„Oskarų“ įteikimo ceremoniją stebėjo kaip niekad mažai žiūrovų. EPA-ELTA nuotr.

2021 metų „Oskarų“ įteikimo ceremoniją stebėjo mažiausiai žiūrovų per visą apdovanojimų teikimo istoriją, skelbia CNBC.
 
Tik 9,85 mln. žiūrovų sekmadienio vakarą stebėjo prestižinės JAV Kino meno ir mokslo akademijos teikiamų apdovanojimų už nuopelnus kine ceremoniją. Tai yra beveik 59 proc. mažiau nei pernai, kai ceremonija prie ekranų pritraukė 23,6 mln. žiūrovų.
 
93-iojoje „Oskarų“ įteikimo ceremonijoje geriausiu metų filmu pripažintas „Klajoklių žemė“ (Nomadland), o jį režisavusi Chloe Zhao pripažinta geriausia metų režisiere.
 
Pastaraisiais metais „Oskarus“ stebi vis mažiau televizijos žiūrovų. Didžiausios televizijos žiūrovų auditorijos „Oskarai“ sulaukė 1998 metais. Tais metais 55,2 mln. žmonių įsijungė televizorius pasižiūrėti, kaip filmas „Titanikas“ (Titanic) bus įvardytas geriausiu metų filmu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.28; 06:00

Venecijos kino festivalyje pagrindinį apdovanojimą – „Auksinį liūtą“ – gavo Kinijoje gimusios amerikiečių režisierės Chloe Zhao filmas „Nomadland“ (liet. Klajoklių žemė), informuoja BBC.
 
Filme vaidina tokie garsūs amerikiečių aktoriai, kaip Frances McDormand ir Davidas Strathairnas. F. McDormand atliko moters, virtusios šių laikų klajokle, vaidmenį. Moteris po ekonominės krizės 2008 metais klajoja po Amerikos vakarus. Ši juosta laikoma pretendente gauti „Oskarą“.
 
Ch. Zhao yra pirmoji moteris, per pastaruosius 10 metų laimėjusi pagrindinį Venecijos kino festivalio apdovanojimą.
 
Pernai pagrindinį apdovanojimą pelnė Toddo Phillipso filmas „Džokeris“ (Joker).
 
Didysis žiuri prizas atiteko Michelio Franco filmui „New Order“, o geriausio režisieriaus apdovanojimas atiteko japonų kino režisieriui Kiyoshi Kurosawai.
 
Rusijos režisierius Andrejus Končialovskis gavo specialųjį žiuri prizą už filmą „Dear Comrades“, kuriame pasakojama apie protestuotojų žudynes SSRS 1962 metais.
 
Geriausia aktore pripažinta britų aktorė Vanessa Kirby, o geriausiu aktoriumi – italų aktorius Pierfrancesco Favino.
 
Tai pirmasis didelio masto kino festivalis, surengtas gyvai nuo koronaviruso protrūkio pradžios. Festivalio metu teko laikytis tam tikrų sąlygų, pavyzdžiui, filmus Venecijos kino teatruose žiūrėję žmonės turėjo dėvėti apsaugines veido kaukes. Daugybė kino žvaigždžių nusprendė išvis nevykti į festivalį.
 
Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje, pradėtas rengti 1932 metais. Venecijos kino festivalis yra vienas iš „trijų didžiųjų“ kino festivalių kartu su Kanų ir Berlyno kino festivaliais.
 
Tarptautinis Berlyno kino festivalis šiemet buvo surengtas kaip planuota, vasario 20-kovo 1 dienomis, tačiau Kanų kino festivalio organizatoriai dėl pandemijos buvo priversti atidėti festivalį, turėjusį vykti gegužę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.13; 09:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sukritikavo sprendimą šįmet skirti „Oskarą“ filmui iš Pietų Korėjos „Parazitas“ (Parasite, Gisaengchung). Savo nuomonę jis išsakė ketvirtadienio vakarą per susitikimą su savo šalininkais Kolorado valstijoje.
 
„Nugalėtoju tapo filmas iš Pietų Korėjos. Kas čia per velniava? – piktinosi D. Trumpas. – Mes turime pakankamai problemų su Pietų Korėja dėl prekybos, o jiems skiriamas apdovanojimas už geriausią filmą. Ar tai gerai? Nežinau“.
 
„Grąžinkite juostas „Vėjo nublokšti“ (Gone with the Wind), „Saulėlydžio bulvaras“ (Sunset Boulevard), tiek daug puikių filmų, o nugalėtojas – iš Pietų Korėjos. Ar anksčiau taip būdavo?“ – retoriškai klausė Baltųjų rūmų šeimininkas.
 
Vasario 9 d. per 92-ąją Amerikos kino meno akademijos apdovanojimų įteikimo ceremoniją geriausio filmo kategorijoje „Oskaro“ statulėlė buvo skirta Pietų Korėjos režisieriaus Bong Joon-ho juodojo humoro komedijai „Parazitas“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.00:30

Buvusi JAV pirmoji dama Michellė Obama už savo autobiografijos „Mano istorija“ („Becoming“) garsinę versiją laimėjo „Grammy“ statulėlę.
 
„Grammy“ akademija apie apdovanojimą buvusio prezidento Baracko Obamos žmonai paskelbė sekmadienį Los Andžele. Tai jau trečioji „Grammy“ statulėlė M. ir B. Obamų šeimai: B. Obama prestižinį apdovanojimą yra laimėjęs už dvi savo garsines knygas.
 
„Mano istorija“ pasirodė 2018-ųjų pabaigoje ir greitai tapo bestseleriu. Šiandien 56-erių M. Obama knygoje pasakoja apie aštuonerius Baltuosiuose rūmuose praleistus metus ir atskleidžia detalių iš savo asmeninio gyvenimo.
 
Šeima gali tikėtis dar vieno viliojančio padovanojimo: šių metų „Oskarui“ yra nominuotas dokumentinis filmas „Amerikietiškas fabrikas“ („American Factory“), kurį prodiusavo M. ir B. Obamų prodiuserinė kompanija „Higher Ground“. „Oskarų“ laureatai paaiškės vasario 9-ąją.
 
„Grammy“ statulėlės buvo išdalytos sekmadienio vakarą Los Andžele. Daug laureatų paskelbti dar prieš ceremoniją.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.27; 12:00

59 metų britų aktorius Colinas Firthas skiriasi su žmona Livia. Apie tai skelbia britų žinių agentūra PA, remdamasi aktoriaus atstovu.
 
Abu jie, nepaisant išsiskyrimo, išlaikys „artimą draugystę“, juos sies meilė savo vaikams, sakoma pranešime. Pora turi du sūnus.
 
C. Firthas daugeliui žinomas iš tokių filmų, kaip „Mamma Mia!“, „Tegyvuoja meilė“, „Bridžitos Džouns dienoraštis“ ir „Vienišas vyras“.
 
C. Firthas 2011-aisiais už savo vaidmenį istoriniame filme „Karaliaus kalba“ buvo apdovanotas prestižiniu „Oskaru“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.14; 00:30

Paaiškėjo šių metų Lietuvos pretendentas siekti prestižinio „Oskaro“. JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtintos „Oskaro“ komisijos Lietuvoje sprendimu šiemet juo tapo lietuvių režisieriaus Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristīne Briede dokumentinis filmas „Laiko tiltai“. Dokumentinį filmą Lietuva „Oskaro“ apdovanojimui nominavo antrus metus iš eilės, jis gali dalyvauti dviejose kategorijose: geriausio tarptautinio ir dokumentinio filmų nominacijose.
 
Šiemet pretendento „Oskarui“ atranka buvo itin aktyvi: komisija Lietuvoje vertino penkis filmus, tai iki šiol didžiausias filmų kandidatų skaičius. Dėl teisės kandidatuoti į prestižinį apdovanojimą geriausio tarptautinio filmo kategorijoje A. Stonio ir K. Briede „Laiko tiltai“ varžėsi su Marijos Kavtaradzės režisuotu filmu „Išgyventi vasarą“, Raimundo Banionio „Purpuriniu rūku“, Tomo Vengrio „Gimtine“ ir naujausiu Igno Jonyno darbu „Nematoma“.
 
Pasaulinio pripažinimo tarptautiniuose festivaliuose jau sulaukusio A. Stonio ir K. Briede filmo „Laiko tiltai“ pasaulinė filmo premjera įvyko pernai liepos mėnesį vykusiame Karlovi Varų kino festivalyje, konkursinėje dokumentinių filmų programoje. Populiariausiame Čekijos internetiniame žinių portale „Novinky“ filmas pateko į 10 geriausių Karlovi Varų festivalio filmų sąrašą, o Šanchajaus tarptautiniame A klasės festivalyje pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą „Auksinę taurę“ už geriausią dokumentinį filmą.
 
„Laiko tiltai“ pasakoja apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą. Tai kinematografinis esė, dialogas tarp kelių kino kartų arba nutiestas tiltas tarp praeities ir dabarties. Režisierius A. Stonys yra sakęs, kad šis filmas, tai meilės laiškas jo mokytojams – dokumentinio kino kūrėjams, iš kurių tiesiogiai ar netiesiogiai, jis mokėsi kino kalbos.
 
Sprendimą dėl Lietuvos kandidato slaptu balsavimu priėmė Lietuvos „Oskaro“ atrankos komisija. Ją šiemet sudarė komisijos pirmininkė kino kritikė Živilė Pipinytė, režisierė ir prodiuserė Giedrė Žickytė, režisierius Linas Mikuta, animacinio kino kūrėjas ir prodiuseris Valentas Aškinis, kino kritikė Santa Lingevičiūtė, prodiuserė Ieva Norvilienė ir kompozitorius Kipras Mašanauskas.
 
Tapus oficialiu Lietuvos kandidatu į „Oskarą“, A. Stonio ir K. Briede filmo „Laiko tiltai“ dar laukia nemažai iššūkių. Nuo lapkričio iki sausio mėnesio Akademijos komitetai iš visų pasaulio šalių nominuotų pretendentų atrinks 9 geriausius užsienio šalių filmus. Iš jų sausį antruoju balsavimu bus tvirtinamas finalinis penketukas, kuris ir pateks į galutinį nominuojamų filmų sąrašą, tik vienas jų pelnys „Oskarą”.
 
Pirmieji Lietuvos pretendento į kandidatą „Oskarui“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje rinkimai vyko 2006 m. Praėjusiais metais Lietuvai atstovavo dokumentinis Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.
 
JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskaro“ premijų įteikimo 92-oji ceremonija vyks 2020 m. vasario 25 dieną.
 
Pretendento į „Oskarą“ rinkimų atranką organizavo Lietuvos kino centras ir Lietuvos kinematografininkų sąjunga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.14; 07:30

Aktorius Billas Cosby`is ir režisierius Romanas Polanskis pašalinti iš JAV kino meno ir mokslo akademijos, skiriančios svarbiausius kino apdovanojimus – „Oskarus“, praneša BBC.

Sprendimas pašalinti šiuos Akademijos narius buvo priimtas antradienį, o oficialiai apie jį paskelbta ketvirtadienį. Toks sprendimas aiškinamas neatitikimu elgesio standartams. Televizijos komedijų žvaigždė B. Cosby`is balandį buvo nuteistas už seksualinį priekabiavimą ir išžaginimą. R. Polanskis oficialiai pripažintas kaltu dėl 13 metų mergaitės išžaginimo 1977 metais.

Nei B. Cosby`is, nei R. Polanskis kol kas viešai nekomentuoja savo pašalinimo iš JAV kino meno ir mokslo akademijos. Anksčiau B. Cosby`io žmona Camille Cosby pavadino kaltinamąjį nuosprendį „minios teisingumu, o ne tikru teisingumu“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.05; 09:19

Britų aktorius Danielis Dei Liuisas (Daniel Day-Lewis), tris kartus apdovanotas „Oskaru“ už geriausią vyro vaidmenį, pareiškė baigiąs aktoriaus karjerą, praneša leidinys „Variety“. 

Britų aktorius Danielis Dei Liuisas (Daniel Day-Lewis)

Aktorius nepatikslino savo sprendimo priežasčių.

„D. Dei Liuisas nebedirbs kaip aktorius. Jis nepaprastai dėkingas visiems savo kolegoms ir žiūrovams. Tai asmeninis sprendimas, ir nei jis pats, nei jo atstovai nieko daugiau nekomentuos“, – cituoja leidinys aktoriaus atstovę Lesli Dart (Leslee Dart).

D. Dei Liuisas – vienintelis aktorius JAV kino meno ir mokslo akademijos istorijoje, tris sykius apdovanotas „Oskaru“ už geriausią vyro vaidmenį. Jį išgarsino tokie filmai kaip „Mano kairioji koja“ (My Left Foot, 1989), „Niujorko gaujos“ (Gangs of New York, 2002), „Bus kraujo“ (There Will Be Blood, 2007) ir „Linkolnas“ (Lincoln, 2012).

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.22; 03:00

Amerikos kino meno akademijos kasmetinės „Oskaro“ premijos trumpajam lapui „Geriausio dokumentinio filmo“ nominacijoje The Observer kultūros skyrius paėmė interviu iš Maiko Lernerio, favoritu laikomo filmo „Pussy Riot pank-malda“ prodiuserio ir vieno iš direktorių.

Korespondentė Vanessa Torp pažymi, kad šiandien Holivudas „veržiasi į pačią globalinių politinių debatų širdį“, ir to proceso iniciatorė yra dokumentinė sekcija. Pastaruoju metu ji įgyja vis didesnį svorį kino premijos struktūroje, o Maiklo Muro iniciatyva įvestas naujas balsavimo algoritmas, įtraukiantis kino akademikus iš siauro profilinių komitetų dalyvių rato, leidžia tikėtis „drąsesnių“ sprendimų. 

Continue reading „„Oskaras“ politizuojasi: dokumentininkų konkurse laimi Pussy Riot”

michel_hazanavicius

Pran­cū­zas Mi­che­lis Ha­za­na­vi­cius pel­nė ge­riau­sio re­ži­sie­riaus „Os­ka­rą“ už fil­mą „Ar­tis­tas“ („The Ar­tist“). Fil­mas įver­tin­tas net­gi pen­kiais „Os­ka­rais“.

Šis dar­bas bu­vo pri­sta­ty­tas de­šim­ty­je ka­te­go­ri­jų – be lai­mė­tų, dar už ge­riau­sią ki­ne­ma­tog­ra­fi­ją, ori­gi­na­lų sce­na­ri­jų, ge­riau­sią mon­ta­žą ir me­ni­nį api­pa­vi­da­li­ni­mą.

Re­ži­sie­riaus žmo­na Be­re­ni­ce Be­jo bu­vo no­mi­nuo­ta kaip ge­riau­sia an­tro pla­no ak­to­rė – šia­me fil­me ji su­vai­di­no ki­no žvaigž­dės Pep­py Mil­ler vaid­me­nį. Tai fil­mas, pri­me­nan­tis ne­by­liojo ki­no epo­chą. Ra­šy­da­mas „Ar­tis­to“ sce­na­ri­jų, M. Ha­za­na­vi­cius vi­siš­kai pa­si­nė­rė į ne­by­lio­jo fil­mo epo­chą: per­žiū­rė­jo dau­gy­bę fil­mų, se­nų nuo­trau­kų, klau­sė­si to me­to mu­zi­kos.

Continue reading „„Oskarų” apdovanojimuose skambėjo lietuviška pavardė”