Tadas Palaima

Efektyviausias būdas gauti aukščiausią miško kainą – dalyvauti aukcione

Jei turite mišką ir svarstote jį parduoti, natūralu, kad siekiate tai padaryti už aukščiausią kainą. Tačiau vos pajudinus procesus, atsiranda daugybė „bet“ – parduoti mišką pačiam neišmanant apie jo vertę, nežinant tikrosios jo kainos, gana rizikinga. O juk, kaip sakoma, atiduoti pusvelčiui nesinori!

Miškas – vertinga investicija, todėl tiek norint jį įsigyti, tiek parduoti, svarbu žinoti realią rinkos kainą, – tik taip pavyks neapsigauti ir nepakliūti į sumanių sukčių rankas. Tačiau nuo ko pradėti, jei savęs šioje srityje nelaikote ekspertu, ir viskas, ko norite – tiesiog parduoti turimą mišką „ne už ačiū“?

Jokios rizikos miško savininkui

Miško rinkos ekspertai tikina – bandymas parduoti mišką pačiam norint uždirbti daugiau visgi sumažina tikimybę už jį gauti aukščiausią kainą. Saugus sprendimas – dėl miško pardavimo kreiptis į modernią miško aukciono platformą, kurioje atviro aukciono metu stipriausios įmonės realiu laiku konkuruoja dėl jūsų parduodamo miško, o būsimi pirkėjai derasi bandydami kelti kainą, o ne ją mušdami.

Norint sužinoti savo miško kainą, jo savininkui tereikia užpildyti formą internete. Visais tolimesniais pardavimo procesais sėkmingai pasirūpina „Miško aukcionas“. „Savininkui nieko daryti nereikia, jis nuotoliniu būdu gali stebėti, kaip sekasi aukcionas, kiek yra susidomėjusių, kaip keičiasi už mišką siūloma kaina – tai labai patogu“, – sako Tadas Palaima, UAB „Miško aukcionas“ direktorius.

Tolumoje – Lietuvos miškai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Parduoti mišką pigiau, nei norėtųsi, taip pat negresia – prieš paskelbiant aukcioną su miško savininku yra suderinama saugi kaina, už kurią savininkas sutiktų parduoti mišką. Jei aukcione ta kaina nepasiekiama, savininkas miško parduoti neprivalo. Tai tarsi papildomas saugiklis, todėl pardavėjas gali jaustis užtikrintai.

Būtent tai, kad sandoriui neįvykus, miško savininkas niekaip nenukenčia, T.Palaima vadina dar vienu tokio pardavimo būdo privalumu klientui – savininkas neįsipareigoja mokėti jokio atskiro mokesčio.

Greita, patikima, skaidru

Aukcionui įvykus ir radus aukščiausią kainą už mišką siūlantį pirkėją, vėliau pas notarą pasirašoma pirkimo pardavimo sutartis. Pirkėjas įsipareigoja sumokėti sumą, kurią pastatė aukcione norėdamas įsigyti konkretų mišką.

Didelis aukciono privalumas tas, kad miško savininkas, patikėdamas savo turtą aukcionui, niekuo nerizikuoja, jis nepatiria jokių papildomų išlaidų nepriklausomai sandoris įvyko ar ne, savininkas gauna visą aukciono laimėtojo sumą.

Miškas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Kas iš to aukciono iniciatoriams? Didžiausią kainos pasiūlymą aukciono užbaigimo metu pateikęs aukciono dalyvis laimi aukcioną ir moka papildomą aukciono laimėtojo mokestį.

Išbandę aukcioną – džiaugiasi operatyvumu ir gera kaina

Pasak T.Palaimos, per pastaruosius porą metų miškų pardavimai aukcionuose gerokai išaugo, vis daugiau miškų savininkų renkasi šią platformą, įžvelgia jos privalumus. Vien per pastarąjį mėnesį „Miško aukcionas“ įvykdė keliasdešimt sėkmingų sandorių, apie kuriuos kalbėdami miškų savininkai išskiria tokius esminius pasirinkimo kriterijus, kaip greita ir sklandi proceso eiga, aukščiausia kaina, laiko taupymas, jokių papildomų mokesčių nebuvimas.

Pavasaris Lietuvos miške. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

„Tai vienintelis būdas gauti geriausią kainą“, – tikina aukcioną išbandę miškų savininkai. Jų teigimu, privataus miško pardavimo rinka Lietuvoje yra gana iškreipta, miškus supirkti bandančios įmonės mažina kainą, todėl savininkai yra priversti parduoti nuosavybę už mažesnę sumą, nei galėtų tikėtis. Tuo tarpu atsiradus aukcionams atsiranda ir galimybė parduoti turimą mišką sąžiningomis rinkos kainomis.

„Ši platforma ypač patogi tiems, kurie apie miškų pardavimą neturi didelio supratimo, tai pagalba paprastam eiliniam žmogui. Viskas, ką reikia padaryti – perduoti esminę informaciją, pačiam daugiau niekuo rūpintis nereikia, todėl sutaupoma laiko tvarkant dokumentus“, – atsiliepia paslaugą išbandę klientai.

Deiminta Noreikienė, Brandplans.lt

2019.08.20; 12:53