Pabėgus į Rusiją, Edvardą Snoudeną ištiks toks pat tragiškas likimas, kaip ir daugelį amerikiečių disidentų

Tikriausiai Edvardas Snoudenas to nesuvokė, išskrisdamas iš Honkongo, bet jis tapo dalimi daugiametės tradicijos, kuri atsirado dar prieš pradedant rinkti duomenis internete, iki Wikileaks‘o ir iki pačios Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) atsiradimo. Jis tapo Amerikos disidentu, keliavusiu į Rusiją.

Šiandien jau ketvirta savaitė, kai E.Snoudenas pakibęs ore, ir tas žmogus, atskleidęs pasauliui NSA programos „Prizma“ paslaptis, tikriausiai jaučia nerimą dėl jo priėmimo, kuris nėra nei šiltas, nei šaltas, o kažkoks keistas, nei šis, nei tas. Jeigu jis susipažintų su kitų amerikiečių, kuriuos abejotinai gynė Kremlius, istorija, tada jam tai nebūtų netikėta.

Continue reading „Maskva – ne vieta perbėgėliui”

ziemelis_vidmantas

Jau chrestomatine tapo žvirblelio tragiška istorija bylojanti, kaip jį sušalusį apdergė karvė, kaip atšilęs pradėjo čirškauti, kaip išgirdęs katinas jį iš šilto „medaunyko“ ištraukė ir suėdė.

Šią istoriją palyginimui kai kuriems susikompromitavusiems, tačiau vis tiek „čirškaujantiems“ politikams pritaikė publicistai. Tačiau yra politikų tylenių ar plevėsų, kurie nei veikla pasižymi, nečirškauja, tačiau valkatauja iš partijos į partiją ir tam tikrai partijai tarnauja balastu politiniam svoriui padidinti, o sau – asmeninę naudą turėti. Tokie vadinami bestuburiais. Jie plaukioja ar šliaužioja vis naujoje terpėje ir jaučiasi taip patogiai, kaip tas žvirblelis karvės „medaunyke“. Einantiesiems į politiką bei esantiesiems politikoje įsimintinas kitas, politinėms valkatoms taikytinas, tragiškas nutikimas.

Continue reading „Kiek partijų pakeitė politikas Vidmantas Žiemelis?”