Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas Seimo nario Mindaugo Puidoko buvusį padėjėją K. M. pripažinti kaltu dėl papirkimo.
 
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. M. Seimo patalpose 2021 m. balandžio mėn. pasiūlė Seimo nariui Matui Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį.
 
Siūlydamas kyšį kaltinamasis, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys ateityje balsuotų taip, jog neapibrėžtam laikui būtų sustabdytas Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo turėjo būti sugriežtinti lošimų verslą reglamentuojantys teisės aktai, svarstymas.
 
Ikiteisminio tyrimo pradžioje įtarimai buvo pareikšti dar vienam asmeniui. Atlikus numatytus proceso veiksmus bei įvertinus gautus duomenis, ikiteisminis tyrimas šio asmens atžvilgiu buvo nutrauktas konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.
 
Tyrimui vadovavęs prokuroras Gintaras Jasaitis Vilniaus miesto apylinkės teismo prašo kaltinamajam K. M. skirti galutinę 5 tūkst. eurų baudą. Prokuroro nuomone, toks bausmės dydis atitiktų teisingumo ir protingumo principus, atsižvelgiant į tai, kad kaltinamasis anksčiau nebuvo teistas, prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi dėl tokio savo poelgio.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.07.12; 08:18

Valstybinė mokesčių inspekcija. Slaptai.lt nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo bandymo papirkti Vilniaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotoją. Tyrimas pradėtas gavus VMI pranešimą.
 
Kaip įtariama, Vilniaus apskrities VMI darbuotoją bandė papirkti kitas Vilniaus apskrities VMI darbuotojas. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, VMI darbuotojas pasiūlė 500 eurų kyšį, už kurį, kaip įtariama, buvo siekta sklandaus vienos privačios bendrovės patikrinimo.
 
Antradienį kyšis buvo perduotas VMI specialistui, po to iš karto kyšio davėjas buvo sulaikytas, sakoma STT pranešime. Taip pat antradienį buvo sulaikyti dar du asmenys, privačios bendrovės vadovas ir akcininkas. Visiems trims asmenims pareikšti įtarimai dėl papirkimo.
 
Šį ikiteisminį tyrimą pradėjo STT Pranešimų nagrinėjimo skyrius, gavęs VMI pranešimą apie bandymą papirkti jų darbuotoją. Šį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.04.06; 10:42

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai teismui perdavė dar vieną baudžiamąją bylą, kuri buvo atskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.
 
Pasak prokuratūros pranešimo, teismui perduotos baudžiamosios bylos duomenys leidžia įtarti, kad buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aidas Giniotis, organizuodamas bei kontroliuodamas ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu, neteisėtai veikė įtariamojo V. V. naudai: atskleidė tarnybos paslaptį sudarančią informaciją, priėmė įtariamajam palankius sprendimus bei kitais savo veiksmais siekė padėti įtariamajam išvengti baudžiamosios atsakomybės bei per tris kartus priėmė 5500 eurų kyšį grynaisiais pinigais.
 
Penktadienį teismui perduotoje baudžiamojoje byloje A. Giniotis kaltinamas kyšininkavimu, A. S. ir V. V. – papirkimu.
 
Generalinio prokuroro sprendimu A. Ginotis buvo atleistas iš prokuroro pareigų 2019 m. rugsėjį, gavus Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriuje atlikto tarnybinio patikrinimo išvadas bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.
 
2017 m. pavasarį, atliekant kratas V. V. namuose, buvo rastos 6 sandariai uždarytos konservų dėžutės su labai dideliu kiekiu – 1033,28 g – kokaino. Siekdamas išvengti už narkotikų laikymą numatytos baudžiamosios atsakomybės, V. V. kartu su jį gynusiu advokatus A. S. bei kitais asmenimis, kaip įtariama, surado socialiai pažeidžiamą žmogų ir įkalbėjo jį prisiimti baudžiamąją atsakomybę už piniginį atlygį – 30 tūkst. eurų.
 
Baudžiamoji byla dėl V. V. namuose rastų narkotinių medžiagų, kurioje kaltinimai pareikšti trims asmenims, ir baudžiamoji byla dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, trukdymo teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui vykdyti pareigas, organizavimo sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą bei kitų nusikalstamų veikų veikiant organizuotoje grupėje bei melagingų parodymų davimo, kurioje kaltinimai pareikšti 8 asmenims, šiuo metu jau yra nagrinėjamos teismuose.
 
Itin didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje buvo pradėtas 2019 m. vasarį. Šiuo metu jame yra 27 įtariamieji, tiriama daugiau nei 120 nusikalstamų veikų.
 
Per dvejus metus nuo šio ikiteisminio tyrimo buvo atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduota jau 13-a baudžiamųjų bylų, 6 iš jų šiuo metu nagrinėjamos teisme. Šeši asmenys yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.11.20; 00:01

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas. EPA – ELTA nuotr.

Viena, spalio 8 d. (AFP-ELTA). Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas penktadienį sulaukė vis didesnių raginimų atsistatydinti, taip pat ir iš savo paties sąjungininkų vyriausybėje, praėjus dviem dienoms, kai buvo įveltas į korupcijos skandalą.
 
Trečiadienį prokurorai surengė reidus į kelias vietas, susijusias su S. Kurzo dešiniąja Liaudies partija (OeVP), ir paskelbė, kad 35 metų kancleris ir dar devyni asmenys tiriami dėl kaltinimų, kad vyriausybės pinigai buvo panaudoti korupciniam sandoriui, siekiant užtikrinti teigiamą žiniasklaidos vertinimą.
 
Opozicija paskelbė, kad kitą antradienį teiks siūlymą pareikšti nepasitikėjimą S. Kurzu, tačiau sėkmė priklausys nuo OeVP jaunesnės koalicijos partnerės – žaliųjų, kurie dar nepasakė, kaip balsuos. Tačiau žaliųjų lyderis ir vicekancleris Werneris Kogleris sakė, kad „rimti ir baisūs kaltinimai sukėlė abejonių dėl kanclerio gebėjimo efektyviai veikti ir eiti savo pareigas“.
 
„Tampa nepaprastai sunku“ tęsti darbą su S. Kurzu, sakė jis žurnalistams prieš susitikdamas su opozicinėmis partijomis aptarti, kaip galėtų užtikrinti „stabilumą“.
 
Jei antradienio balsavimas parlamente sulauks reikiamos daugumos, tai būtų antras kartas, kai S. Kurzas, 2017 metais tapęs jauniausiu pasaulyje demokratiškai išrinktu lyderiu, būtų nušalintas.
 
2019 metais jo koalicija su kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe) žlugo, sąjungininkei įsivėlus į korupcijos skandalą, bet nauji rinkimai dar kartą buvo sėkmingi S. Kurzo OeVP.
 
Kilus šiam skandalui S. Kurzas neigė padaręs ką nors neteisėta, kaltinimus jo atžvilgiu vadino „nepagrįstais“ ir kol kas atmetė galimybę atsistatydinti.
 
Tūkstančiai žmonių ketvirtadienio vakarą prie OeVP būstinės Vienos centre dalyvavo demonstracijoje ragindami S. Kurzą atsistatydinti ir modami plakatais, kurie skelbė: „Prieš korupciją“ ir „Gėda tau“.
 
OeVP ir žaliųjų koalicija, pirma tokia nacionaliniu lygmeniu, pradėjo dirbti 2020 m. sausį ir jau kelis kartus patyrė įtampą dėl kitų korupcijos skandalų bei nesutarimų tokiais klausimais kaip pabėgėlių politika.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.10.09; 08:34

Sekmadienio 19 val. duomenimis, policija gavo 205 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Nuo vasario 27-osios pradėta 10 ikiteisminių tyrimų.

Ikiteisminiai tyrimai pradėti Lazdijuose, Vilniuje, Alytuje, Varėnoje, Trakuose, Jonavoje, Šilutėje, Švenčionyse, Kalvarijos savivaldybėje.

Apie 14 val. 10 min. „Facebook“ paskyroje, vienoje iš grupių, skleidžiama galimai tikrovės neatitinkanti informacija. „Facebook“ paskyroje asmuo nurodė, kad vienas iš kandidatų į Šilutės rajono savivaldybės tarybą perka rinkėjų balsus Žemaičių Naumiestyje ir moka po 5 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižimo.

Daugiausia pranešimų gauta iš Vilniaus (57), Alytaus (50), Tauragės (27) ir Kauno (25) apskričių. 

Pranešimai gauti dėl neleistinos agitacijos, galimų papirkimų, neblaivių asmenų, įtartinų automobilių ar pavėžėjimų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.03.04; 07:00

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) pavaldžiame Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute (Institutas) ir šiandien atliko kratas bei kitus procesinius veiksmus, kurių metu paėmė tyrimui reikšmingus daiktus ir dokumentus.

Detektyvas tiria nusikaltimąSTT turi duomenų, kad Instituto Kauno teritorinio skyriaus vadovaujančias pareigas užimantis valstybės tarnautojas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi ir žinodamas duomenis apie tikrinamos produkcijos pavyzdžių tyrimus, kurių metu nustatyti draudžiami bakteriniai užkratai, kaip įtariama, pats klastojo ir pavaldiems darbuotojams nurodydavo suklastoti dokumentus.

Jis nuslėpdavo tikruosius tyrimų rezultatus, o už tai priėmė įvairaus dydžio ir formos neteisėtus atlygius iš suinteresuotų įmonių atstovų.

Taip pat tiriama, ar minėtas asmuo provokavo duoti ir priėmė kyšį iš vienos įmonės direktoriaus, suteikdamas jam neskelbtinos informacijos apie Institute vykdomus viešuosius pirkimus ir tokiu būdu sudarydamas palankias sąlygas šiai bendrovei laimėti konkursą.

Šiame tyrime įtarimai pareikšti 6 asmenims – valstybės tarnautojui ir suinteresuotų įmonių atstovams.

STT atliekamą tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Informacijos šaltinis – Specialiųjų tyrimų tarnyba.

2016.08.20; 08:16

Šiandien Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Artūras Karpalovas, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui dėl neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų organizuojant valstybinės reikšmės kelių kapitalinio remonto darbus Šiaulių regione, kreipėsi į Radviliškio rajono apylinkės teismą dėl trečiojo įtariamojo suėmimo dviem mėnesiams.

Radviliškio rajono apylinkės teismas tenkino prokuroro prašymą ir priėmė sprendimą vienam iš įmonės „Šiaulių plentas“ vadovų skirti kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams.

Vakar tame pačiame teisme dviem mėnesiams buvo suimti dar du įtariamieji – Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas A. A. bei vienas iš „Šiaulių plento“ vadovų.

Įtariamiesiems „Šiaulių plentas“ vadovams užvakar buvo pareikšti įtarimai dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo, o Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjui – dėl  kyšininkavimo.

Įtariama, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį iš „Šiaulių plentas“ vadovų už išskirtinių sąlygų sudarymą minėtai įmonei laimėti viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė viršija 1,5 mln. eurų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra.

2016.08.21; 07:08

atomine_jegaine

Lietuvos Ge­ne­ra­li­nė­je pro­ku­ra­tū­ro­je ki­lo są­my­šis, kai pa­si­ro­dė ži­nios apie tai, kad JAV įmo­nė „Da­ta Sys­tems & So­lu­tions“ apie 2000 me­tus yra ky­ši­nin­ka­vus už­sa­ky­mams Ig­na­li­nos ato­mi­nė­je elek­tri­nė­je (AE) gau­ti.

Pro­ku­ra­tū­ra iš pra­džių pra­ne­šė, kad ši įmo­nė Lie­tu­vo­je at­lie­ka­ma­me ty­ri­me nė­ra mi­ni­ma. Ta­čiau JAV tei­sin­gu­mo de­par­ta­men­to pra­ne­ši­me skel­bia­ma, kad „Da­ta Sys­tems & So­lu­tions“ mo­kė­jo ky­šius Ig­na­li­nos AE pa­rei­gū­nams ir gau­da­vo su­tar­tis pa­slau­goms elek­tri­nei teik­ti.

Continue reading „Aiškėja kyšininkavimo IAE afera”