (prieš metus jų buvo tik 32). Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvena daugiausiai milijardierių, bet per šį laikotarpį jų skaičius sumažėjo nuo 45 iki 40 procentų.

Continue reading „Vargšė milijardierių šalis”