Italijoje vykstantis septynių didžiųjų pramoninių valstybių (G7) viršūnių susitikimas dėl JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) blokados gali baigtis fiasko. Susitikimo pabaigoje šeštadienį dėl nesutarimų su JAV tikimasi tik trumo baigiamojo pareiškimo, praneša agentūra dpa.

Nesutarimai pirmiausiai tvyro dėl laisvosios prekybos, klimato apsaugos ir pabėgėlių krizės. Derybos tęsėsi ir naktį, jos vyko sunkiai, nors buvo siekiama tik minimalaus kompromiso.

D. Trampas pasibaigus G7 konferencijai ketina nuspręsti, ar jo šalis pasitrauks iš Paryžiaus klimato kaitos susitarimo. Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) ir kitų šalių lyderiai susitikime ragino Vašingtoną vykdyti duotus įsipareigojimus mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Ginče dėl laisvosios prekybos JAV prezidentas tvirtai laikėsi savo izoliacinio kurso ir kritikavo Vokietiją, kad ji nors ir daug eksportuoja į JAV, tačiau perka mažiau.

Jau per parengiamuosius finansų ministrų pokalbius dėl JAV pasipriešinimo žlugo įprasto G7 pareiškimo, kuriuo raginama kovoti prieš protekcionizmą, priėmimas.

Pabėgėlių klausimu D. Trampas pasipriešino išsamiam planui krizei įveikti, taip įžeisdamas susitikimo šeimininkę Italiją. Baigiamajame komunikate JAV reikalavimu bus tik trumpa pastraipa dėl pabėgėlių, kurioje pabrėžiami saugumo klausimai. „Mes patvirtiname suverenias valstybių teises kontroliuoti savo sienas ir nustatyti aiškias ribas imigracijai“, – sakoma projekte, kurį pavyko gauto agentūrai dpa.

Italija siekė bendro pareiškimo dėl pozityvių imigracijos aspektų ir geresnio pabėgėlių krizės įveikimo. Čia turėjo būti kalbama ir apie legalią migraciją. Tačiau amerikiečių derybininkai tai blokavo dar prieš susitikimą.

„Aš dar niekuomet nesu mačiusi tokio viršūnių susitikimo“, – sakė vienos plėtros organizacijos atstovė. Turėdama omenyje JAV blokados politiką, ji sakė: „Tačiau ir kitos šalys privalo pasakyti, kur yra raudona linija“. G7 grupė yra kolektyvinių sprendimų forumas, pabrėžė „Oxfam“ organizacijos atstovas. „JAV pozicija, kad kiti turi pritarti Vašingtono nuomonei arba priešingu atveju nieko nėra įmanomo, nesukuria pasitikėjimo“, – kalbėjo jis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.28; 08:22

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos ir Turkijos viršūnių susitikime.

ES šalių vadovai su Turkijos Ministru Pirmininku Ahmetu Davutoglu aptaria, kaip sparčiau įgyvendinti ES ir Turkijos veiksmų planą migrantų srautui į Europą sustabdyti.

Continue reading „Bendradarbiavimas su Turkija – būtinas migracijos krizei įveikti”

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Belgijos sostinėje susirinkę ES šalių vadovai aptarė, kaip įgyvendinamos priemonės pabėgėlių krizei spręsti, ir tarėsi, kokių veiksmų dar būtina imtis, kad būtų suvaldytas į Europos Sąjungą plūstantis migrantų srautas.

„Europa turi priėmusi eilę priemonių migracijos krizei pažaboti, turime ir sugebėti jas įgyvendinti. Plano B nereikia – tik pradėję greičiau vykdyti tai, kas nuspręsta, susitvarkysime su padėtimi“,  – sakė Prezidentė.

Continue reading „ES privalo įgyvendinti savo sprendimus”

Pastaraisiais mėnesiais Rusijos propagandinė žiniasklaida kaip įgelta kritikuoja Europos valstybes, kurios esą nesuvaldo pabėgėlių ir migrantų iš Šiaurės Afrikos bei Artimųjų Rytų tvano.

Vokiečių advokatas kreipėsi į Berlyno prokuratūrą su prašymu ištirti Rusijos valstybinės televizijos parodyto siužeto teisėtumą. Advokato nuomone, žurnalistas kurstė Vokietijos rusakalbių gyventojų neapykantą atvykėliams.

Continue reading „Antausis Kremliaus propagandai?”

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ aptarė Briuselyje vykusį Europos dešiniųjų partijų vadovų susitikimą bei jame skirtą dėmesį pabėgėlių krizei, JAV valstybės sekretoriaus J. Kerry vizitą į Maskvą, sankcijų Rusijai klausimą bei vidaus politikos aktualijas.

Pasak jo, „Vokietija yra pasiryžusi imtis lyderystės toliau sprendžiant pabėgėlių krizę, tačiau dėmesys krypsta jau nebe į perskirstymą esamų pabėgėlių, paskirstymą jų iš Turkijos ar kitų valstybių, bet ir į  išorinių sienų apsaugą“.

Continue reading „Gabrielius Landsbergis: „ES turi susitelkti ir spręsti tas problemas, kurios yra už ES sienų“”

Tradicinis aukščiausio lygio susitikimas, į kurį atvyko Latvijos Prezidentas Raimondas Vėjuonis ir Estijos Prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas, kasmet rengiamas vis kitoje Baltijos šalyje. Praėjusiais metais Baltijos šalių Prezidentai susitiko Estijoje.

Trijų Baltijos valstybių Prezidentai kalbėjo visai Europai ir regionui aktualiais klausimais – kaip įveikti migracijos krizę, stiprinti regiono gynybą ir saugumą, aptarė Paryžių sukrėtusias teroristines atakas ir kaip užtikrinti tokių išpuolių prevenciją.

Continue reading „Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu Palangoje surengtas Baltijos valstybių vadovų susitikimas”

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Maltoje dalyvavo neformalioje Europos Vadovų Taryboje (EVT), kurioje aptarta, kaip įgyvendinamos ES sutartos priemonės migracijos krizei pažaboti ir kokių papildomų veiksmų Bendrija dar turi imtis.

Šalies vadovė pabrėžė, kad migracijos krizė tik didėja – akivaizdu, kad anksčiau EVT priimti strateginiai sprendimai įgyvendinami per lėtai, neryžtingai ir nekoordinuotai. Atskiros ES šalys priverstos tvarkytis su užgriuvusia pabėgėlių banga savarankiškai – jos įveda laikiną vidinių Šengeno sienų kontrolę.

Continue reading „Pabėgėliai turi laikytis prieglobsčio suteikimo tvarkos”

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Maltoje dalyvauja Europos Sąjungos ir Afrikos šalių vadovų susitikime, kuris surengtas įgyvendinant ankstesnius ES sprendimus migracijos krizei pažaboti.

Susitikimo tikslas – kartu su Afrikos šalių lyderiais sutarti dėl bendrų priemonių pabėgėlių srautams į Europą suvaldyti.

Continue reading „Migracijos krizei – bendras ES ir Afrikos veiksmų planas”

Penktadienį Vilniuje vykusiuose Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų surengtuose klausymuose „Ar Lietuva tinkamai reaguoja į migracijos krizę?” partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis pažymėjo, kad šiandien Lietuvoje vis dar stinga atsakymų į klausimus, susijusius su pabėgėlių krize.

„Lietuva yra ne toje padėtyje, kai mes galime diskutuoti, ar į mūsų valstybę atvyks pabėgėliai ar ne. Tai jau yra nuspręsta. Žmonės jau yra praktiškai pakeliui. Ką tie žmonės darys Lietuvoje? Kaip jie bus integruojami, ar jie integruosis? Kur jie gyvens, į kokias mokyklas eis jų vaikai, kokia kalba kalbėsime su jais? Atrodo, tai ganėtinai paprasti, techniniai klausimai, tačiau jie kelia nemažai nerimo.

Continue reading „Gabrielius Landsbergis: „Atsakymų į klausimus, susijusius su pabėgėlių krize, vis dar stinga“”

Darbo partija, reaguodama į vis aštrėjančią pabėgėlių krizę Europos Sąjungoje, kuri neabejotinai palies ir Lietuvą, bei reaguodama į nepagrįstą ir jokių konstruktyvių sprendimų nenešančią opozicijos kritiką, parengė planą-pasiūlymą, kaip būtų galima išspręsti pabėgėlių krizę.

„Planas galėtų būti taikomas tiek ES, tiek Lietuvos ar bet kurios kitos valstybės lygiu, tačiau vieningas ir solidarus Bendrijos veikimas yra būtinas, norint pasiekti geriausią rezultatą. Ekonominių migrantų atskyrimas nuo karo pabėgėlių yra privalomas, nes leis smarkiai sumažinti pabėgėlių skaičių. Būtent ekonominių migrantų neatskyrimas ir buvo pirmoji didelė ES klaida, padaryta reaguojant į kilusią krizę. „Laikinosios apsaugos“ politikos taikymas galėtų būti tinkamas atsakymas į kilusią krizę“, – sako Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis.

Continue reading „Darbo partijos planas pabėgėlių krizei spręsti”