Žiūronai. Slaptai.lt nuotr.

SEO – tai svetainių reklamavimas paieškos sistemose, natūralūs paieškos rezultatai pagal tikslinius raktinius žodžius. SEO paslaugos – tai visuma veiklų, skirtų įvairiais būdais reklamuoti šias pozicijas. Kaip ir visi dalykai, SEO paslaugos turi savo privalumų ir trūkumų. Apie visa tai kalbėsime šiame straipsnyje.

Pliusai

Potencialūs lankytojai linkę pasitikėti svetainėmis, kurios natūraliuose paieškos rezultatuose užima aukštą vietą. Jei svetainė yra pirmame Google paieškos puslapyje, ji atrodo patikima. Jei įvedus raktinius žodžius svetainė pasirodo nutolusiame puslapyje, tai atrodo įtartinai.

Apie 80 % lankytojų paspaudžia svetaines pirmame rezultatų puslapyje ir tik nedidelė dalis patenka į antrąjį ar paskesnius puslapius. Taigi, atlikdami SEO ir patekę į pirmąjį puslapį, padidinsite tikimybę, kad jūsų svetainė sulauks naudingo srauto.

Pastebime, kad lankytojai iš natūralios paieškos atlieka kone daugiausia konversijų – perka iš internetinės parduotuvės, skambina, siunčia užklausas ar imasi kitų teigiamų veiksmų. Taigi SEO yra vienas produktyviausių skaitmeninės rinkodaros kanalų grįžtamojo ryšio atžvilgiu.

Jūs nemokėsite už paspaudimus ant pozicijų organinėje paieškoje. Be to, nustojus daryti SEO, reitingai nedingsta iš karto. Ypač jei jie buvo gerai pagaminti.

Net maža ar vidutinė svetainė internete gali konkuruoti ir kartais aplenkti didesnes kompanijas.

Minusai

SEO paslaugos gali būti brangios, ypač jei optimizuojate konkurencingą verslo nišą. Daug kas priklauso nuo konkuruojančių svetainių veiksmų.

Kokybės optimizavimas kartais reikalauja perdaryti seną svetainę arba sukurti naują. Ir tai reikalauja papildomų išlaidų.

Sunku išsirinkti gerą SEO agentūrą ar kitą patikimą specialistą. Rinkoje yra daug mėgėjų, kurie neturi reikiamos patirties, o jūsų svetainė gali tapti jų jūrų kiaulyte.

Rezultatų dažnai tenka palaukti. SEO paslaugos veikia lėtai, negalite priverstinai atlikti tam tikrų veiksmų, nes tai gali sukelti įtarimą Google algoritme. Taigi darbas turi būti atliktas subtiliai ir neskubant.

Aukštesnė pozicija pritraukia papildomo srauto į Google. Visada kyla klausimų tarp naudingų lankytojų ir potencialių klientų, kurie yra nieko verti, ieškantys pigiausios kainos ar net nesiruošia pirkti, o tiesiog nori daugiau informacijos.

Apie SEO optimizavimą galite pasiskaityti šiame straipsnyje.

2022.01.21; 00:05

Google. EPA – ELTA nuotr.

JAV vyriausybė rengiasi antradienį patraukti į teismą „Google“, naujienų agentūrai AFP sakė su šiuo klausimu susipažinęs teisinis šaltinis. Jei gandai pasitvirtins, tai bus didžiausias antimonopolinis ieškinys per kelis dešimtmečius.
 
Laikraščiai „The Wall Street Journal“ ir „The New York Times“ anksčiau skelbė, kad teisingumo departamentas ketina technologijų milžinei pateikti kaltinimų neteisėtu antimonopoliniu elgesiu, siekiant išsaugoti dominuojamą poziciją interneto paieškų sistemose ir reklamoje.
 
Šio žingsnio ketinama imtis po kelių mėnesių trukmės federalinių ir valstybinių antimonopolinių taisyklių prižiūrėtojų tyrimų, rengtų siekiant įvertinti technologijų milžinės įtaką. Jie turi panašumų su praeityje vykdytais tyrimais dėl įmonių „Amazon“, „Facebook“ ir „Apple“ veiklos.
 
Dar nėra aišku, kokio tikslo vyriausybė šiuo ieškiniu siekia, tačiau žinoma tiek, kad jis gali užtrukti net kelerius metus. Manoma, kad jis galimai paskatins bendrovę pakeisti savo verslo praktikas ar gali sukelti kai kurių „Google“ imperijos segmentų pašalinimą.
 
Pastaraisiais metais „Google“ ir kitos didelės technologijų bendrovės sulaukia nemažai spaudimo tiek iš kairiųjų, tiek iš dešiniųjų pažiūrų politinių jėgų.
 
Progresyvių pažiūrų atstovai teigia, kad didelės bendrovės kenkia konkurencijai ir didina ekonominę nelygybę, o konservatyvių pažiūrų atstovai yra apkaltinę interneto milžines politiniu šališkumu, nepaisant to, kad įrodymų tokiems teiginiams stinga.
 
Ilgalaikis didžiųjų technologijų bendrovių kritikas, Misūrio valstijos senatorius Joshas Hawley’is yra sakęs, kad šis ieškinys taptų „svarbiausiu antimonopoliniu ieškiniu visoje kartoje“ ir pasveikino tokį teisingumo departamento sprendimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.21; 03:40