bondas-sugrizta

Nesėkmingai Lietuvos prezidento posto siekusio parlamentaro Naglio Puteikio žmona Nika Aukštaitytė – Puteikienė portale 15min.lt priminė gilią prasmę turinčio britų rašytojo Gilberto Čestertono sentenciją, kad žmogus, siekdamas optimaliausio varianto, vis tik nelinkęs eiti sunkiausiu keliu.

Štai toji rašytojo pastaba: „Mes nesistengiame keisti tikrovės, taikydami ją prie idealo; vietoj to keičiame patį idealą – taip lengviau“.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Lietuviškųjų „džeimsų bondų“ bejėgiškumas”

Atėjęs į valdžią prezidentas Ričardas Niksonas įsakė slapta įrašinėti į juostą visus savo pokalbius Baltuosiuose rūmuose.

Ričardo Niksono ir Prezidento Niksono biblioteka paskelbė paskutinę porciją slaptų įrašų (340 valandų); jie daryti 1973 metais nuo balandžio 9 iki liepos 12 – šiek tiek prieš tai, kai buvo sužinota apie slaptą garso įrašų programą ir ji buvo nutraukta, praneša The Los Angeles Times korespondentaiKristoferis Gofardas ir Paloma Eskivel.

Tose juostose 37-asis JAV prezidentas atsiskleidžia iš visiškai kitos pusės: atviras šaltojo karo kareivis stengėsi sumažinti įtampą JAV santykiuose su komunistiniu bloku, sakoma straipsnyje.

Continue reading „Slapti Ričardo Niksono įrašai”

Vyriausybės valdininkai reikalavo, kad The Guardian sunaikintų iš Edvardo Snoudeno gautus failus, dalinai dėl to, kad užsienio žvalgybų agentai neva tai gali pasiklausyti pokalbių redakcijoje lazerių pagalba.

The Guardian žurnalistas Čarlis Arturas stengiasi suprasti, kiek patogus ir veiksmingas toks sekimo būdas. Aiškindamas, kodėl būtina sunaikinti slaptus failus, vienas ekspertas sakė, kad nutaikius lazerio spindulį į plastikinę stiklinę ar lango stiklą, galima klausytis pokalbių per atstumą.

Continue reading „Kiek praktiškas lazerinis pasiklausymas?”