Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai teismui perdavė dar vieną baudžiamąją bylą, kuri buvo atskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.
 
Pasak prokuratūros pranešimo, teismui perduotos baudžiamosios bylos duomenys leidžia įtarti, kad buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aidas Giniotis, organizuodamas bei kontroliuodamas ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, neteisėtai veikė įtariamojo V. V. naudai: atskleidė tarnybos paslaptį sudarančią informaciją, priėmė įtariamajam palankius sprendimus bei kitais savo veiksmais siekė padėti įtariamajam išvengti baudžiamosios atsakomybės bei per tris kartus priėmė 5500 eurų kyšį grynaisiais pinigais.
 
Penktadienį teismui perduotoje baudžiamojoje byloje A. Giniotis kaltinamas kyšininkavimu, A. S. ir V. V. – papirkimu.
 
Generalinio prokuroro sprendimu A. Ginotis buvo atleistas iš prokuroro pareigų 2019 m. rugsėjį, gavus Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo išvadas bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.
 
2017 m. pavasarį, atliekant kratas V. V. namuose, buvo rastos 6 sandariai uždarytos konservų dėžutės su labai dideliu kiekiu – 1033,28 g – kokaino. Siekdamas išvengti už narkotikų laikymą numatytos baudžiamosios atsakomybės, V. V. kartu su jį gynusiu advokatus A. S. bei kitais asmenimis, kaip įtariama, surado socialiai pažeidžiamą žmogų ir įkalbėjo jį prisiimti baudžiamąją atsakomybę už piniginį atlygį – 30 tūkst. eurų.
 
Baudžiamoji byla dėl V. V. namuose rastų narkotinių medžiagų, kurioje kaltinimai pareikšti trims asmenims, ir baudžiamoji byla dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, trukdymo teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui vykdyti pareigas, organizavimo sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą bei kitų nusikalstamų veikų veikiant organizuotoje grupėje bei melagingų parodymų davimo, kurioje kaltinimai pareikšti 8 asmenims, šiuo metu jau yra nagrinėjamos teismuose.
 
Itin didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje buvo pradėtas 2019 m. vasarį. Šiuo metu jame yra 27 įtariamieji, tiriama daugiau nei 120 nusikalstamų veikų.
 
Per dvejus metus nuo šio ikiteisminio tyrimo buvo atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduota jau 13-a baudžiamųjų bylų, 6 iš jų šiuo metu nagrinėjamos teisme. Šeši asmenys yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.11.20; 00:01

Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje svarstyta Laisvės frakcijos iniciatyva dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo susilaukė parlamentarų paramos.
 
Už projektą balsavo 65, prieš 40, susilaikė 4 Seimo nariai. Dabar dėl projekto bus galima balsuoti ir priėmimo stadijoje.
 
Palaikyti Laisvės frakcijos pateiktą mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo projektą ragino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Linas Slušnys. 
 
„Pasitikėkime savo teismų ir prokuratūros sistema, kuri aiškiai sako, kad dabartinės nuostatos neduoda jokios naudos nei piliečiams, nei mūsų šaliai. Pasitikėkite ir tikėkite žmogumi, kad jis po 10 atkryčių norės keistis ir padėkos už tai, kad liko laisvas ir be išdegintos žymės, baustas pagal Baudžiamąjį kodeksą“, – iš Seimo tribūnos ragino L. Slušnys.
 
„Toks baudžiamosios galios demostravimas, tai tikras nepasitikėjimas savimi ir savo pačių išvystytomis pagalbos žmogui sistemomis. Susiimkime pagaliau, susitelkime ir parodykime, kiek mes turime pasitikėjimo savimi ir savo šalies pagalbos sistema. Todėl nuimkite šią naštą nuo tų žmonių“, – taip pat akcentavo jis.
 
Tuo tarpu projekto iniciatorė Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė akcentavo, kad projektui pritaria visos šalies svarbiausios institucijos.
 
„Projektą palaiko Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos apeliacinis teismas, Lietuvos advokatūra, Lietuvos teisės institutas, tai mūsų akademikai. Palaiko Narkotikų, tabako kontrolės departamentas, o Vyriausybė su atsakingomis ministerijomis išnagrinėjo klausimą ir pateikė teigiamą išvadą“, – atkreipė dėmesį M. Danielė.
 
Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas taip pat išsakė palaikymą Laisvės frakcijos iniciatyvai. Politikas akcentavo, kad už psichotropinių medžiagų vartojimą asmuo neturėtų būti baudžiamas pagal Baudžiamąjį kodeksą.
 
„Sutinku, kad turi būti bausmė už psichotropinių medžiagų vartojimą, bet niekaip nesutinku, kad ta bausmė būtų baudžiamoji atsakomybė pagal Baudžiamąjį kodeksą. Todėl šis siūlymas man yra priimtinas“, – sakė E. Gentvilas.
 
Vis tik šią Laisvės frakcijos iniciatyvą posėdžio metu aštriai sukritikavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovas Aurelijus Veryga.
 
„Jeigu vis tik tokį sprendimą priimsime, tai pirmiausia pasakysime, kad narkotikai yra žaislas, o nedidelis kiekis yra viso labo pramoga. Tie, kurie teikia tokius pasiūlymus, visiškai neslepia, kad ateityje būtų visai smagu kalbėti apie narkotinių medžiagų legalizavimą“, – pabrėžė A. Veryga.
 
Parlamentaras akcentavo, kad mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimas yra žingsnelis ir link narkotinių medžiagų dekriminalizavimo.
 
„Šis žingsnis yra nuoseklus ėjimas iki to. Taip, šios pataisos nenumato legalizavimo ir nebandau aš kažkaip manipuliuoti tuo, bet dekriminalizavimas yra vienas žingsniukas link to ir jaunimui būtų paleista labai aiški žinia, kad tai yra nepavojinga, kad tai yra tiesiog pramoginiai, smagūs dalykai“, – savo nuomonę išsakė jis.
 
Kritikos parengtam įstatymo projektui negailėjo ir frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Algirdas Stončaitis.
 
„Dekriminalizavus neteisėtą disponavimą be išimties visų rūšių narkotinių ir psichotropinių medžiagų nedideliu kiekiu gali gerokai išplisti sąlygiškai pavojingesnių medžiagų tokių kaip heroinas, amfetaminas ir kitų sintetinių medžiagų disponavimas ir jų vartojimas. Tokia padėtis neigiamai įtakotų visuomenės sveikatą, sąlygotų papildomų problemų atsiradimą“, – sakė A. Stončaitis.
 
Ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje svarstytas projektas, kuriuo siekiama perkelti bausmes už mažą narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso (BK) į Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), jau yra įveikusios pateikimo stadiją ir po diskusijų su ekspertais buvo apsvarstytos visuose šio klausimo svarstymui paskirtuose komitetuose.
 
Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Antrankiai

Didelės tarptautinės teisėsaugos operacijos metu Lietuvoje, Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje), įtariant dalyvavimu nusikalstamo susivienijimo veikloje, prekyba žmonėmis, neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis bei pinigų plovimu, trečiadienį buvo sulaikyta 18 įtariamųjų, atliktos 65 kratos.
 
Prokuroro sprendimu apribotos nuosavybės teisės kratų metu rastoms pinigų sumoms bei įtariamųjų turtui – žemės sklypams, butams, automobiliams, kurių bendra vertė siekia apie 700 000 eurų. Taip pat atliekamas ir finansinis įtariamųjų turto tyrimas.
 
Iš 18 sulaikytųjų 10 buvo sulaikyti Lietuvoje. Tarp jų – ir 1983 m. gimęs Lietuvos pilietis, Lietuvoje neteistas, šio nusikalstamo susivienijimo lyderis.
 
Trijose valstybėse vienu metu koordinuotai vykę teisėsaugos pareigūnų veiksmai yra bendras ilgalaikio ir itin kruopštaus Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV), Airijos, Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airijos), Eurojusto ir Europolo pareigūnų bendradarbiavimo rezultatas. Sulaikymo operacijos Lietuvoje vyko dalyvaujant Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras”, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus apskričių VPK pareigūnams.
 
2017 m. Klaipėdos apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnams pradėjus šį ikiteisminį tyrimą, 2018 m. buvo sudaryta jungtinė tyrimo grupė, kurią koordinavo bei finansavimą skyrė Eurojustas, organizavęs ir šešis pareigūnų koordinacinius susitikimus Hagoje. Šie Eurojuste vykę koordinaciniai pasitarimai leido užtikrinti glaudų ir efektyvų trijų šalių pareigūnų ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą.
 
„Ši byla yra puikus pavyzdys, kokių svarbių rezultatų galime pasiekti dirbdami tarptautiniu lygmeniu, laiku, koordinuotai keisdamiesi net ir itin jautria informacija, užtikrindami jos konfidencialumą bei bendrai planuodami labai skirtingų institucijų veiksmus. Šis tyrimas ir ne vienerius metus veikusios nusikalstamos grupuotės narių sulaikymas leidžia apsaugoti žmones, kad didelis kiekis narkotinių medžiagų nepatektų į gatves”, – teigia Lietuvos nacionalinė narė Eurojuste Margarita Šniutytė-Daugėlienė.
 
Organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai įtariami dideliais kiekiais platinę heroiną Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje). Tyrėjai įtaria, jog nusikalstamo susivienijimo lyderis, padedamas kitų dviejų asmenų, taip pat verbavo asmenis Lietuvoje ir išnaudojo juos narkotinių medžiagų platinimui minėtose šalyse. Šiuo metu tyrime turimi duomenys leidžia įtarti, kad prekybai narkotikais Airijos ir Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airijos) gatvėse buvo išnaudojami mažiausiai 65 žmonės.
 
Tyrimo metu taip pat nustatyta, jog dauguma žemiausiai nusikalstamo susivienijimo grandžiai priskiriamų gatvės prekeivių į minėtas užsienio šalis vykdavo žinodami, jog jie bus išnaudojami prekybai narkotinėmis medžiagomis. Dauguma jų – socialiai pažeidžiami ar priklausomybių turintys asmenys, Lietuvos piliečiai. Turimi duomenys leidžia įtarti, kad nuo 2015 m. prie šio nusikalstamo susivienijimo galėjo būti prisijungę arba pasitelkti atskiriems nusikaltimams daryti ne mažiau kaip 20 asmenų.
 
Minėto nusikalstamo susivienijimo dalyviai taip pat įtariami tarptautiniu mastu organizavę ir pinigų „plovimą“ didelėmis sumomis – nusikalstamu būdu gautas turtas buvo legalizuojamas įgyjant kilnojamą ir nekilnojamą turtą, atliekant kitas finansines operacijas.
 
Šiuo metu priimami sprendimai dėl kardomųjų priemonių, įskaitant suėmimą, skyrimo vakar Lietuvoje sulaikytiems asmenims, skelbiama Lietuvos prokuratūros ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime.
 
Ikiteisminiam tyrimui Lietuvoje vadovauja, jį kontroliuoja ir koordinuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius, atlieka – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.27; 13:46

Suimtas ilgai gaudytas narkotikų prekeivis. Vilniaus apskr. VPK nuotr.

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai sostinės Karklėnų gatvėje sulaikė vyrą (g. 1981 m.), kuris platino narkotines medžiagas. Pareigūnams vyras žinomas, anksčiau gyveno tabore.
 
Savo „pomėgio“ neatsisakė ir nugriovus taboro gyvenvietę. Vyras ten buvo ne kartą pastebėtas platinant narkotines medžiagas, tačiau pareigūnams sunkiai sekėsi jį sulaikyti su įkalčiais, kadangi asmuo narkotines medžiagas turėdavo ne folijos lankstinukuose, o laikydamas maišelį su milteliais bei šaukštelį, kuriuo įberdavo reikiamą kiekį narkotinių medžiagų savo „pirkėjams“.
 
Pastebėjęs pareigūnus vyras narkotines medžiagas tiesiog išberdavo aplink ir pasišalindavo. Taip jis platino vieną iš pavojingesnių narkotinių medžiagų – karfentanilį.
 
Ilgai gaudytas narkotikų prekeivis – policijos rankose. Vilniaus apskr. VPK nuotr.

Tačiau, kaip skelbiama Vilniaus apskrities policijos pranešime, po sėkmingai įvykdytos policinės priemonės vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
 
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.
 
Teismas šiam asmeniui skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.30; 07:00

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį lankydamasis Marijampolės pataisos namuose, su pataisos namų vadovybe ir teisingumo ministerijos viceministru Raimondu Bakšiu aptarė, kaip keičiasi šie pataisos namai ir kokie pokyčiai laukia visos bausmių atlikimo sistemos.

Ministras Pirmininkas pamatė, kokiomis sąlygomis gyvena nuteistieji, jam buvo parodyti konfiskuoti daiktai, papasakota, kaip kovojama su narkomanijos problema, kaip į pataisos namų teritoriją patenka uždrausti daiktai ir kiek už juos mokama.

Ministro Pirmininko teigimu, dabartinė situacija šalies pataisų namuose reikalauja pokyčių.

„Kai kuriose laisvės atėmimo įstaigose susidaro įspūdis, kad nuo sovietmečio pažengta labai nedaug. Tiek kalbant apie bendrabutinę bausmių atlikimo sistemą, kai vienoje patalpoje bausmę atlieka keliolika žmonių, tiek kalbant apie administracijos santykius su nuteistaisiais“, – sakė S. Skvernelis.

Anot Premjero, bus bandoma mažinti nuteistųjų skaičių kamerose, o pačius nuteistuosius – socializuoti ir palaipsniui ruošti grįžimui į laisvę.

„Puikiai suprantu, kad turime pereiti prie kamerinės bausmių atlikimo sistemos, kai nuteistieji kamerose sėdi po tris ar keturis. Marijampolės pataisos namuose jau atsirado toks korpusas. Taip pat pataisos namų funkcija turi būti socializuoti žmogų ir paruošti jį grįžimui į laisvę. Tai negali būti naujų nusikaltimų darymo mokykla“, – teigė jis.

Marijampolėje nemaža problema vis dar išlieka uždraustų daiktų „šaudymas“ per pataisos namus juosiančias tvoras. Didžioji dalis pataisos namų teritorijos yra pramoninė zona, kurioje vyksta metalo apdirbimo darbai.

Ne išimtis ir narkotinės medžiagos – jos įsinešamos lankytojų kūno ertmėse. Dalis tokių siuntinių randama, bet neturint operatyvinės informacijos visų lankytojų kūno ertmės tikrinamos nėra. Nors kiekvienas lankytojas tikrinamas metalo detektoriumi, į pataisos namus patenka ir mobilūs telefonai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.26; 00:02

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Egidijus Jurgelis baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis kaltinami 4 šiauliečiai. Vienas iš jų, 21-erių metų M. Z., taip pat kaltinamas neteisėtu disponavimu šaudmenimis, o 23-ejų metų M. M. – kontrabanda bei dokumento pagrobimu arba jo panaudojimu.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai susidomėjo šių vaikinų galima nusikalstama veika, kai praėjusių metų birželį Bendrajam pagalbos centrui buvo pranešta apie Šiauliuose galimai „žolę“ rūkančius asmenis. Policininkams atvykus į nurodytą automobilių stovėjimo aikštelę, buvo rastas netoliese numestas cigarečių pakelis, kuriame slėpėsi visai ne cigaretės, o žalios spalvos augalinė medžiaga. Ją ištyrus nustatyta, kad tai buvo kanapės. Šalia buvę vaikinai kategoriškai neigė, kad numestas pakelis yra jų, tačiau vėliau ikiteisminio tyrimo metu pripažino, kad narkotikai priklauso vienam iš jaunuolių. Vaikinai buvo sulaikyti, o vėliau jiems skirtos įvairios kardomosios priemonės.

Po dviejų savaičių pareigūnai, tikrindami informaciją apie galimą narkotinių medžiagų gabenimą, Šiauliuose, Gegužių g., esančioje degalinėje sustabdė 21-erių metų šiauliečio M. Z. vairuojamą „VW Golf “. Kartu su kriminalistais dirbęs tarnybinis šuo įtariai reagavo į automobilio salone vežamą didžiulį krepšį, kurį, kaip paaiškėjo, vairuotojas ir kartu su juo važiavęs 25 metų jo draugas buvo pasiėmę iš siuntas vežiojančio mikroautobuso.

Iš Ispanijos atkeliavęs siuntinys pareigūnams sukėlė įtarimų, tad „VW Golf“ buvo pristatytas į policijos komisariato kiemą ir čia atlikta jo krata. Tarp apipuvusių vaisių, kavos pakelių ir kitų daiktų pareigūnai rado 12 vyno pakuočių. Keturiose iš jų buvo paslėptos kanapės. Taip iš viso pareigūnų rankose atsidūrė per 1 kg kvaišalų.

Nustatyta, kad šias narkotines medžiagas už 3000 eurų įsigijo kaltinamasis M. M., kuris paprašė, kad jaunesnis draugas M. Z. paimtų jas iš siuntinius į Lietuvą gabenančio kurjerio. Tik siuntinys pirkėjo nepasiekė, nes tam sukliudė „VW Golf “ automobilį sustabdę pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyti du kaltinamieji, kurie pirko iš M. M. įvairias narkotines medžiagas. Jie taip pat bus teisiami.

Be to, kaltinamojo M. Z. namuose rasta 13 įvairių pramoninės gamybos šovinių, kuriuos jis esą buvo radęs miškelyje netoli savo namų, o pas M. M. rastos trys kitų žmonių asmens tapatybės kortelės, kurias jis laikė neturėdamas teisėto pagrindo.

Visi keturi kaltinamieji savo kaltę pripažįsta. Už jų padarytas nusikalstamas veikas šiauliečiams M. M. ir M. Z. Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 10, o dar dviem kaltinamiesiems, pirkusiems narkotikus – nuo 2 iki 8 metų.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai).

2017.05.25; 05:30

Liepos 17 d., vakare į Jonavos ligoninę buvo atvežtas mažametis berniukas. Medikams kilo įtarimas, kad vaikas gali būti apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, todėl apie šį atvejį nedelsiant informavo policiją.vaiko žaislai

Šiuo metu vaiko būklė yra stabili, jo gyvybei negresia pavojus, todėl jis išleistas į namus.

Atsižvelgiant į gautą pradinę informaciją buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Jo metu bus siekiama išsiaiškinti, kokiomis aplinkybėmis vaiko organizme atsirado narkotinės medžiagos.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Penktojo skyriaus prokurorė Ramunė Brazdeikytė.

Tiriant įvykio aplinkybes buvo sulaikytas vaiko tėvas. Šiandien po pietų planuojama jį apklausti ir paskirti kardomąsias priemones.

Apie įvykį taip pat buvo informuotos vaikų teisių apsaugos tarnybos. Bus tikrinama šeimos socialinė aplinka bei sąlygos, sprendžiama, ar šiam vaikui saugu likti namų aplinkoje.

Siekiant užtikrinti mažamečio vaiko interesų apsaugą, detalesnė informacija, susijusi su įvykiu, neskelbtina.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Respublikos prokuratūra.

2016.07.19; 06:07

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas baigė ikiteisminį tyrimą ir uostamiesčio teismui perdavė bylą dėl neteisėto narkotinių medžiagų įgijimo, gabenimo ir laikymo turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti bei dėl neteisėto psichotropinių medžiagų įgijimo, gabenimo ir laikymo neturint tikslo jų parduoti ar kitaip platinti.Kalinimas

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktos dvi moterys.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad šių metų kovą 38 metų J. M., kaip pati teigia, heroino įsigijo iš nepažįstamo vyro vienoje iš Klaipėdoje esančių turgaviečių. Narkotikus parsinešusi namo iš vieno maišelio su ne mažiau kaip 2,5 gramo miltelių moteris pagamino ne mažiau kaip 19 folijos lankstinukų ir vieną polietileninį paketėlį. Pardavusi, kaip įtariama, vos du folijos lankstinukus, Klaipėdos rajono gyventoja įkliuvo uostamiesčio policijos pareigūnams.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai asmens kratos metu pas moterį rado 17 folijos lankstinukų ir vieną polietileninį paketėlį, o atlikus kratą J. M. gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir neteisėtai laikomų psichotropinių tablečių. J.M. bendrininkė anksčiau jau šešis kartus teista 24 metų A. K. taip pat kaltinama neteisėtu narkotinių medžiagų įgijimu, gabenimu ir laikymu turint tikslą jas parduoti ar kitaip platinti. Klaipėdietės teigimu, policijos pareigūnų asmens kratos metu rastą heroiną ji laikė sau, nes jau ne vienus metus vartoja narkotikus.

Tačiau, bylos duomenimis, įsigijusi ne mažiau kaip 1,2 gramo miltelių, šiuos išskirstė į ne mažiau kaip 16 folijos lankstinukų ir du iš jų, kaip įtariama, pardavė vienoje iš Klaipėdoje esančių autobusų stotelių, o su kitais folijos paketėliais buvo sulaikyta policijos pareigūnų.

Sulaikytos moterys išvežtos ir uždarytos į Šiaulių tardymo izoliatorių. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti kaltinamosioms J. M. ir A. K. gresia laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 8 metų, o už neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis neturint tikslo jų platinti kaltinamajai J. M. gresia dar ir viešieji darbai, laisvės apribojimas, bauda arba areštas.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2016.07.19; 05:58

Šiaulių apygardos Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 4 asmenys kaltinami vagystėmis iš įvairių transporto priemonių, garažų, sodo namelių ir gyvenamųjų namų Akmenės rajone.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai, metu nustatyta, kad visi keturi vyrai – Naujosios Akmenės gyventojai – nuo praėjusių metų liepos iki rugsėjo pabaigos apvogė 31 objektą.

Kaltinamieji dažniausiai specialiomis žirklėmis ar metaliniu pjūklu nukirpdami arba nupjaudami patalpų lauko durų spynas įsibraudavo į vidų ir pavogdavo įvairios technikos, elektrinių įrenginių, automobilių detalių bei dyzelinio kuro.

Continue reading „Prokuroro ir pareigūnės dėka demaskuoti vagys stos prieš teismą”

Didelės apimties ikiteisminiame tyrime dėl dalyvavimo ginkluoto nusikalstamo susivienijimo, kuris viešai žinomas „Jakštų“ pavadinimu, veikloje, nužudymo, teroro akto, plėšimo ir kitų sunkių nusikaltimų įtarimai pareikšti jau 23 asmenims.

Šiuo metu keturi, tarp jų ir įtariamas nusikaltimų organizatorius, yra suimti, kitiems skirti įpareigojimai periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Continue reading „„Jakštų“ nusikalstamą susivienijimą klampina teisėsaugos gaunama informacija”

Tyrimas dėl J. Furmanavičiaus šmeižimo bus tęsiamas Šiaulių apygardos prokuratūroje

Ikiteisminis tyrimas dėl Jono Furmanavičiaus šmeižimo, melagingo įskundimo ir pranešimo apie nebūtą nusikaltimą bei mirusiojo atminimo paniekinimo perduotas tęsti Šiaulių apygardos prokuratūrai.

Toks generalinio prokuroro Dariaus Valio sprendimas priimtas atsižvelgus į Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento pateiktą išvadą. Joje nurodoma, kad šio ikiteisminio tyrimo medžiaga nėra pakankamai išsami, dalis nurodymų dar nėra įvykdyti, todėl Vilniaus apylinkės prokuratūros pateiktas siūlymas kreiptis į Seimą dėl Seimo narės Neringos Venckienės imuniteto nuo baudžiamosios atsakomybės panaikinimo nėra pakankamai pagrįstas.

Continue reading „Lietuvos prokuratūra praneša …”