Kalėjimo grotos. Slaptai.lt nuotr.

Du dešimtmečius kalėjime už žmogžudystę praleidęs suomis bando grąžinti skolą visuomenei įkurdamas „įniršio kambarį“, kuriame klientai gali išlieti pyktį, beisbolo lazda daužydami įvairius namų apyvokos daiktus.
 
44 metų Janne Raninenas, nuteistas už dvi grupines žmogžudystes, prieš du mėnesius Helsinkyje atidarė „Raivoomo“ („Įniršio centrą”), investavęs iš draugų pasiskolintus pinigus, ir sako, kad nuo to laiko turi „šimtaprocentinį užimtumą“.
 
„Dar prieš šešis mėnesius buvau kalėjime ir pagalvojau, kad toks kambarys galėjo būti naudingas ir man, kai buvau jaunesnis“, – sako J. Raninenas, kuris, augdamas neturtingame Švedijos priemiestyje, buvo įsitraukęs į gaujų veiklą.
 
„Pagalvojau, kad kai išeisiu į laisvę, įkursiu tokį kambarį ir leisiu žmonėms čia išlieti visą pyktį, kad jie nedarytų tokių kvailysčių, kokias aš dariau jaunystėje”, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.
 
J. Raninenas taip pat reguliariai bendrauja su jaunais žmonėmis, bandydamas juos atitraukti nuo gaujų.
 
„Tai vienas iš mano būdų grąžinti skolą visuomenei“, – sako jis ir priduria, kad įniršio kambarys yra vienas jų – ir ne tik dėl sumokamų mokesčių, bet ir dėl gerovės, kurią jis gali suteikti žmonėms.
 
Įniršio kambariai yra gana paplitę, ypač JAV, o naujoji J. Ranineno veikla pasirodė esanti itin populiari tarp moterų, norinčių išlieti popandeminį nepasitenkinimą.
Diržas. Slaptai.lt nuotr.
 
„Jaučiuosi fantastiškai, tiesiog išvalo viską iš galvos“, – sako Sanna Sulin, atėjusi švęsti savo 50-ojo gimtadienio ir, skambant jos mėgstamos muzikos įrašui, išlieti pyktį ant senų spausdintuvų, dulkių siurblio ir indų.
 
„Draugė atsivedė mane čia pabandyti, aš iš pradžių atsisakiau, nes man labiau patinka taisyti daiktus“, – pasakoja ji AFP, stovėdama tarp metalo, plastiko ir stiklo nuolaužų.
 
„Mes, moterys, esame pripratusios, kad turime elgtis deramai, turime save kontroliuoti“, – sako ji.
 
Kuoka. Slaptai.lt nuotr.

80 proc. klientų yra 25-45 metų amžiaus moterys, pažymėjo savininkas J. Raninenas.
 
Nepaisant to, kad Suomija garsėja kaip lyčių lygybės bastionas, J. Raninenas sutinka, kad „moterų agresija yra tabu, joms neleidžiama išlieti pykčio“.
 
Pagrindinė pykčio priežastis dabar yra pandemija, tačiau populiarumo sulaukia ir teminis skyrybų kambarys – išdažytas rožine spalva, o ant sienos kabo kostiumas ir vestuvinė suknelė.
 
„Ilgalaikėje perspektyvoje visada geriau nueiti ir pasikalbėti su terapeutu bei dirbti su savo vidinėmis problemomis“, – sako jis. Tačiau trumpuoju laikotarpiu „tai geriausia vieta garui ir visam nerimui nuleisti“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.09.16; 07:00

Prancūzijos specialiosios pajėgos. EPA – ELTA nuotr.

Prie vienos Paryžiaus ligoninės, kurioje įsikūręs ir vakcinacijos nuo COVID-19 centras, nušautas žmogus ir dar vienas sunkiai sužeistas.
 
Tyrėjų duomenimis, šūviai pirmadienį aidėjo prie Raudonojo Kryžiaus Henry Dunant‘o ligoninės 16-ajame Paryžiaus rajone miesto vakaruose. Šaulys paspruko motociklu.
 
„Vienas žmogus žuvo, vienas asmuo sunkiai sužeistas“, – pranešė ugniagesiai.
 
Minėta ligoninė specializuojasi gydyti vyresnius žmones. Šiuo metu čia veikia ir vakcinacijos centras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.13; 04:44

Gabrielius Landsbergis. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatsakingu laiko buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Vytauto Bako elgesį.
 
Šis trečiadienį mįslingai prakalbo apie galimą neteisėtą informacijos rinkimą vienoje iš nacionalinį saugumą užtikrinančių institucijų ir raštu kreipėsi Seimo valdybą, prašydamas svarstyti klausimą dėl laikinosios tyrimų komisijos sudarymo.
 
G. Landsbergio teigimu, tai, apie ką kalba V. Bakas, yra labai sunku įvertinti, nes, akcentuoja jis, pateiktos konkrečios informacijos ir faktų yra labai mažai. Politikas abejoja, ar V. Bako pareikšti būgštavimai dėl esą vykusio neteisėto kišimosi į rinkimų procesus ir neteisėto informacijos rinkimo bei jos naudojimo, nepateikiant konkrečių, tą įrodančių faktų, yra atsakingas elgesys.
 
„Praktiškai neįmanoma vertinti, kai tu nežinai, apie ką kalbama. Nežinau, ar taip daryti yra iki galo atsakinga – arba reikia atskleisti, jei yra kažkas, supažindinti visuomenę, ir tada mes žinotume, ką daryti. O dūmų uždangoje palikti viską… Tai atrodo nerimtai“, – „Žinių radijui“ teigė G. Landsbergis.
 
Vytautas Bakas. Slaptai.lt nuotr.

ELTA primena, kad mišriai Seimo narių grupei priklausančiam buvusiam NSGK pirmininkui V. Bakui trečiadienį paskelbus apie galimą neteisėtą informacijos rinkimą vienoje iš nacionalinį saugumą užtikrinančių institucijų, dabartinis komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas šaukia neeilinį posėdį. Jame bus išklausyti Generalinės prokuratūros bei Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovai.
 
V. Bakas trečiadienį kreipėsi į Seimo valdybą dėl galimai vykusio neteisėto kišimosi į rinkimų procesus, neteisėto informacijos rinkimo ir jos naudojimo.
 
Buvęs NSGK pirmininkas valdybą informavo, kad vienoje iš nacionalinių saugumą užtikrinančių vykdomųjų institucijų buvo renkama informacija apie žmones be įstatyme numatytų pagrindų bei daromas „galimai neteisėtas poveikis šalies vidaus politiniams procesams“.
 Visgi rašte neatskleidžiama, kuri nacionalinį saugumą užtikrinanti institucija turima omenyje.
 
V. Bakas tvirtina, kad dėl galimai padarytos nusikalstamos veiklos kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), tačiau šių metų sausio 29 dieną jis iš minėtų institucijų gavo atsakymą, kad ikiteisminis tyrimas nėra pradėtas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.22; 00:15

Įkaitų drama Šveicarijos Ciūricho mieste pareikalavo trijų žmonių gyvybių. Prokuratūros duomenimis, penktadienio rytą vienas vyras bute įkaitėmis paėmė dvi moteris ir pagrasino jas nušauti.
 
Pateiktais duomenimis, vyras pro langą vedė derybas su policija, kurią iškvietė kaimynė ir galimai viena aukų. Spėjamas pagrobėjas pareikalavo policijos pajėgas pasitraukti. Policija plačiai atitvėrė teritoriją aplink namą ir į pagalbą pasitelkė derybų grupės specialistus.
 
Praėjus maždaug trims valandoms po operacijos pradžios vyras pareiškė, kad po kelių minučių pasiduos policijai. Netrukus po to nuaidėjo keli šūviai.
Policija tada šturmavo butą gyvenamajame kvartale Ciuricho pakraštyje ir čia rado tris sunkiai sužeistus asmenis – 60-metį vyrą ir dvi 34 ir 38 metų amžiaus moteris. Nepaisant skubių reanimavimo pastangų, visi trys mirė vietoje. Kol kas negalima pasakyti, ar miręs vyras yra pagrobėjas, sakė policijos atstovas.
 
Paimtas nusikaltimo ginklas, pradėtas tyrimas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.01; 00:30

JAV Kalifornijos valstijoje, Povėjaus mieste, esančioje sinagogoje aidėjo šūviai. Žuvo moteris, dar trys asmenys buvo sužaloti, informuoja BBC.

Kaip praneša policija, po šaudynių Povėjaus mieste, esančiame į šiaurę nuo San Diego miesto, suimtas 19 metų vaikinas. San Diego apygardos šerifas Billas Gore’as sakė, kad pareigūnai buvo iškviesti apytikriai 11.30 val. vietos laiku šeštadienį, kai sinagogoje pradėjo šaudyti jaunas vyras. Teigiama, kad jis šaudė „AR-15 tipo“ šautuvu.

Šerifo B. Gore’o teigimu, įtariamasis spruko iš įvykio vietos automobiliu. Į jį pradėjo šaudyti pasienio kontrolės pareigūnas, kuris, kaip manoma, ne tarnybos metu buvo sinagogoje, bet nepataikė. Kaip teigė San Diego policijos vadas Davidas Nisleitas, įtariamą šaulį vėliau sučiupo kitas pareigūnas.

Šaulio motyvas neįvardijamas, bet šaudynes pasmerkdamas JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigė, kad tai atrodo „kaip nusikaltimas dėl neapykantos“.

Įtariamasis žiniasklaidoje vėliau buvo įvardintas kaip Johnas Earnestas.

Šūviai Kalifornijos valstijos sinagogoje aidėjo praėjus šešiems mėnesiams po 11 žmonių gyvybių pareikalavusio išpuolio Pitsbergo sinagogoje „Tree of Life“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.29; 06:00