Alkoholio draudimas. Romos Balsienės (ELTA) nuotr.

Nuolatinis nuovargis, stresas, nemiga, svorio prieaugis – vienos dažniausių problemų, kurias sukelia sutrikusi skydliaukės veikla. Ne vienas patyręs endokrinologas Vilniuje pacientams dažnai pabrėžia, kad savijautą dažnai lemia pačių susikurta aplinka ir gyvenimo būdas. Kai kurie kamuojantys simptomai galbūt nėra rimtų ligų priežastimi, tačiau tokių problemų nešalinant, viskas eis tik blogyn. Norint tiksliai nustatyti kodėl kamuoja prieš tai minėtos problemos, geriausia būtų apsilankyti pas gydytojus.

Kokios yra dažniausios problemos, kurios kamuoja nemažai žmonių?

Endokrinologai dažnai pabrėžia, kad kai kurie simptomai apskritai neturėtų būti siejami su ligomis. Trumpai tariant, vienokios ar kitokios problemos gali būti būdingos esant tam tikram gyvenimo būdui. Ne paslaptis, kad šiais laikais labai daug žmonių patiria stresą. Blogiausia tai, kad jo mažinimui neretai pasirenkama pati blogiausia priemonė – alkoholis.

Alkoholis yra žalingas visomis prasmėmis. Nors yra kažkokie tyrimai, kad menkas alkoholio kiekis gali užkirsti kelia kažkokių problemų atsiradimui, vis tiek nereikėtų pamiršti esminio principo – saiko. Saikingas alkoholio vartojimas nesukelia jokių komplikacijų. Bet, žinant dabartinius laikus ir žmonių gyvenimo įpročius, mažai kas supranta ką reiškia žodis saikas. Alkoholio kiekiai turi būti maži, o lietuvių vidurkis toli gražu negali būtų siejama su šiuo terminu.

Besaikis alkoholis sukelia labai daug ligų ir problemų. Kaip jau minėta, nemiga yra viena dažniausiai pasitaikančių bėdų, kuri kamuoja tiek vyresnius, tiek ir jaunesnius pacientus. Į gydytojus dažnai kreipiasi netgi vos 20 metų sulaukę pacientai ir guodžiasi negalintys naktį miegoti bet dažnų prabudimų. Pirmiausia, endokrinologai išsiaiškina paciento alkoholio vartojimo įpročius. Dažnai patvirtinamas faktas, kad alkoholis yra priežastis, dėl ko yra sutrikęs miegas. Jaunesni žmonės mėgsta linksmintis savaitgaliais. Dažniausiai tai būna dvi dienos per savaites. Per jas suvartojamas labai gausus alkoholio kiekis. Būtent toks reguliarus jo vartojimas sukelia minėtus miego sutrikimus.

Svorio prieaugis ne visada yra skydliaukės sutrikimo priežastis

Taip pat svarbu paminėti, kad staiga pradėjęs augti kūno svoris negarantuoja, kad yra sutrikusi skydliaukės veikla. Nemažai žmonių nori patys sau nustatyti ligas ir ima guosti save, kad jų staigus svoris yra priskiriamas būtent kažkokiai ligai. Blogiausia tai, kad pacientai retai kada domisi sveikatos gerinimo priemonėmis. Taip pat mažai kam rūpi kaip keičiasi žmogaus organizmo veikla jam senėjant.

Svorio prieaugis gali būti siejamas tiek su nesaikingu alkoholio vartojimu, tiek su netinkamai parinkta mityba. Viena diena gali ženkliai pakeisti jūsų svorį – užtenka vieną dieną smarkiai atšvęsti ir jau mėnesį teks dirbti, jog būtų atsikratoma nereikalingų kalorijų.

Kiekvienas endokrinologas patvirtins, kad alkoholis ir nesubalansuota mityba yra tos priežastys, dėl kurių suvartojamas daugybė kalorijų. Tad, jeigu kamuoja minėtos problemos, tuomet endokrinologui pabrėžkite ir savo mitybos bei alkoholio vartojimo įpročius.

2022.01.20; 06:00