Pirmadienį Lietuvoje prasidės tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2023-1“. Dvi savaites truksiančiuose mokymuose dalyvaus apie 3500 karių ir 600 karinės technikos vienetų iš Lietuvos bei dvylikos kitų NATO valstybių – Belgijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kroatijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos ir Vokietijos, praneša Lietuvos kariuomenė.
 
Pratybų metų Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė ir Lietuvos kariuomenės Vaidoto pėstininkų batalionas „pajėgos prieš pajėgas“ metodu treniruosis tinkamai atlikti puolimo ir gynybos operacijas.
 
Lietuvos kariuomenė informuoja, kad dalis mokymų vyks ir civilinėse teritorijose – karius ir karinę techniką pratybų laikotarpiu galės pamatyti Ukmergės, Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajono gyventojai, tačiau pagrindiniai pratybų veiksmai vyks Jonavos rajone dislokuotame Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, imitaciniai šaudmenys ir sprogmenys taip pat bus naudojami tik poligone.
 
ŠMokymus kasmet organizuoja Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, jais siekiama įvertinti šiai brigadai priklausančių vienetų kovinę parengtį ir sinchronizuoti standartines operacijų procedūras, pažymima pranešime.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.05.08; 06:00

Gegužės 29 d. vakare Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su Norvegijos kariais. Apie 200 Norvegijos kariuomenės Telemark bataliono ir Šiaurės brigados padalinių karių prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, dislokuotos Rukloje.

„Esame laimingi būdami čia, mes pasiruošę petys petin vykdyti pavestas užduotis Lietuvoje kartu su sąjungininkais“, – sakė norvegų kuopos vadas kapitonas Brage Reinaas.

„Nuo šios akimirkos kovinė grupė yra visiškai sukomplektuota. Džiaugiamės norvegų atvykimu,“ – pabrėžė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės viešųjų ryšių skyriaus vadas pulkininkas leitenantas Oliver Richter.

Norvegijos karių technika į Klaipėdos jūrų uostą buvo atplukdyta dar praėjusią savaitę. Norvegai į Lietuvą atsigabeno apie 60 karinių transporto vienetų – įvairių modifikacijų tankus „Leopard“, šarvuočius M113, pėstininkų kovos mašinas CV 90, krovinines ir lengvosios transporto priemones.

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje kartu su atvykusiais Norvegijos kariais taip pat dislokuota per 450 Vokietijos, 100 Belgijos ir 250 Nyderlandų karių.

2017–2018 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

NATO stiprina savo priešakinį buvimą prie Rytinių NATO sienų, dislokuodama čia rotacine tvarka keturias kovines grupes Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Šios kovinės grupės, kurioms vadovauja Jungtinė Karalystė, Kanada, Vokietija ir JAV yra daugianacionalinės, kovai parengtos pajėgos, demonstruojančios transatlantinio ryšio stiprumą. Jų buvimas reiškia tai, kad vienos aljanso narės užpuolimas reikštų ataką prieš visas. Šios pajėgos reiškia ir didžiausią kada nors NATO kolektyvinės gynybos sustiprinimą, kuris taip pat apima ir NATO buvimą Juodosios jūros regione.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija

Nuotraukos autorius – mjr. Miguel Simoes (NATO pajėgų integravimo vienetas Lietuvoje)

2017.05.31; 03:30