Lietuvos Prezidentūra. Gintaro Visocko nuotr.

Prezidentūra kritiškai įvertino operos solisto Vaido Vyšniausko pasirodymą Minsko Didžiajame teatre. Prezidentūros teigimu, bet koks Lietuvos menininkų, sportininkų, atlikėjų bendradarbiavimas su Maskvos ir Minsko režimais šiuo metu yra bendradarbiavimas su karo nusikaltėliais.
 
„Sunku patikėti, kad jau beveik metus vykstant barbariškam, griovikiškam Rusijos karui prieš Ukrainą, prie kurio savo resursais aktyviai prisideda ir Baltarusijos režimas, tokių Lietuvos kultūros atstovų vis dar atsiranda“, – Eltai perduotame komentare sakė Prezidento Gitano Nausėdos komunikacijos grupė.
 
Visuomenininkas Andrius Tapinas pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino informacija, kad operos solistas V. Vyšniauskas gruodžio 18-ąją dieną, sekmadienį, koncertavo Minsko Didžiajame teatre.
 
Užsienyje žinomas kaip Kristian Benedikt, operos solistas Baltarusijoje dalyvavo Minsko Didžiajame teatre vykusiame „Gala operos“ koncerte. Tenoras atliko Otelo ariją iš Dž. Verdžio operos „Otelas“.
 
Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
 
2022.12.20; 06:00

Operos solistas Vaclovas Daunoras. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Eidamas 84-uosius metus mirė vienas žymiausių visų laikų Lietuvos operos solistų – bosas Vaclovas Daunoras, praneša portalas LRT.lt.
 
Jis laikomas vienu labiausiai pasaulyje išgarsėjusių lietuvių dainininkų.
 
V. Daunoras 1960 m. debiutavo operoje „Karmen“ Eskamiljo vaidmeniu. 1962 m. iškovojo trečią vietą M. Glinkos konkurse Maskvoje.
 
1966 m. tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse Maskvoje pelnė ketvirtą vietą. 1971 m. tarptautiniame Tulūzos (Prancūzija) konkurse laimėjo „Grand Prix“.
 
Gastroliavo Bulgarijoje, Lenkijoje, Čekoslovakijoje, VDR, Švedijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, JAV, Kanadoje, Egipte.
 
V. Daunoras karjerą baigė 2005-aisiais. Jis taip pat 1988 m. dalyvavo Sąjūdžio veikloje, tačiau vėliau iš jos pasitraukė.
 
Beveik du dešimtmečius operos solistas V. Daunoras su antrąja žmona Egle Marija gyveno ant Atlanto vandenyno kranto Floridoje (JAV). Ten jis turėjo puikias sąlygas savo aistroms – žvejoti ir tapyti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.20; 04:00

Virgilijaus Noreikos šypsena įamžinta teatro fojė. Teatro nuotr.

Minint 85-ąsias Virgilijaus Noreikos (1935-2018) gimimo metines, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Raudonojoje fojė antradienį iškilmingai atidengtas Maestro memorialinis biustas. Jį teatrui dovanojo ponia Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė, sumanymą įgyvendinti padėjo Vilniaus klubas ir paramos fondas „Orfėjo lyra”.
 
„Muzikos ir teatro akademijoje mokydamasis V. Noreikos klasėje, jutau Maestro globą nuo pat pirmos akimirkos. Jo muzikines pastabas lydėdavo pastebėjimai apie gyvenimą ir vertybes. Mane ir kitus jaunuosius solistus jis mokė scenoje elgtis oriai ir pagarbiai, nes pagarba scenai ir pagarba žmogui jam buvo svarbiausia. Netrukus minėsime Lietuvos operos šimtmetį, kurį pasitiksime naujai pastatyta „Traviata” – Giuseppe’s Verdi opera, kurioje daugelį metų skambėjo V. Noreikos tenoras”, – priminė teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.
 
Pasak kompozitorės, kultūros viceministrės Zitos Bružaitės, neįmanoma aprašyti V. Noreikos gyvenimo istorijos, kaip ir jo balso, be jausmų. Džiugu, kad nuo šiol V. Noreika mus visada pasitiks ir lydės šiame teatre”.
 
Maestro žmona Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė nusilenkė visiems V. Noreikos talento gerbėjams, prisidėjusiems prie to, kad jo memorialinis biustas atsirastų teatro fojė. Ji dėkojo ir skulptoriui Gediminui Piekurui už profesionalų požiūrį bei nuoširdų bendravimą.
 
„Mūsų tautai labai reikalingas kultūros asmenybių įvertinimas. Jas būtina įamžinti, kad jaunimas prisimintų, kokie talentingi žmonės gyveno, kūrė ir dirbo Lietuvai”, – sakė L. Bartusevičiūtė-Noreikienė.
 
Iškilmingoje ceremonijoje taip pat kalbėjo Vilniaus klubo atstovas Romualdas Bakutis, paramos fondo „Orfėjo lyra” direktorė Nijolė Galinienė, skulptorius Juozas Kalinauskas, Varėnos rajono, kuriame Noreikų šeima turėjo sodybą, meras Algis Kašėta ir dainininko gimtųjų Šiaulių meras Artūras Visockas. Sveikinimo žodį iš Ciuricho atsiuntė V. Noreikos mokinys, žymus tenoras Edgaras Montvidas.
 
Bronzinis biustas teatre atidengtas II Tarptautinio V. Noreikos dainininkų konkurso finalo išvakarėse. V. Noreika – ne tik žymiausias lietuvių tenoras bei vokalo pedagogas, bet ir buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.23; 00:00