Bišonų paroda JAV. T. Plungė foto

Gegužės pabaigoje JAV vykusiuose Nacionalinės Amerikos Maltos bišonų asociacijos renginiuose augintiniai iš Kauno „Tauro Kennel“ veislyno pelnė daug svarbių apdovanojimų. Keturias dienas trukusioje bišonų šventėje skirtingose kategorijose iš viso varžėsi 5 Kauno veislyno keturkojai.

„Labai džiaugiamės iškovotais laimėjimais. Jie tik dar kartą parodo, kad mūsų veislyno pastangos yra įvertinamos, o šuniukai tikrai įrodo, kad yra vieni iš geriausių. Ypač smagu, kad mūsų, o svarbiausia – ir Lietuvos vardas skamba ne tik Europoje, bet jau ir už Atlanto. Šiuose renginiuose atstovauti Lietuvai už Europos ribų – reikšmingas įvykis mūsų bendruomenei“ – teigia „Tauro Kennel“ veislyno įkūrėja Janita Januškauskaitė-Plungė.

Amerikos bišonų asociacijos renginys, skirtas tik Maltos bišonų veislei, šiemet vyko gegužės 21–24 dienomis. Dalyviai galėjo pamatyti šunų paradą ir apsilankyti baltojoje vakarienėje. Taip pat renginyje vyko įvairūs šunų priežiūros seminarai, augintinių pasirodymai ir, žinoma, keturkojų varžytuvės. Parodoje buvo vertinami šie kriterijai: disciplina, ėjimas ringe, šuns anatomija, kūno sudėjimas, judesys ir, žinoma, išvaizda – kailis, dantys ir akys.

Pasak J. Januškauskaitės-Plungės, Maltos bišonai–viena seniausių natūraliai susiformavusių mažų šunų veislių. Jų išvaizda yra išskirtinė ir dalyvaujant parodose ilgaplaukiai reikalauja daug ypatingos priežiūros. Maltos bišonai ir garbanotieji bišonai pradedami ruošti 1–2 dienas prieš parodą, o špicų veislės šunys – net ir prieš savaitę. Paruošimas susideda iš tokių procedūrų kaip augintinio maudynės, specialus kailio džiovinimas, kirpimas, šukuosenos, nagų priežiūra ir t. t.

Pagrindiniai keturkojų iš Lietuvos pasiekimai

Keturkojis Maltos bišonas Tauro Thender buvo išrinktas gražiausiu šunimi pirmoje specializuotoje BOB parodoje. Keturkojis nugalėjo visose kategorijose, buvo įvertintas dviem apdovanojimais ir tapo parodos „Grand“ čempionu.

Tai jau ne pirmas Tauro Thender apdovanojimas – 2018 metais Lenkijoje vykusioje tarptautinėje šunų parodoje „European dog show“ šis nuostabus šuo čempionų veislės klasėje užėmė pirmąją vietą ir tapo geriausiu patinu tarp visų Maltos bišonų bei Europos čempionu. Iš viso keturkojis įvairiose pasaulio parodose čempionu buvo nominuotas net 35 kartus.

Parodoje Maltos bišonų veislės kalytė Tauro Morella buvo pripažinta gražiausia savo veislės priešingos lyties atstove. Taip pat ji pelnė JAV čempionės titulą ir laimėjo „BOB Owner Handler“ rungtį, kai parodoje šunį demonstruoja augintinio savininkas, o ne profesionalas. Ši kalytė yra įvertinta ir anksčiau – ji yra 2018 metų Europos čempionė, Indonezijos, Olandijos bei Filipinų čempionė ir iš viso turi net trylika čempionės titulų.

„Tauro Kennel“ augintinis Maltos bišonas Tauro London taip pat buvo pastebėtas ir įvertintas – jis visose 4 parodose užėmė antrąją vietą būdamas vos 8 mėnesių. Puikiai pasirodė ir Tauro Burė, kuri pirmą kartą parodoje laimėjo garbingos trečiosios vietos savo klasėje titulą, kitoje kategorijoje – 2 vietą ir galiausiai tapo atviros savo klasės kategorijos čempione. Ši kalytė tapo ir 2018 metais vykusios didžiausios šunų parodos Amsterdame  pasaulio jaunimo čempione.

Be visų apdovanojimų Kauno veislyno šunys Tauro Thender ir Tauro Morella buvo pripažinti kaip geriausia šio čempionato pora. J. Januškauskaitės-Plungės teigimu, parodoje iškovoti čempionų titulus nebuvo lengva – augintiniams teko gauti ne tik geriausio savo lyties atstovo apdovanojimus, bet ir nugalėti tam tikrą kiekį stiprių konkurentų.

Ne vienerius veiklos metus skaičiuojančio Kauno „Tauro Kennel“ veislyno ir jo bišonų veislės šunų apdovanojimų lentynoje, be ką tik gautų įvertinimų, rikiuojasi daug prestižinių pasaulio ir Europos čempionatų laimėjimų.

Informaciją pateikė Dovilė Palavinskaitė (Projektų vadovė // Account Manager; ADVERUM Strategic Communications)

2019.06.05; 08:37

Gintaras Visockas, šio komentaro autorius. Slaptai.lt nuotr.

Nors dar – ne atostogų sezonas, Vilniuje akivaizdžiai pagausėjo keliones į pačias egzotiškiausias šalis organizuojančių firmų. Įstaiga, kuri patraukė mano akį, įsikūrusi vienoje iš strategiškai svarbių sostinės gatvių. Dėmesį atkreipiau į firmos reklaminę afišą. Tiksliau tariant – į naujovę, kuri siūloma praeiviams. Toji naujovė – savaitės trukmės kelionė į Armėniją.

Artimiausiu metu nesiruošiu niekur keliauti. Juolab – taip toli. Tačiau žurnalistinis smalsumas paskatino praverti firmos duris. Parūpo sužinoti, ar tik nebus siūloma išvyka į Azerbaidžanui priklausantį, bet šiuo metu Armėnijos ginkluotųjų pajėgų kontroliuojamą Kalnų Karabachą? Rusiškai kalbantis firmos darbuotojas buvo labai mandagus, paslaugus. Jis pateikė gausios informacijos apie „Šilko keliu“ pavadintą aštuonių dienų trukmės kelionę.

Tiesa, oficialiame kelionės maršrute neradau nuorodos į Kalnų Karabachą. Todėl paklausiau, ar jie šios paslaugos tikrai neteikia, ar vis tik specifinė išvyka į Kalnų Karabachą – įmanoma.

Firmos darbuotojas paaiškino, kad būtent šios kelionės čia, Vilniuje, jie neorganizuoja, bet nuvykus į Jerevaną tikrai galima užsisakyti dviejų parų išvyką į Kalnų Karabachą. Dar pridūrė, jog individualiųjį vizitą būtent į šį regioną Jerevanas tikrai mielai organizuotų. Toji kelionė esą labai įdomi, brangiai nekainuos, tad verta būtent ją pasirinkti.

Kad Kalnų Karabachas nepriklauso Armėnijai, kad Lietuva kartu su Europos Sąjunga ir NATO šį regioną priskiria Azerbaidžanui, – firmos darbuotojai neužsiminė nė žodeliu.

Taip pat nebuvau perspėtas, jog, į Kalnų Karabachą nuvykęs iš Jerevano pusės, tapsiu nepageidaujamu asmeniu Azerbaidžane. Kai vis tik atsargiai pasiteiravau, ar legalu važiuoti į Kalnų Karabachą, mane patikino, kad išvyka yra „visiškai saugi“. Pasirodo, tiems, kurie nenori specialios žymos apie viešnagę Kalnų Karabache, ji neįrašoma pase. Apie tai, jog Armėnijos valdžios dėka svečiavausi Kalnų Karabache, niekas, išskyrus oficialųjį Jerevaną, nesužinos.

Štai taip: tik važiuokite, tik keliaukite! Teisiškai – neprisikabinsi. Klasta paslėpta idealiai. Apie tai, kad dėl tokių neva nekaltų privačių turistinių kelionių Lietuva gali būti priskirta valstybėms, kurios negerbia tarptautinių civilizuoto Vakarų pasaulio oficialiai pripažįstamų teritorinio vientisumo taisyklių, – turistinės firmos savininkams nusispjaut.

Beje, propagandinių Armėnijos akcijų Lietuvoje – gausu. Prisiminkime neseniai Joniškyje pompastiškai surengtą neva politiškai neutralią parodą apie nuostabią Kalnų Karabacho gamtą ir architektūrą. Nesakau, kad tokių parodų negalėtų būti. Ir vis dėlto pirmuoju smuiku minėtame renginyje griežė Lietuvoje reziduojantis Armėnijos ambasadorius Tigranas Mkrčianas. Jei tik pasitaikytų proga, paklausčiau Armėnijos diplomato: kodėl Armėnija taip intesyviai propaguoja Kalnų Karabachą, jei šis regionas, remiantis oficialia NATO ir ES pozicija, priklauso Azerbaidžanui? Kokių tikslų turi Armėnija, liaupsindama Azerbaidžanui priklausantį regioną? Kur čia slypi lietuviškoji nauda – vardan rusiškas karines bazes įsileidusios Armėnijos interesų susipykti su Azerbaidžanu ir NATO aljansui priklausančia Azerbaidžano sąjungininke Turkija?

Armėnijos ambasadorius Lietuvoje Tigranas Mkrčianas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Arba štai – Šiaulių apskrities viešojoje Povilo Višinskio vardo bibliotekoje šiuo metu eksponuojama žemėlapių paroda „Žvilgsnis į Armėnijos istoriją kartografiniuose šaltiniuose“. Oficialame reklaminiame buklete rašoma: „Šios parodos tikslas – pristatyti lankytojui žemėlapius, kuriuose Armėnijos istorijos fragmentus galima matyti taip, kaip juos sukūrė ir aprašė graikų – romėnų, romanų, musulmoniškų ir vakarų šalių geografai bei kartografai“.

Na, tikslai – gražūs. Bet kaip yra iš tiesų? Nepatingėjau aplankyti šios parodos. Tikrai daug žemėlapių. Per 60-imt senoviškų žemėlapių. Žemėlapiai – kaip žemėlapiai. Bet kokie po jais puikuojas paaiškinimai? Kokį įspūdį galima susidaryti juos perskaičius? Vaizdžiai tariant, vienintelė pagrindinė tauta Pietų Kaukaze bei gretimuose Kaukazui rajonuose buvo armėnai. Armėnai ten neva gyveno nuo seniausių laikų. Visos kitos tautos – neva atvykėlės, begėdiškai išstūmusios armėnus iš gimtųjų namų. Kad dabartinė Armėnijos sostinė Jerevanas dar 20-ojo amžiaus pradžioje buvo musulmoniškas (apie gausias Irevanės mečetes byloja senovės dailininkų tapyti paveikslai) miestas, kad Kalnų Karabacho sostinė Stepanakertas iš tiesų yra Hakendi, kad Sevano ežeras, kaip ir daugelis daugelis kitų vietovardžių, turi azerbaidžanietišką pavadinimą ir t.t. – nė užuominos.

Žemėlapių parodos, kurią aplankiau Šiauliuose, populiaria nepavadinsi. Tądien buvau vienintelis lankytojas.

Irevanės tvirtovės žlugimas. Franco Rubo paveikslas. Slaptai.lt nuotr.

Ir vis dėlto esama pavojaus, kad ilgainiui Armėnija tokias parodas panaudos propagandos reikmėms: jei lietuviai leido jas surengti, vadinasi, jie pritaria po žemėlapiais surašytiems komentarams. Arba oficialusis Jerevanas gali net šitaip traktuoti: jei lietuviai savo miestuose nedraudžia jiems rengti parodų apie Kalnų Karabachą, vadinasi, Lietuva, dar abejoja, dar svarsto, kam iš tiesų priklauso Kalnų Karabachas…

Bet juk Lietuva nei dvejoja, nei svarsto – ji remia Azerbaidžano teisę į Kalnų Karabachą. Šios Azerbaidžano teisės oficialusis Vilnius niekad neginčijo ir dabar nekvestionuoja. Lietuva – iš tų valstybių, kurios pritaria Jungtinių Tautų rezoliucijoms, raginančioms armėnų ginkluotąsias pajėgas kuo greičiau pasitraukti iš Kalnų Karabacho.

2019.02.26; 08:33

2015 m. spalio 15 d. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) centrinių rūmų (Studentų g. 39) II aukšto fojė veiks LEU 80-ies metų jubiliejui skirta paroda „Universiteto mokslo ir meno veikla (2011–2015)“, kurioje bus demonstruojami Universiteto mokslo ir meno pasiekimai.

Parodą sudarys fundamentiniai mokslo tyrimai, taikomoji mokslo ir Universiteto meninė veikla.

Continue reading „LEU 80-ies metų jubiliejui skirta paroda „Universiteto mokslo ir meno veikla (2011–2015)“”

{sigplus}fotoreportazai/paroda{/sigplus}

2014 metų kovo 22 dieną 12 valandą LGGRTC Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A, Vilnius) vidiniame kieme buvo atidaryta paroda „Maidano veidai: Kijevas, 2013 – 2014“. Aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia per 30-imt Vytauto Visocko nuotraukų, pasakojančių apie šią kilnią Ukrainos palaikymo akciją.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Continue reading „Paroda „Maidano veidai” – portalo Slaptai.lt nuotraukose”

video_cip

2009 metų rugsėjo 16 – 19-ąją dienomis Vilniuje surengta 6-oji nacionalinė Baltarusijos prekių ir gaminių paroda “Expo”. Skaitytojams pateikiame 11-os minučių trukmės videoreportažą iš baltarusiškos parodos, kurioje mūsų kaimynai reklamavo pačius moderniausius, kokybiškiausius, populiariausius savo gaminius, įskaitant baltarusiškus traktorius, kilimus, aukso dirbinius, degtinę ir saldainius.

Continue reading „Baltarusiškos prekės savo kokybe mažai kuo skiriasi nuo europietiškų”

belarus_papildomas 01

2009 metų rugsėjo 16 – 19-ąją dienomis Vilniuje rengiama 6-oji nacionalinė Baltarusijos prekių ir gaminių paroda “Expo”. Šia proga į Lietuvą atvyksta paskutiniu Europos diktatoriumi tituluojamas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka. Numatytas net A.Lukašenkos susitikimas su naująja Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite. Ką byloja Minsko ir Vilniaus bandymas bičiuliautis? Juk dar visai neseniai, vos prieš keletą metų, nė viena Europos Sąjungos šalis nebūtų drįsusi bent jau valstybiniu lygiu priimti su opozicija ir kitaminčiais žiauriomis priemonėmis susidorojančio Baltarusijos diktatoriaus. Lietuva tokią nuostatą šiandien laužo. Toks oficialiojo Vilniaus žingsnis, be abejo, buvo suderintas tiek su ES, tiek su NATO vadovybe. Vargu ar Lietuva būtų sutikusi aukščiausiu lygiu priimti A.Lukašenką, jei ne Briuselio ir Vašingtono pritarimas.

Continue reading „Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka: “Nelaimei aš dar ne Dievas!””