Buvęs Prancūzijos premjeras F. Fillonas nuteistas vienerius metus kalėti. EPA-ELTA nuotr.

Paryžius, gegužės 9 d. (AFP-ELTA). Buvęs Prancūzijos premjeras François‘as Fillonas dėl fiktyvaus darbo aferos nuteistas vienerius metus kalėti.
 
Dar treji metai jam skirti lygtinai, pirmadienį apeliaciniame procese paskelbė Paryžiaus teismas. F. Fillono žmona Penelopė nuteista dvejų metų lygtine bausme. Abu jie, be to, turės sumokėti po 375 000 eurų baudą. Pora teismo posėdyje nedalyvavo.
 
Teisėjai neturėjo abejonių, kad F. Fillonas daug metų savo žmoną buvo įdarbinęs padėjėja parlamente, tačiau ji šio darbo nedirbo. Be to, ji buvo pasirašiusi pelningą sutartį kaip vieno pažįstamo verslininko „literatūrinė patarėja“.
 
F. Fillonas ir jo žmona nuteisti dėl valstybės lėšų švaistymo. Kalinimo bausmė buvusiam premjerui gali būti pakeista  į švelnesnę, pavyzdžiui, nurodymą nešioti elektroninę apykoję.
 
Apie fiktyvų F. Fillono žmonos darbą sužinota, kai politikas buvo konservatorių kandidatas į Prancūzijos prezidentus. Tai 2017 metais sukėlė politinį žemės drebėjimą parlamente ir galiausiai atvėrė kelią iki tol gana mažai žinomo Emmanuelio Macrono pergalei.
 
Bausmės dydis yra mažesnis nei reikalavo prokuratūra. Pirmosios instancijos teisme F. Fillonas dėl valstybės lėšų švaistymo buvo nuteistas penkerius metus kalėti, trejus jų – lygtinai.
 
F. Fillonas teisme pabrėžė, kad savo metu įprasta praktika buvo šeimos narius įdarbinti asistentais parlamente.
 
Šias pareigas ėjusi P. Fillon 1998-2013 metais uždirbo iš viso 612 000 eurų grynųjų pajamų. Tačiau, prokuratūros nuomone, ji tik vykdė „politiko žmonos visuomeninį vaidmenį“.
 
F. Fillonas, būdamas senatorius, 2005-2007 metais, be to, įdarbino du iš penkių bendrų vaikų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.05.10; 07:37

Edvardas Čiuldė, šio teksto autorius
Šimtas metų vienatvės

Šimtas metų vienatvės? Apie ką ši knyga?

– Apie užtrukusį Lietuvoje karantiną!

  Taip anąsyk kalbėjosi tarpusavyje mano transcendentalinis su mano empiriniu.

 Tas pats vidinis balsas byloja, kad sugrįžimas iš karantino bus ne mažiau sunkus ir ilgas kaip kefalėnų karaliaus, Penelopės vyro, Telemacho tėvo Odisėjo dešimt metų trukusi kelionė į namus po Trojos karo.

Fabuloje slypi slapta užuomina, kad karantinui užtrukus sūnus pradeda neatpažinti tėvo, o aplink žmoną tvenkiasi keisto pagyvėjimo atmosfera, t. y. į puotą renkasi vis daugiau jaunikių.

Žinia, didžiausias išbandymas Odisėjui ir jo komandai kelionėje į namus buvo susidūrimas su Polifemu, Poseidono ir Thoosa sūnumi, milžinu kiklopu, žmonių valgymo čempionu.

Lietuvoje kiklopiškų pavardžių registre šalia kitų paryškintu šriftu yra įrašyta Skvernelio pavardė. Kodėl paryškintu šriftu ir su varnele paraštėse?

Pirmtakas buvo su viena išsprogusia akimi, tas – su dviem, netelpančiomis savo orbitose, degančiomis, išsprogusiomis akimis, kažkokia mitologinė anomalija arba du kiklopai viename. Neramina tai, kad du kartus apgauti kiklopą būtų sunku net mūsų laikų patobulėjusiam  Odisėjui.

Odisėjo kelionė

Kelionėje sutikti lotofagai, kaip prisiekę žalieji valstiečiai, nevalgė žmonių, o tik lotoso lapus, tačiau užvalgius jų siūlomo maisto Odisėjo vyrai pamiršo tėvynę Itakę. Kai kurie iš jų taip ir liko neatkerėti per amžius.

Odisėjo kelionės

Per dešimt sugrįžimo metų Odisėjas  neturėjo santykių su normalia moterimi, todėl privalėjo svetimoteriauti su burtininkėmis ir deivėmis. Labai nevienareikšmė istorija yra apie tai, kad burtininkė Kirkė, Helijo duktė, pavertė Odisėjo vyrus kiaulėmis. Nuo to laiko moterys kartais prasitaria, kad visi vyrai yra kiaulės. Savo ruožtu vyrai yra linkę prisipažinti, kad labiausiai apsunkina sielą net ne tai, kad esi kiaulė, o tai, jog, paversdama kiaule, burtininkė tau drauge paliko žmogaus protą ir nuovoką, leidžiančią nustatyti nuotolį tarp kiaulės ir žmogaus, įsivaizduoti distanciją. Tai labai panašu, kai, tarkime, net ir po karantino panaikinimo, žmonėms, sulaukusiems šešiasdešimties metų, bus leidžiama dirbti tik per distanciją, t. y nuotoliniu būdu. Kirkė apskritai yra nuotolinio mokymo deivė, pasiuntusi Odisėją į Hadą pabendrauti su šešėliais.

Kalipsė žadėjo Odisėjui nemirtingumą, jeigu jis pasiliks Ogigijos saloje, tačiau Odisėjas išvyko, nes jis mylėjo Panelopę. Kalipsė pasimirė iš sielvarto.

Per mano emirinio skruostus riedėjo kiauliškos ašaros.

(Bus daugiau)

2020.05.26