Ultrakonservatyvūs Irano parlamentarai nori uždrausti naminius gyvūnus. EPA-ELTA nuotr.

Teheranas, gruodžio 12 d. (AFP-ELTA). „Ne, mano katė nekelia niekam grėsmės“, – naujienų agentūrai AFP sakė iranietis Mostafa, pasipiktinęs šalies ultrakonservatyviųjų parlamentarų siūlymu uždrausti laikyti naminius gyvūnus. Šis 25-erių metų amžiaus vaikinas, turintis gyvūnų reikmenų parduotuvę Teherano centre, liko priblokštas tokio politikų sumanyno.
 
„Krokodilus galima laikyti pavojingais, bet kokią grėsmę kelia triušiai, šunys ar katės?“ – apie prieš mėnesį pristatytą įstatymo projektą kalbėjo jaunas iranietis.
 
Ultrakonservatyvūs musulmonai augintinių laikymą vadina dekadentiška praktika bei primena, kad, remiantis islamo teise, šunys, kaip ir kiaulės, laikomi nešvariais gyviais.
 
Irane 75 parlamento nariai, arba ketvirtadalis visų įstatymų leidėjų, pasmerkė tai, kad žmonės gyvena po vienu stogu su naminiais gyvūnais, nes esą taip kuriama „destruktyvi socialinė problema“.
 
Jų aiškinimu, tokia veikla gali „palaipsniui pakeisti iranietišką ir islamišką gyvenimo būdą“, „pakeičiant žmonių ir šeimos santykius emociniais santykiais su gyvūnais“.
 
Siūlomu įstatymu būtų uždrausta „importuoti, auginti, padėti auginti, veisti, pirkti ar parduoti, transportuoti, varyti ar vedžioti, laikyti namuose laukinius, egzotinius, kenksmingus ir pavojingus gyvūnus“.
 
Būtų uždrausti šie gyvūnai: krokodilai, vėžliai, gyvatės, driežai, katės, pelės, triušiai, šunys ir kiti „nešvarūs“ gyvūnai, taip pat beždžionės.
 
Irma Jančiauskaitė (AFP)
 
2021.12.13; 00:55

Vis daugiau miestų Lenkijoje atsisako triukšmingų naujametinių fejerverkų, pakeisdami juos lazerių šou. Pagrindinė priežastis – esą fejerverkų, petardų ir kitų sprogmenų keliamas triukšmas sukelia stresą naminiams, beglobiams ir laukiniams gyvūnams. 

Pirmiausiai iniciatyva fejerverkus pakeisti lazerių šou dar prieš šešerius metus gimė Krokuvos miesto valdžiai. Vėliau prie šios iniciatyvos ėmė jungtis kiti skirtingų Lenkijos regionų ir dydžių miestai. 

Šiemet atisakyti fejerverkų nusprendė ir sostinės Varšuvos valdžia, kurioje jau pernai naujametinių fejerverkų šaudymo trukmė buvo sutrumpinta nuo keliolikos iki 3 minučių. 

Lenkijos miestai, kuriuos šiemet nebus šaudomi naujametiniai fejerverkai: Varšuva, Krokuva, Balstogė, Vroclavas, Gdanskas, Chožuvas, Olštynas, Čenstakava, Krynica Zdrujus, Olkušas, Osvencimas. 

Taip pat Tarnuvo ir Torunės miestai pranešė, kad šiemet bus paskutiniai metai, kai juose šaudomi fejerverkai.

Mindaugas Grinius (ELTA)

2018.12.31; 15:57