Policijos automobiliai. Slaptai.lt fotografija

Vyriausybė planuoja svarstyti Policijos departamento inicijuotus policijos veiklos organizavimo pokyčius, kuriais siūloma reorganizuoti ir sujungti Lietuvos kelių policijos tarnybą (LKPT), Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centrą ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinę „Aras“, prijungiant šias įstaigas prie Policijos departamento.
 
Šiuos pokyčius numatantį nutarimo projektą Ministrų kabinetas planuoja svarstyti trečiadienį, Vyriausybės posėdžio metu.
 
Kaip teigiama Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtame nutarimo projekte, LKPT, kriminalistinių tyrimą centrą ir „Arą“ siūloma reorganizuoti nuo 2024 m. sausio 1 d.
 
„Tokiu būdu siekiama optimizuoti policijos sistemos įstaigų skaičių, efektyvinti policijos veiklą, stiprinti struktūrinių padalinių valdymą, jį centralizuoti, racionaliau naudoti materialinius, finansinius ir žmogiškuosius išteklius“, – teigiama nutarimo projekte.
 
Kartu VRM teikia ir kitą policijos veiklos organizavimo pokyčių plano etapą – nuo 2024 m. liepos 1 d. planuojamas apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų prijungimas prie Policijos departamento. Šio etapo metu apskričių vyriausieji policijos komisariatai būtų prijungti prie Policijos departamento, pertvarkant juos į penkis Policijos departamento struktūrinius padalinius – apygardų vyriausiuosius policijos komisariatus, tai yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio.
 
Anot VRM, policijos sistemos reorganizavimo įgyvendinimas papildomų valstybės biudžeto lėšų nepareikalaus, Policijos departamentui pavaldžių specializuotų policijos įstaigų reorganizavimas bus vykdomas neviršijant policijai skiriamų asignavimų. Tiesa, užsimenama, kad laikinų papildomų išlaidų gali kilti dėl išeitinių kompensacijų pareigūnams, kurių netenkins siūlomos naujai įsteigtos pareigybės.
Policijos automobiliai prie Seimo. Slaptai.lt nuotr.
 
„Laikinų papildomų išlaidų gali atsirasti dėl išeitinių kompensacijų, darbuotojui nesutikus užimti naujai įsteigtos pareigybės, išmokėjimo. Šios išlaidos bus padengtos einamaisiais biudžetiniais metais, nesant galimybių greitai užpildyti atsilaisvinusių pareigybių.
 
Įgyvendinant pokyčius siekiama tomis pačiomis sąnaudomis kokybiškiau vykdyti policijai nustatytų funkcijų vykdymą, todėl trumpalaikiu laikotarpiu sutaupymų nenumatoma“, – teigiama VRM paruoštame dokumente.  
 
Kaip nurodo VRM, šiuo metu policijos dirba 9300 darbuotojų, iš jų – apie 7500 dirba įstaigose, kurias vienaip ar kitaip palies planuojama reorganizacija.
 
Gytis Pankūnas (ELTA)
 
2023.09.11; 00:30

Šnipų paieškos. Slaptai.lt foto

Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) laikinasis vadovas Saulius Briginas teigia, kad apie esą neteisėtus policijos veiksmus prabilęs buvęs pareigūnas Algimantas Martinkus yra susijęs su asmenimis, turinčiais ryšių su organizuotu nusikalstamumu. Teisėsauga, anot jo, neatmeta galimybės kreiptis į teismą dėl galimo šmeižto.
 
Antradienį Policijos departamente surengtoje spaudos konferencijoje LPKB laikinasis vadovas S. Briginas teigė, kad buvęs LPKB tyrėjas A. Martinkus, kuris iš pareigų atleistas 2022 m. liepą, yra ne kartą rašęs skundus apie esą neteisėtus LPKVB veiksmus, apie higienos normų nesilaikymą policijos įstaigose. Policijos atstovas griežtai neigė buvusio pareigūno mestus kaltinimus dėl neteisėto sekimo.
 
„Lietuvos policijoje sukurtos ir egzistuoja griežtos kriminalinės žvalgybos kontrolės bei vidaus procedūrų kontrolės priemonės, kurios šiai dienai įgalina mus aiškiai pasakyti, kad paskleista A. Martinkaus informacija iš bendro principo yra negalima todėl, kad kriminalinės žvalgybos veiksmuose ir etapuose dalyvauja ne vienas kriminalinės žvalgybos pareigūnas, o eilė pareigūnų, o taip pat ir eilė juos kontroliuojančių pareigūnų. Visa veikla yra dokumentuojama, fiksuojama atitinkamomis priemonėmis ir atitinkamomis procedūromis“, – kalbėjo S. Briginas.
„Slaptas agentų gyvenimas”. Parodos stendas. Slaptai.lt nuotr.
 
LPKB laikinasis vadovas neatmetė galimybės, kad, įvertinus A. Martinkaus paskleistą informaciją ir veiksmus, teisėsauga gali kreiptis į teismą dėl šmeižto.
 
„A. Martinkaus paskleista informacija ir veiksmai taip pat vertintini kaip turintys atitinkamų Baudžiamojo kodekso straipsnių požymius, tokių, kaip šmeižimas bei melagingas skundas, pranešimas, pareiškimas apie nusikaltimą.
 
Teisėsaugos institucijos ir kompetentingos institucijos įvertins šiuos veiksmus teisės aktų nustatyta veikla“, – teigė pareigūnas.
 
S. Briginas pažymėjo, kad policija, esant reikalui, yra pasirengusi pateikti informaciją apie tam tikrus tyrimus kriminalinės žvalgybos kontrolės institucijoms.
Šnipas, kuris mane apgavo. Slaptai.lt nuotr.
 
LPKB laikinasis vadovas, kalbėdamas apie iš pareigų atleistą buvusį pareigūną A. Martinkų, pažymėjo, kad jis yra susijęs su asmenimis, kurie turi sąsajų su organizuotu nusikalstamumu. Policijos atstovo teigimu, buvusio pareigūno kaltinimai neteisėta veikla yra susiję ir su LPKB tyrimais.
 
„A. Martinkus susijęs su asmenimis, kuriems ir teikia kriminalinės žvalgybos, o taip pat – įslaptintą informaciją, neteisėtai. Puikiai žinome, kad už šių veiksmų stovi ir kiti asmenys, suinteresuotos grupės. Tai susiję ir su Lietuvos kriminalinės policijos biuro atliktais ir atliekamais tyrimais asmenų, atžvilgiu, kurie susiję su organizuotu nusikalstamumu“, – tikino S. Briginas.
 
Jo teigimu, A. Martinkaus sąsajos su organizuotam nusikalstamumui artimais asmenimis yra fiksuotos įstatymų nustatyta tvarka.
 
Veidrodis. Slaptai.lt nuotr.

Anksčiau Policijos departamentas skelbė, kad A. Martinkus paskelbtais kaltinimais buvusiems policijos vadovams siekia padaryti įtaką Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisų svarstymui Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete, tačiau S. Briginas nepatikslino, apie kokias konkrečiai pataisas yra kalbama.
 
„Labai detaliai nenorėčiau plėstis, bet matome, kad tam tikrų suinteresuotų grupių keliami klausimai atitinka tam tikrus klausimus, kurie keliami Seime, Teisės ir teisėtvarkos komitete“, – tikino S. Briginas.
 
ELTA primena, kad Seimą pasiekė buvusio LKPB pareigūno A. Martinkaus raštas, kuriuo jis prašo parlamente inicijuoti laikinąją tyrimo komisiją, kuri įvertintų buvusių policijos vadovų, tarp kurių – buvęs LKPB viršininkas Rolandas Kiškis, jo buvęs pavaduotojas Andžejus Roginskis, buvęs Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas, veiksmus. Jis įtaria, jog buvę policijos vadai galėjo neteisėtai sekti kitus pareigūnus.
 
Gytis Pankūnas (ELTA)

avarija_2
Avarija. Vytauto Visocko nuotr.

Policijos departamentas praneša pie šiuos pastarosios paros įvykius:
 
* Sausio 9 d. apie 17 val. 10 min. Šiaulių r., kelio Šiauliai-Palanga 7-ame km, automobilis „Honda FR-V“, vairuojamas moters (g. 1973 m.), važiuodamas antra eismo juosta kliudė keliu ėjusį vyrą (g. 1967 m.), kuris dėl įvairių kūno sužalojimų paguldytas į ligoninę. Sausio 10 d. apie 6 val. vyras ligoninėje mirė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. 1 d.
 
* Sausio 10 d. apie 8 val. Marijampolės sav., kelio Marijampolė-Prienai-Vilnius 17-ame km, ties Pamargių k., automobilis „Toyota Avensis“, vairuojamas vyro (g. 1979 m.), išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su krovininiu automobiliu „Scania“, vairuojamu vyro (g. 1992 m.). Per eismo įvykį sužalotas „Toyota Avensis“ vairuotojas, kuris dėl įvairių kūno sužalojimų 9 val. 10 min. ligoninėje mirė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str. 5 d.
 
* Sausio 10 d. apie 16 val. 10 min. Alytuje, Sporto g., parke, rastas mirusio nenustatytos tapatybės apie 50-60 metų amžiaus vyriškio kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 
Pranešimai apie įvykius, susijusius su valstybinės valdžios ir valdymo, teisėsaugos institucijų pareigūnais bei tarnautojais.
* Sausio 10 d. apie 6 val. 40 min. Vilniuje, Gedimino pr., pastebėta, kad išdaužti Lietuvos apeliacinio teismo įėjimo durų stiklai. Nuostolis nustatinėjamas. Surinkta medžiaga pagal LR BK 187 str. 1 d.
 
Policijos automobilis. Slaptai.lt nuotr.

* Sausio 10 d. apie 23 val. 10 min. Švenčionių r., Adutiškio mstl., dėl smurto artimoje aplinkoje sulaikomas neblaivus (pasitikrinti blaivumą atsisakė) vyras, (g. 1982 m.), sodinamas į tarnybinio automobilio sulaikymo patalpą, aktyviais veiksmais priešinosi, nevykdė policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų ir sužalojo Švenčionių r. PK pareigūną (g. 1993 m.). Pareigūnas gydomas ambulatoriškai. Įtariamasis uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 286 str.
 
* Valstybės tarnautojo papirkimas. Sausio 10 d. apie 17 val. 45 min. Vilniuje, Žemynos g., policijos pareigūnams atvykusiems į iškvietimą dėl smurto artimoje aplinkoje prieš vaikus, neblaivi (4,22 prom.) moteris (g. 1983 m.) siekdama, kad nebūtų fiksuojamas jai nustatytas neblaivumas, Vilniaus apskr. VPK pareigūnui davė 30 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str. 4 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.01.11; 07:30

Penktadienį Policijos departamente surengtą atranką į Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pareigas laimėjo vyresnysis komisaras Arūnas Maskoliūnas, Policijos departamento Tarptautinio bendradarbiavimo valdybos specialusis atašė (Nyderlandų Karalystėje). Atrankoje dalyvavo 2 kandidatai, rašoma pranašime žiniasklaidai.
 
Arūnas Maskoliūnas Vidaus tarnybą pradėjo 1996 metais Panevėžyje apsaugos policijos kuopos policininku. 1997–2000 m. dirbo kelių policijos policininku, 2000–2012 m. – Panevėžio Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnyboje. 2012 m. paskirtas Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus viršininku, 2014 m. – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Žvalgybos valdybos viršininku. 2015–2020 m. dirbo Lietuvos kriminalinės policijos biure.
 
Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. paskirtas Policijos departamento Tarptautinio bendradarbiavimo valdybos specialiuoju atašė (Nyderlandų Karalystėje).
 
Atranka surengta po to, kai buvęs Lietuvos kriminalinės policijos viršininkas Rolandas Kiškis buvo paskirtas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM vadovu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.01.07; 11:12

Policija. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Antradienį tarp 14-17 val. gauta 13 el. laiškų apie galimai užminuotas tam tikras valstybines institucijas: policijos komisariatus, prokuratūrą, teismus, ministerijas. Policijai patikrinus visas institucijas (kai kurie objektai dar tikrinami), jokių sprogmenų ar kitų įtartinų daiktų nerasta.
 
Evakuoti darbuotojai, patikrinus patalpas, galėjo grįžti į savo darbo vietas, informuoja Policijos departamentas.
 
Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimai melagingo specialiųjų tarybų iškvietimo, maksimali už tai gresianti atsakomybė – 3 metai laisvės atėmimo.
 
Policija prašo visų būti budrius, tačiau nekelti nereikalingos panikos.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.06.29; 05:44

Policijos virtualus patrulis. Policijos departamento nuotr.

Antradienį patruliuoti elektroninėje erdvėje pradės virtualus patrulis. Tai, kaip skelbia Policijos departamentas, darys trys pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje.
 
Pareigūnai reaguos tik į akivaizdžius elektroninėje erdvėje daromus ar rengiamus daryti teisės pažeidimus. Pradžioje asmenys bus įspėti, kad jie nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus – surinkta medžiaga bus registruojama ir perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolesniam tyrimui.
 
Virtualus patrulis reaguos į skelbimus su siūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio, į siūlymus prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą, grasinimus susidoroti su kitais asmenimis. Virtualus patrulis atkreips dėmesį ir į siūlymus nusipirkti vairuotojo pažymėjimą ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą, siūlymus nusipirkti techninę apžiūrą ir pan. Patrulio akiratyje bus ir narkotinių medžiagų platinimas elektroninėje erdvėje, siūlymai investuoti į įtartinas platformas, pirkti el. būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, kitokie sukčiavimai elektroninėje erdvėje.
 
Tai, kaip skelbia Policijos departamentas, – pagrindinės veiklos kryptys, kuriomis dirbs šie pareigūnai.
 
Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, galės pranešti virtualiam patruliui privačia žinute socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtame puslapyje.
 
Virtualus patrulis dirbs viešai, niekaip neribos žodžio laisvės, nesikiš į privačius asmenų susirašinėjimus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.06; 11:30

Policijos patikros punktas sostinėje. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad per šią savaitę apgręžta per 600 be svarios priežasties ne į savo gyvenamąją savivaldybę bandžiusių patekti vairuotojų, 95 iš jų išrašyti protokolai.
 
Policijos departamento atstovas pripažįsta, kad naujasis Vyriausybės sprendimas dėl karantino sušvelninimų, susijusių su „socialiniais burbulais“ vienišiems asmenims, artėjantį savaitgalį policijos darbui kels papildomų iššūkių. Visgi R. Matonis teigė, kad situacijos, kai policijos pareigūnams kils įtarimų dėl kelionės tikslo, bus nagrinėjamos atidžiau, o meluojantys gyventojai bus baudžiami.
 
 „Nuo sausio 18 dienos apgręžtų transporto priemonių – 605“, – Eltai teigė R. Matonis, akcentuodamas, kad 95 transporto priemonių vairuotojams buvo surašyti protokolai.
 
Visgi Policijos departamento atstovas atkreipė dėmesį, kad lyginant šios savaitės duomenis su kelių pastarųjų savaičių duomenimis, gyventojų, keliaujančių tarp savivaldybių be pateisinamos priežasties, sumažėjo.
 
Policijos departamento atstovas informavo, kad per pastarąsias keturias dienas iš viso už karantino pažeidimus pradėtos 858 teisenos.
R. Matonis taip pat teigė, kad greičiausiai artėjantį savaitgalį didelių pokyčių policijos darbe nebus, Visgi Policijos departamento atstovas pripažino, kad policijai daugiau sunkumų gali sudaryti naujai priimtas Vyriausybės nutarimas dėl „socialinių burbulų“ vienišiems asmenims.
 
„Turbūt pagrindinis pokytis, kad atsirado pakeitimai Vyriausybės nutarime, atsirado sąvoka „socialinis burbulas“. Tai vėlgi pareigūnams turbūt bus šiek tiek sudėtingiau aiškintis vykimą į „socialinį burbulą“. Bet pareigūnams yra išaiškinta, kaip traktuoti tokius atvejus ir kaip jie taktiškai turėtų elgtis su žmonėmis“, – sakė jis.
Policijos patikros punkte. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
Policijos departamento atstovas akcentavo, kad policija tiki žmonių sąmoningumu. Visgi, pasak jo, pareigūnams įtariant, kad žmogus meluoja, situacija bus nagrinėjama atidžiau.
 
„Pareigūnai bendraudami su žmonėmis pakankamai paprastai ir labai aiškiai pamato, ar žmogus yra nuoširdus, ar žmogus meluoja. Tai jeigu pareigūnams kils įtarimų, tiesiog su tuo asmeniu reikės pabendrauti ilgiau ir patikrinti tuos duomenis. Žmogus turėtų tiksliai žinoti, pas ką jis vyksta, to vienišo žmogaus vardą, pavardę, gimimo metus, adresą deklaruotą gyvenamąją vietą“, – sakė R. Matonis.
 
„Esant reikalui tai gali būti užfiksuota kažkokiomis vaizdo priemonėmis, vaizdo kamera, pavyzdžiui. Jeigu paaiškės, kad žmogus melavo, tai jis bus traukiamas atsakomybėn“, – pridūrė jis.
 
R. Matonis taip pat teigė, kad ateinantį savaitgalį taip pat išliks padidintas dėmesys pajūriui ir kitiems kurortiniams miestams. Policijos atstovas vylėsi, kad tirpstant sniegui žmonių susidomėjimas lankytinais parkais ir kalneliais juose mažės ir policijai bus lengviau užtikrinti karantino ribojimų laikymąsi.
 
ELTA primena, kad trečiadienį Vyriausybė apsisprendė dėl karantino sušvelninimų, susijusių su „socialiniais burbulais“. Buvo nutarta leisti dviejų šeimų ar dviejų namų ūkio artimus kontaktus, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo ar jo nepilnamečiai vaikai arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.23; 02:00

Penktadienį į kitas savivaldybes nebuvo praleisti 3277 automobiliai, Eltai teigė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
Anot jo, didelių konfliktų postuose nepasitaikė, tačiau kai kur nusidriekė automobilių eilės.
 
„Ypatingų konfliktų nebuvo. Kai kuriuose postuose buvo susidarę transporto spūstys, bet didžiojoje dalyje pakankamai viskas tvarkingai buvo. Postuose buvo trys protokolai surašyti“, – Eltai šeštadienį sakė R. Matonis.
 
Lietuvoje įvestas sugriežtintas judėjimo ribojimas tarp savivaldybių, primena ELTA.
 
Blokavimo postai prie įvažiavimų į miestus steigiami nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val., nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki 27 d. 21 val. ir nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.
 
Savaitgalį šalyje budės 670 policijos ekipažų, dar 250 ekipažų – kontrolės postuose, taigi visoje Lietuvoje savaitgalį patruliuos 920 ekipažų.
 
Kaip Eltą anksčiau informavo R. Matonis, punktuose stabdomi visi automobiliai, policija vairuotojų prašo pateikti dokumentus,
pagrindžiančius reikiamybę judėti iš vienos savivaldybės į kitą.
 
Asmenims, mėginantiems piktybiškai apeiti įvestus ribojimus, policija taikys iki 1,5 tūkst. eurų siekiančias baudas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.20; 03:00

Pirmadienį visoje šalyje policijos pareigūnai pagerbs tarnybos metu žuvusį Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėją Saulių Žymantą.
 
Vidurdienį pareigūnai (visi tuo metu galintys) vienai minutei išlips iš tarnybinių automobilių, įjungs švyturėlius ir atiduos pagarbą, taip pagerbdami ir palydėdami žuvusį kolegą. Nuo 7 iki 22 val. visuose policijos komisariatuose bus 1/3 nuleistos policijos vėliavos arba užrišama gedulo juosta.
 
Tarnybos metu nušautas Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjas Saulius Žymantas bus laidojamas birželio 1 d. Mažeikių rajone, Viekšniuose, 11 val. bus aukojamos Šv. Mišios, 12 val. – laidotuvės Viekšnių kapinėse, praneša Policijos departamentas.
 
Laikantis šalyje galiojančio karantino sąlygų, pareigūno laidotuvėse dalyvaus policijos vadovai, bendražygiai, pareigūnai iš visų šalies apskričių. Laidotuvėse gros reprezentacinis Vidaus reikalų ministerijos pučiamųjų orkestras, policijos kinologai su tarnybiniais šunimis suformuos iškilmingą eiseną, kurioje bus ir tarnybos metu nušauto S. Žymanto keturkojis draugas Grantas, taip pat Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento, Kalėjimų departamento kinologai su tarnybiniais šunimis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.01; 03:00

Policijos automobilis. Slaptai.lt nuotr.

Ketvirtadienį Policijos departamente surengtoje spaudos konferencijoje policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris paneigė portale „Fox News“ pasirodžiusią informaciją, esą trys Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas ir Klaipėda – pirmauja Europoje pagal žmogžudysčių skaičių.
 
E. Šilerio teigimu, visame pasaulyje nužudymų statistika skaičiuojama skirtingai, dėl to lyginti ją – nelabai etiška.
 
„Nemanome, kad tai yra teisybė. Esminis dalykas yra tame, kad kiekviena valstybė, teikdama statistiką, ją skaičiuoja labai skirtingai – vieni skaičiuoja nužudymus, kiti – nužudymus su ginklu, kiti – žuvusius avarijose žmones ir panašiai. Dėl to tos statistikos skiriasi kartais. Būtų nelabai etiška lyginti ir ieškoti kaltų, kur koks miestas yra“, – ketvirtadienį Policijos departamente surengtoje spaudos konferencijoje sakė E. Šileris.
 
Kartu jis ramino lietuvius – dažniausiai nužudymai, pasak E. Šilerio, įvyksta buitinių konfliktų metu.
 
„Absoliuti dauguma – virš 90 proc. yra buitiniai – ne viešoje vietoje, o dažniausiai buitinio girtavimo sugėrovai vienas kitą nužudo. Dėl to tai, kas yra viešoje vietoje, tiek miestiečiai, tiek miesto svečiai turėtų jaustis pakankamai saugiai“, – pridūrė policijos generalinio komisaro pavaduotojas.
 
Pateikė statistiką: Lietuvoje išaiškinami beveik visi nužudymai
 
E. Šileris taip pat informavo, kad per metus Lietuvoje įvykdomi 1-2 nužudymai, siejami su organizuotu nusikalstamumu bei keletas nužudymų įvykdomi viešose vietose. Pareigūnas taip pat supažindino su didžiųjų miestų paskutinių metų nužudymų statistika:
2018 m. Vilniuje buvo įvykdyti 9 nužudymai ir visi išaiškinti, Kaune – 13 žmogžudysčių ir visos išaiškintos, o Klaipėdoje – 7 nužudymai, iš kurių buvo išaiškinti 5.
 
Tuo tarpu 2019 m. sostinėje įvykdyta 18 žmogžudysčių ir visos išaiškintos, Kaune – 13 nužudymų ir visi aiškūs, o Klaipėdoje per praėjusius metus buvo nužudyti 6 asmenys, 4 bylos buvo išaiškintos.
 
„Bendras nužudymų išaiškinamumas yra beveik 100 proc.“, – pridūrė E. Šileris, pabrėžęs, kad „absoliučiai visoje Lietuvos teritorijoje yra saugu“.
 
Žurnalistų paklaustas, ką reikėtų vis dėlto daryti Lietuvoje, kad tų pačių buitinių konfliktų metu nužudytų žmonių skaičius mažėtų, E. Šileris atsakė paprastai – vartoti mažiau alkoholio. „Mažiau gerti reikėtų, jeigu šnekėtume buitiškai“, – konstatavo pareigūnas.
 
Jo teigimu, „Fox News“ žurnalistė, rengdama publikaciją pagal Jungtinių Tautų duomenis, juos galėjo skaityti bei interpretuoti neteisingai arba tie duomenys galėjo būti pateikti netikslūs.
Policija skuba į pagalbą. Slaptai.lt nuotr.
 
„Jungtinės Tautos skamba labai gražiai ar netgi didingai, bet reikėtų suprasti, kad tai nėra tas, kas yra oficiali statistika“, – paaiškino E. Šileris.
 
Lietuvos policijos duomenimis, nužudymų skaičius nuo 2013 m. tendencingai mažėja: 2013 m. šalyje buvo užregistruoti 182 žmogžudystės atvejai, 2014 m. – 170, 2015 m. ir 2016 m. – po 160 nužudymo atvejų. Tuo tarpu 2017 m. bei 2018 m. policija registravo po 127 žmogžudystės atvejus, o 2019 m. Lietuvoje buvo užregistruoti 97 nužudymai.
 
ELTA primena, kad Jungtinių Valstijų kanalas „Fox News“ trečiadienį savo interneto svetainėje paskelbė straipsnį „10 mirtiniausių Europos miestų“. Šio sąrašo viršuje išsidėstė Lietuvos miestai – Kaunas, Vilnius ir Klaipėda. „Fox News“ sąrašą sudarė pagal 100 tūkst. gyventojų tenkantį žmogžudysčių skaičių, remiantis Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo biuro duomenimis.
 
Pirmąją vietą mirtiniausių miestų sąraše užima Kaunas, kuriame, pasak „Fox News“, 2017 m. 100 tūkst. gyventojų teko 5,4 žmogžudysčių.
Antroje vietoje buvo Vilnius, kur kiekvienam 100 tūkst. gyventojų teko 3,9 žmogžudystės. Trečią vietą užėmė Klaipėda, kurioje nužudymų skaičius 100 tūkst. gyventojų 2017 m. buvo toks pat, kaip ir Vilniuje, rašo „Fox News“.
 
Toliau mirtiniausių miestų dešimtuke rikiuojasi Marselis (Prancūzija), Debrecenas (Vengrija), Celjė (Slovėnija), Belfastas (Jungtinė Karalystė), Tamperė (Suomija), Budapeštas (Vengrija) ir Amsterdamas (Nyderlandai).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.06; 00:30

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) antradienį kviečia šalies pareigūnus į protesto akciją Vilniuje, prie Seimo.
„Pareigūnai signalinių raketų ugnimis ir dūmais stengsis dar kartą atkreipti politikų dėmesį planuojamą nepakankamą statutinių įstaigų finansavimą 2020 metais,” – sakoma pranešime. 
 
NPPSS vertinimu, ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų turi būti skirta Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.17; 06:00

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijai (LTPF) pasipildžius trimis teisėsaugos pareigūnų profesinėmis sąjungomis, ši organizacija tapo didžiausia Lietuvoje.

„Lapkritį mūsų nariais tapo Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS), Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga. Tapome didžiausia pareigūnų profesines sąjungas vienijančia organizacija. Šiuo metu mūsų jau yra per 4 tūkst. Tai – rimta komanda, galinti turėti kur kas daugiau įtakos tiek kalbantis su centrine valdžia, tiek padedant pareigūnams regionuose“, – teigia LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

Vienos iš naujųjų narių – LPPS pirmininkės Romos Katinienės teigimu, LTPF pasirinkta kaip skaidri ir sąžininga organizacija. „Ne paslaptis, kad iki šio rudens buvome Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo dalimi. Deja, šios organizacijos vadovų tikslai ir požiūris į pareigūnus keičiasi ne į gera. Mes pasirinkome organizaciją, kuriai tikrai rūpi pareigūnai, o ne politinės ambicijos“, – sako R. Katinienė.

Ženkliai sustiprėjusi LTPF dar daugiau dėmesio skirs policijos reformos pokyčiams, siekiant ištaisyti Policijos departamento klaidas.

„Daug darbų yra ir ugniagesių, pasieniečių bei kitų pareigūnų „frontuose“. Niekada dar nebuvo taip bjauriai elgiamasi su pareigūnais, kaip daroma pastaruosius 2-3 metus. Darbo turime daug. O dabar – ir daugiau raumenų, kad neleistume pareigūnų vadams bei politikams ramiai snausti savo krėsluose“, – patikino LTPF pirmininkė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.11.14; 06:00

Policija neigia sudariusi sąlygas viešųjų pirkimų sąlygomis įsigyti automobilius tik iš vieno gamintojo – esą reikalavimus atitinka du gamintojai – „Volkswagen“ ir „Mercedes“. Atsisakyti reikalavimų dėl automobilių specifikacijos policija galimybių nemato, nes jie esą yra susiję su policijos darbo poreikiais.

„Buvo nuskambėjusi klaidinga informacija, kad mes norime ir sudarėme sąlygas dalyvauti viešuose pirkimuose tik vienam tiekėjui. Tai yra netiesa. Pagal rinkos analizę, mes žinome, kad šiuo metu pagal mūsų poreikius yra gaminami dviejų gamintojų automobiliai. Tai yra komplektavimas – keturi varomieji ratai ir automatinė pavarų dėžė – yra dviejų gamintojų“, – sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Rimantas Bobinas pabrėždamas, kad pirkimui buvo ruoštasi nuo praėjusių metų pabaigos, jam ruošiantis buvo analizuojama situacija ir Estijoje bei Suomijoje.

Jo kolega Edvardas Šileris taip pat patikino, kad pirkimas yra skaidrus, jo metu siekiama įsigyti priemones, kurios atitiktų policijos poreikius.

„Šalia visų kitų menkaverčių pastabų dėl gabaritų ir kitokių išmatavimų. Esminis momentas – kad mums svarbus yra pravažumas, kaip žinote, keliai Lietuvoje dar nėra pasiekę tą lygį, kad nebūtų svarbu, ar du ratai varomieji, ar keturi. Mums svarbu keturių varomųjų ratų bazė. Antras dalykas yra automatinė pavarų dėžė. Mūsų, kaip policijos pareigūnų, tikslas yra važiuojant ekstremaliomis sąlygomis kalbėti tiek per radijo ryšį, tiek naudotis navigacija, tiek kalbėti per garsiakalbį, kas yra privaloma policijos pareigūnams“, – apie furgono tipo automobiliams keliamus reikalavimus kalbėjo E. Šileris.

Pasak jo, rinkoje yra bent penki modeliai, kurie atitinka kitus reikalavimus, tačiau jie neturi keturių varomųjų ratų ir automatinės greičių dėžės.

„Jeigu kažkoks gamintojas nuspręstų į savo bazinį automobilį įmontuoti keturis varomuosius ratus ir automatinę greičių dėžę, tai konkurencija padidėtų bent iki penkių gamintojų“, – sakė E. Šileris.

Jo nuomone, taip pat negalima šiame konkurse ieškoti analogijų su „auksinių šaukštų“ istorija.

„Visi automobiliai, kuriuos policija yra nusipirkusi iki šios dienos, yra perkami pigesni nei rinkos kaina. (…) Nematome prielaidų, kad ir šiuo atveju mes galėtume nusipirkti dešimtimis kartų brangiau nei tai kainuoja rinkoje“, – sakė E. Šileris.

Policijos vadovybė neatmeta galimybės, kad gali būti kreipiamasi į teismą dėl institucijos garbės ir orumo įžeidimo.

„Mes nematome jokių variantų, kad mes keistume specifikaciją ir atsisakytume šitų reikalavimų – dėl keturių varomųjų ratų ir automatinės greičių dėžės“, – sakė E. Šileris.

VPT vadovė Diana Vilytė teigė, kad iš skelbimo techninėje specifikacijoje nurodytų reikalavimų buvo matyti, kad jos subalansuotos vienam tiekėjui.

„Gera naujiena yra tai, kad pirkimas sustabdytas pirkimo pradžioje. Policijos departamentas pateikė skelbimą su technine specifikacija, ir mes matome iš techninėje specifikacijoje nurodytų reikalavimų, kad jie subalansuoti vienam tiekėjui“, – Eltai sakė D. Vilytė.

VPT vadovės teigimu, viešajame pirkime nurodytas minimalus ketinamų pirkti automobilių kiekis yra 120 vienetų su galimybe papildomai pirkti 36 vienetus. Vieno automobilio kaina siektų apie 30 tūkst. eurų, tad visa pirkimo vertė siektų apie 3-4 mln. eurų.

VPT vadovė atkreipė dėmesį, kad tas konkursas nebus paskelbtas, todėl niekas nepatyrė nuostolių, nebus praradimų.

„Nesinori tų auksinių šaukštų istorijų daugiau, kiek įmanoma prevenciškai užkardant viešųjų pirkimų pažeidimus dar pačioje pradžioje, kai tik skelbiama, kai sąlygose užkoduota vieno tiekėjo galimybė dalyvauti konkurse, kiti net neina. Niekas nepatyrė jokių nuostolių, nebus jokių praradimų, klausimas yra apie tiekėjus“, – sakė D. Vilytė.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.16; 04:00

Susiklostė puiki tradicija, kiekvieną pavasarį, sukviesti policijos sistemos senjorus į šaudymo varžybas. Šiemetinis renginys buvo rengiamas jau penktąjį kartą, o į jį atvyko daugiau kaip pusšimtis šaulių – policijos veteranų.

Apdovanojamas Arūnas Marcinkevičius. Eugenijaus Onaičio nuotr.

Dalyviai galėjo rungtyniauti net keliose grupėse: dirbančiųjų policijos sistemoje, jau išėjusių į atsargą ir bendroje moterų senjorių grupėje.

Šaudymo varžybose – puiki nuotaika. Eugenijaus Onaičio nuotr.

Varžybas atidarė ir visus atvykusius senjorus pasveikino Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Navickas.

Vėliau dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes ir pradėjo varžybas.

Visiems teko atlikti po du pratimus – šaudyti laikant ginklą kaire, dešine, abiem rankomis. Kiekvienam šauliui reikėjo išauti po 20 šūvių iš 15 ir 25 metrų atstumo.

Suskaičiavus visus rezultatus buvo paskelbti nugalėtojai. Dirbančių senjorų grupėje daugiausia taškų surinko (184) Kauno apskr. VPK atstovas Žilvinas Stankevičius ir Lietuvos policijos mokyklos atstovas Genadijus Ivanovas.

Pagal varžybų taisykles aukštesnė vieta skiriama dalyviui, turinčiam daugiau geresnių pataikymų. Genadijus turėjo vienu dešimtuku daugiau, todėl jis tapo varžybų nugalėtoju. Trečioji vieta šioje grupėje atiteko Utenos apskr. VPK šauliui Sigitui Graužiniui.

Šaudo Arūnas Marcinkevičius. Eugenijaus Onaičio nuotr.

Tarp jau išėjusių į atsargą senjorų daugiausia taškų (188) surinko vilnietis Valerijus Pataševas. Trys dalyviai, pretenduojantys į kitas prizines vietas, surinko po 181 tašką. Pagal geriausius pataikymus antroji vieta pripažinta alytiškiui Robertui Kunigiškiui

Dėl trečiosios vietos reikėjo organizuoti papildomą šaudymą Lietuvos policijos veteranų asociacijos Telšių filialo atstovui Sauginui Laurušoniui ir Tarptautinės policijos asociacijos Policijos departamento prie VRM poskyrio atstovui Arūnui Marcinkevičiui. Sėkmė lydėjo Arūną, kuris buvo pripažintas trečiuoju. 

Dar viena akimirka iš šaudymo varžybų. Eugenijaus Onaičio nuotr.

Moterys išsirikiavo tokia tvarka: Tatjana Valiukienė – Lietuvos policijos mokykla (144 taškai), Irina Dubinienė – Tarptautinės policijos asociacijos Policijos departamento prie VRM poskyris ir Liucija Borusevičienė – Lietuvos policijos veteranų asociacijos Vilniaus filialas.

Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti specialiais šių metų policijos sporto renginių medaliais, diplomais, taurėmis ir prizais, kuriuos skyrė šių varžybų organizatoriai: Policijos departamentas prie VRM ir Lietuvos policijos veteranų asociacija.

Informacijos šaltinis – www.policija.lt (Policijos departamentas prie VRM).

Eugenijaus Onaičio nuotr.

2017.04.07; 13:50

Kovo 6 d. Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) aptartas Lietuvos Respublikos rinkimų, politinių partijų veiklos ir politinių partijų finansavimo korupcijos prevencijos 2016–2017 metų programos įgyvendinimas 2016 m. Susitikime dalyvavo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius, Policijos departamento Viešosios policijos valdybos Ekstremaliųjų situacijų ir patrulių skyriaus vyriausiasis tyrėjas Vaidas Giršvildas ir VRK atstovai.

Šią programą įgyvendinančių institucijų nuomone, labai svarbu ugdyti rinkėjų sąmoningumą ir skatinti jų sąžiningumą, nes stiprėjant pilietiškumui daugėja ir pozityvių permainų politinėje erdvėje.

VRK pirmininko pavaduotojos Elenos Masnevaitės teigimu, šios, prieš politinę korupciją nukreiptos, programos įgyvendinimas yra puikus tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdys, kuris padeda užtikrinti didesnį politinių veiklos ir rinkimų procesų skaidrumą, pilietinį sąmoningumą ir politinį sąžiningumą.

Per susitikimą institucijų atstovai kaip itin problemines sritis įvardijo politinių partijų neteisėto finansavimo klausimus, nepažymėtos politinės reklamos sklaidą ir akcentavo, kad labai svarbi programos dalis – teisės aktų pakeitimai, kurie bus inicijuoti šiais metais.

Kalbėdami apie artėjančius rinkimus, institucijų atstovai vienareikšmiškai pritarė, kad būtina įtvirtinti atitinkamas Baudžiamojo kodekso (BK) nuostatas, susijusias su neteisėtu politinių partijų finansavimu (Lietuvoje už politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo, politinės reklamos skleidimo pažeidimus taikoma administracinė atsakomybė). Taip pat būtinos BK pataisos dėl rinkėjų papirkimo sudėties (172 str.) koregavimo.

Informacijos šaltinis – Specialiųjų tyrimų tarnyba.

2017.03.09; 05:55

„Litexpo“ parodų centre prasidėjusioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ savo veiklos sritis ir karjeros bei studijų galimybes plačiai pristato Vidaus reikalų ministerija (VRM) kartu su pagrindinėmis vidaus reikalų įstaigomis.

„Norime atkreipti jaunų, veržlių, drąsių ir gabių žmonių dėmesį į galimybes realizuoti save kuriant, ginant ir saugant mūsų valstybę, padedant kitiems žmonėms. Abiturientai ir jaunuoliai, kurie dar nepasirinko savo gyvenimo kelio, bet galvoja, kad tarnauti Lietuvai yra jų pašaukimas, čia galės susipažinti su įvairiomis vidaus reikalų sistemos profesijomis ir galimybėmis jas studijuoti“, – sako parodos atidaryme dalyvavęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Parodos atidaryme ministerijos ir vidaus reikalų įstaigų bei mokyklų stendus aplankė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, VRM vadovybė, gausūs parodos lankytojai.

Tris dienas veiksiančioje parodoje VRM ir įstaigų prie ministerijos – Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, VRM Medicinos centro darbuotojai bei Valstybės tarnybos departamento specialistai visiems besidomintiems jų veiklos sritimi bei profesijos galimybėmis papasakos apie savo darbo specifiką, darbo sąlygas, profesinius reikalavimus, iššūkius, karjeros bei tobulėjimo galimybes.

Lietuvos policijos mokyklos, Pasieniečių mokyklos bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklos dėstytojai ir kursantai pristatys, kaip vyksta mokslas, ko reikia mokytis ir kokių sugebėjimų turėti norint tapti pareigūnu. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokytojai bei moksleiviai supažindins su mokymosi sąlygomis ir užklasinės veiklos galimybėmis kadetų licėjuje. Lankytojai galės susipažinti su naujausiais atrankos į mokyklas reikalavimais, „iš pirmų lūpų“ sužinoti apie kursantų bei kadetų gyvenimą ir mokymąsi.

„Tiems jaunuoliams, kurie šiuo metu svarsto ir ieško sprendimo, kur mokytis, kokį kelią toliau rinktis, norime suteikti kuo naudingesnių ir tikslesnių žinių apie mokymąsi, studijas ir karjerą vidaus reikalų sistemoje ir valstybės tarnyboje“, – pažymi ministras E. Misiūnas.

Parodoje lankytojai galės susipažinti su vidaus reikalų pareigūnų paruošimu, jų darbo specifika, geriau suprasti jų atliekamas funkcijas. Taip pat galės apžiūrėti ginklus, ekipuotę, techniką, gauti dalomosios medžiagos ir patarimų iš ilgametę patirtį turinčių pareigūnų.

Parodos metu bus surengtos parodomosios programos. Savo keturkojų pagalbininkų sugebėjimus pademonstruos Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento bei Viešojo saugumo tarnybos kinologai. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai taip pat pademonstruos asmens sulaikymo būdus ir kovinės savigynos elementus.

Prie „Litexpo“ parodų rūmų bus galima apžiūrėti gaisrinius automobilius ir keltuvus, pasieniečių naudojamą techniką bei sraigtasparnį, stebėti ugniagesių gelbėtojų parodomąją programą.

Šventinę nuotaiką padės kurti VRM Reprezentacinio pučiamųjų orkestro atliekama programa.

Nuotraukos paskelbtos iš Lietuvos Vidaus reikalų ministerijos internetinio puslapio www.vrm.lrv.lt.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Vidaus reikalų ministerija.

2017.02.04; 07:05

„Litexpo“ parodų centre prasidėjusioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“ savo veiklos sritis ir karjeros bei studijų galimybes plačiai pristato Vidaus reikalų ministerija (VRM) kartu su pagrindinėmis vidaus reikalų įstaigomis.

„Norime atkreipti jaunų, veržlių, drąsių ir gabių žmonių dėmesį į galimybes realizuoti save kuriant, ginant ir saugant mūsų valstybę, padedant kitiems žmonėms. Abiturientai ir jaunuoliai, kurie dar nepasirinko savo gyvenimo kelio, bet galvoja, kad tarnauti Lietuvai yra jų pašaukimas, čia galės susipažinti su įvairiomis vidaus reikalų sistemos profesijomis ir galimybėmis jas studijuoti“, – sako parodos atidaryme dalyvavęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Parodos atidaryme ministerijos ir vidaus reikalų įstaigų bei mokyklų stendus aplankė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, VRM vadovybė, gausūs parodos lankytojai.

Tris dienas veiksiančioje parodoje VRM ir įstaigų prie ministerijos – Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vadovybės apsaugos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, VRM Medicinos centro darbuotojai bei Valstybės tarnybos departamento specialistai visiems besidomintiems jų veiklos sritimi bei profesijos galimybėmis papasakos apie savo darbo specifiką, darbo sąlygas, profesinius reikalavimus, iššūkius, karjeros bei tobulėjimo galimybes.

Lietuvos policijos mokyklos, Pasieniečių mokyklos bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklos dėstytojai ir kursantai pristatys, kaip vyksta mokslas, ko reikia mokytis ir kokių sugebėjimų turėti norint tapti pareigūnu. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus mokytojai bei moksleiviai supažindins su mokymosi sąlygomis ir užklasinės veiklos galimybėmis kadetų licėjuje. Lankytojai galės susipažinti su naujausiais atrankos į mokyklas reikalavimais, „iš pirmų lūpų“ sužinoti apie kursantų bei kadetų gyvenimą ir mokymąsi.

„Tiems jaunuoliams, kurie šiuo metu svarsto ir ieško sprendimo, kur mokytis, kokį kelią toliau rinktis, norime suteikti kuo naudingesnių ir tikslesnių žinių apie mokymąsi, studijas ir karjerą vidaus reikalų sistemoje ir valstybės tarnyboje“, – pažymi ministras E. Misiūnas.

Parodoje lankytojai galės susipažinti su vidaus reikalų pareigūnų paruošimu, jų darbo specifika, geriau suprasti jų atliekamas funkcijas. Taip pat galės apžiūrėti ginklus, ekipuotę, techniką, gauti dalomosios medžiagos ir patarimų iš ilgametę patirtį turinčių pareigūnų.

Parodos metu bus surengtos parodomosios programos. Savo keturkojų pagalbininkų sugebėjimus pademonstruos Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento bei Viešojo saugumo tarnybos kinologai. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai taip pat pademonstruos asmens sulaikymo būdus ir kovinės savigynos elementus.

Prie „Litexpo“ parodų rūmų bus galima apžiūrėti gaisrinius automobilius ir keltuvus, pasieniečių naudojamą techniką bei sraigtasparnį, stebėti ugniagesių gelbėtojų parodomąją programą.

Šventinę nuotaiką padės kurti VRM Reprezentacinio pučiamųjų orkestro atliekama programa.

Nuotrauka paskelbta iš Lietuvos Vidaus reikalų ministerijos internetinio puslapio www.vrm.lrv.lt.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Vidaus reikalų ministerija.

2017.02.04; 07:05

Istorinis momentas nepriklausomos Lietuvos policijoje – šiandien pasirašyta sutartis, pagal kurią privatus verslas – UAB „MG Valda“ dukterinė įmonė „Pilies projektai“ – investuoja į policijos infrastruktūrą ir 18 metų laikotarpiui tampa partneriu.

Tai pirmas policijos istorijoje viešojo ir privataus verslo partnerystės projektas. Pagal šį projektą planuojama pastatyti naują Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato (VPK) areštinę ir sostinės 1-ąjį policijos komisariatą. Jie bus pastatyti per 3 metus, o 15 metų policija tęs partnerystę su privačiu investuotoju ir išsipirks šiuos pastatus. Projekto suma – beveik 56 mln. eurų.

Continue reading „Privataus verslo investicija į policijos pastatus sostinėje – beveik 56 mln. eurų”

kastis

2012 metų gegužės 7 d. autoritetingas apžvalgininkas Kęstutis Girnius, suaugęs su žodžio laisvės JAV samprata, portale alfa.lt rašė („VSD spjaudo ir gaudo“):

„Negalima tvirtinti, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) nieko nedaro. Praeitą savaitę generalinis direktorius Gediminas Grina paprašė Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) paneigti jos tiesioginėse laidose du Dariaus Kuolio išsakytus teiginius.

Laidoje „Ant svarstyklių“ D.Kuolys pareiškė, kad VSD darbuotojai nutekino informaciją apie „Snoro“ banką, o laidoje „Akiračiai“ jis tvirtino, jog „VSD (…) užsiima kriminaline veikla ir pradeda veikti kaip kriminalinis susivienijimas“. Pasak G.Grinos, šie teiginiai neatitinka tikrovės ir pažeidžia dalykinę VSD reputaciją. VSD pareikalavo, kad LRT paneigtų D.Kuolio žodžius tokiu pat būdu, kokiu jie buvo paskelbti, ir visuomeniniam transliuotojui nurodė, kokius paneigimo tekstus reikėtų išplatinti…

Continue reading „Antstolių Rūmai Deimantės močiutės Laimutės Kedienės asmenyje įžvelgė genocido kurstytoją?”

slicyte_slaptai.lt

Panevėžio apygardos prokuratūra išplatino pranešimą, kad nutraukia ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą paimti globotinę D.K. iš Nerginos Venckienės, nes pareigūnų veiksmuose nenustatė įgaliojimų viršijimo.

Tyrimas buvo pradėtas pagal globėjos N.Venckienės pareiškimus, kuriuose teigiama, kad š. m. kovo 23 d. jos tėvų namuose buvo sužalota globotinė mergaitė bei teta. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad antstolės Sonatos Vaicekauskienės, policijos ir apsaugos pareigūnų veiksmuose nebuvo nei įgaliojimų viršijimo, nei tarnybos pareigų neatlikimo požymių, todėl prokurorai priėmė nutarimą ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Continue reading „Keistas Panevėžio apygardos prokurorų sprendimas”