„Oskarų“ įteikimo ceremonija. EPA-ELTA nuotr.

Los Andželas, vasario 8 d. (AFP-ELTA). Jane Campion psichologinis vesternas „Šuns galia“ („The Power of the Dog“) antradienį pirmavo „Oskarų“ nominacijose, aplenkęs gausybę filmų, pasirodžiusių per tuos metus, kai nuo COVID pavargusi publika pamažu grįžo į kino teatrus.
 
„Netflix“ išleistas filmas apie užguitą praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio galvijų augintoją Montanoje pelnė 12 nominacijų, tarp jų ir už geriausią režisūrą – taip J. Campion tapo pirmąja du kartus „Oskarų“ apdovanojimų istorijoje nominuota moterimi.
 
Filmas „Šuns galia“ taip pat nominuotas kaip geriausias filmas, geriausių aktorių nominacijas pelnė aktoriai Benedictas Cumberbatchas, Kirsten Dunst, Jesse’as Plemonsas ir Kodi Smit-McPhee. Pastarąjį kartą J. Campion buvo nominuota prieš 28 metus už filmą „Fortepijonas“.
 
Mokslinės fantastikos epas „Kopa“ („Dune“) atsidūrė antroje vietoje su 10 nominacijų, įskaitant geriausio filmo, nors režisierius Denisas Villeneuve’as nebuvo Kino meno ir mokslo akademijos pastebėtas kaip geriausias režisierius. Kaip ir tikėtasi, Franko Herberto romano, kurio veiksmas vyksta dykumos planetoje, knibždančioje siaubingų smėlio kirmėlių, ekranizacija buvo sėkminga įvairiose techninėse kategorijose, įskaitant kinematografiją, vaizdo efektus ir garsą.
 
Kitos nominacijos atiteko Kennethui Branaghui už nespalvotą vaikystės dramą „Belfastas“ ir Stevenui Spielbergui už miuziklą „Vestsaido istorija“ – kiekvienas šių filmų gavo po septynias nominacijas.
 
Kai kurie kaip nereikalingą kritikavo S. Spielbergo sprendimą perkurti labiausiai pagerbtą miuziklą „Oskarų“ istorijoje, bet jis pavergė kritikus ir pelnė geriausio filmo nominaciją, o Ariana DeBose už Anitos vaidmenį nominuota geriausios antrojo plano aktorės apdovanojimui.
 
Režisūros kategoriją užbaigė Paulas Thomas Andersonas už „Stebuklų parką” („Licorice Pica“) ir japonų režisierius Ryusuke Hamaguchi, kurio trijų valandų subtitruota drama „Vairuok mano automobilį“ („Drive My Car“) pelnė ir geriausio filmo nominaciją.
 
Viltys, kad tokie komerciniai kasos hitai kaip „Žmogus-voras: nėra kelio atgal” („Spider-Man: No Way Home“) ir „007 Mirtis palauks” („007 No Time To Die“), prasibraus į geriausio filmo lenktynes, žlugo. 1,8 milijardo dolerių uždirbęs filmas „Žmogus-voras“ pelnė tik vaizdo efektų nominaciją, o paskutinis Danielio Craigo filmas apie Džeimsą Bondą – tris nominacijas.
 
94-oji „Oskarų“ ceremonija numatyta kovo 27 dieną.
 
Viljama Sudikienė (AFP)

Los Andžele išdalinti prestižiniai „Oskarų“ apdovanojimai, geriausiu metų filmu pripažinta „Klajoklių žemė“. EPA-ELTA nuotr.

Los Andžele naktį iš sekmadienio į pirmadienį įvyko 93-oji „Oskarų“ įteikimo ceremonija – išdalinti prestižiniai apdovanojimai už nuopelnus kine, informuoja BBC.
 
Geriausio filmo kategorijoje statulėlę iškovojo drama apie šiuolaikinius klajoklius „Klajoklių žemė“ (Nomadland), o juostą režisavusi Chloe Zhao pripažinta geriausia metų režisiere.
 
Geriausio metų filmo kategorijoje, be „Klajoklių žemės“, varžėsi dar septynios juostos: „Tėvas“ (The Father), „Judas ir juodasis Mesijas“ (Judas and the Black Messiah), „Minari“, „Perspektyvi mergina“ (Promising Young Woman), „Metalo garsas“ (Sound of Metal), „The Trial of the Chicago 7“ ir „Mankas“.
 
Tai yra pirmas kartas, kuomet geriausia metų režisiere pripažinta rasinei mažumai priklausanti moteris. Pekine gimusi Chloe Zhao taip pat yra antra režisierė moteris Holivudo istorijoje, pelniusi šį apdovanojimą.
 
Geriausio aktoriaus apdovanojimas atiteko amerikiečių aktoriui ir prodiuseriui Anthony Hopkinsui, suvaidinusiam pagrindinį vaidmenį dramoje „Tėvas“. 83-ejų A. Hopkinsas tapo vyriausiu aktoriumi, sulaukusiu šio apdovanojimo. Dėl statulėlės A. Hopkinsas varžėsi su tokiais aktoriais, kaip velionis Chadwickas Bosemanas, Riz Ahmedas, Gary Oldmanas ir Stevenas Yeunas.
 
Geriausios metų aktorės vardą pelnė Frances McDormand, kuri dramoje „Klajoklių žemė“ atliko pagrindinį vaidmenį. Šioje kategorijoje taip pat rungėsi aktorės Viola Davis, Andra Day, Vanessa Kirby ir Carey Mulligan.
 
Antro plano aktorių kategorijose geriausiai pasirodžiusiais pripažinti aktorius Danielis Kaluuya už pasirodymą juostoje „Judas ir juodasis Mesijas“ ir aktorė Yuh-Jung Youn už vaidmenį filme „Santuokos istorija“. Yuh-Jung Youn taip pat tapo pirmąja korėjiete, pelniusia „Oskarą“ už vaidybą.
 
93-ojoje „Oskarų“ teikimo ceremonijoje geriausiu dokumentiniu filmu pripažintas filmas „My Octopus Teacher“, o geriausia animacine juosta – „Siela“ (Soul).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.27; 07:00
liudesio pienas

Kovo 18 – balandžio 2 dienomis vyksiantis jubiliejinis 15-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ festivalio žiūrovams pristatys net aštuonias kino juostas, nominuotas prestižiniams „Oskarų“ apdovanojimams. „Kino pavasariui“ atrinkti filmai išviso gavo 15 „Oskaro“ nominacijų.

Net keturi iš penkių filmų, nominuotų „Oskarams“ geriausio užsienio filmo kategorijoje, bus rodomi ir Lietuvos žiūrovams „Kino pavasaryje“. Tai  – argentinietiškas detektyvas „Paslaptis jų akyse“ (El secreto de sus ojos), BAFTA premiją sekmadienio vakarą netikėtai užsitikrinęs Jacqueso Audiardo trileris „Pranašas“ (Un Prophete), „Liūdesio pienas“ (La teta asustada) ir „Baltas kaspinas“ (Das Weisse Band). Pastarasis austrų režisieriaus Michaelio Haneke filmas dar pretenduoja laimėti „Oskarą“ ir už geriausią operatoriaus darbą.

Continue reading „„Kino pavasario“ festivalyje – „Oskarų“ nominantų paradas”