Emmanuelis Macronas. EPA – ELTA nuotr.

Prancūzijos teismas penktadienį pripažino 62 metų vyrą kaltu už tai, kad įžeidė prezidentą Emmanuelį Macroną, vaizduodamas jį Adolfu Hitleriu, kai protestavo prieš vyriausybės COVID-19 politiką.
 
Teismas paskyrė 10 tūkst. eurų baudą buvusiam reklamos vadovui Micheliui Ange‘ui Flori, skelbimų lentoje Pietų Prancūzijos pakabinusiam E. Macrono, panašaus į Vokietijos diktatorių, atvaizdą.
 
Prancūzija 2013 m. panaikino draudimą „įžeisti prezidentą“, tačiau valstybės vadovą, kaip ir bet kurį kitą pilietį, nuo „viešo įžeidimo“ saugo įstatymas, vis dėlto tokie atvejai retai pasiekia teismą. Po E Macrono LREM partijos skundo prokuroras Laurent‘as Robert‘as teisme tvirtino, kad M. A. Flori pademonstravo „akivaizdų norą pakenkti“.
 
Viename plakate, pakabintame liepą, praėjus vos kelioms dienoms, kai vyriausybė paskelbė planus įvesti COVID sveikatos pasą, E. Macronas buvo pavaizduotas vilkįs nacių uniformą, su A. Hitlerio ūsais, užrašas skelbė: „Pakluskite. Pasiskiepykite“. Po mėnesio, kai dėl plakato buvo pradėtas tyrimas, M. A. Flori pakabino  dar vieną, šį kartą vaizduojantį E. Macroną su Prancūzijos karo laikų lyderiu Philippe’u Petainu, užsidėjusį tokią pačią kepurę.
 
M. A. Flori teisme teigė turįs „teisę pasitelkti humorą“ ir sakė, kad skųs penktadienio nuosprendį. „Prezidentas, kuris visuomet skuba ginti saviraiškos laisvę, mano, kad tai neliečia jo paties prakilnios asmenybės“, – sakė M. A. Flori advokatas Beranger Tourne‘as. Jis pripažino, kad nors jo klientas galėjo būti „nepagarbus, vulgarus ir rėksmingas“, dėl to jis „jokiu būdu nėra kaltas“ dėl kaltinimų. Advokatas sakė, kad plakatai turi būti vertinami „polemikos ir politinių diskusijų“ dėl sveikatos paso kontekste.
 
Prie teismo rūmų palaikyti kaltinamąjį susirinko apie 20 žmonių, nešini plakatais su užrašu „Aš esu Flori“. M. A. Flori, kadaise turėjęs 600 lauko reklamos plotų Pietų Prancūzijos miestuose, pasiliko du iš jų ir naudoja asmeniniams skelbimams, tarp jų ir palaikantiems sveikatos priežiūros darbuotojus ar Prancūzijos nacionalinę futbolo komandą. M. A. Flori yra anksčiau teistas, taip pat ir už smurtą prieš valdžios atstovą bei už vagystę.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.09.17; 18:24

marine-le-pen
Marin Le Pen

Prancūzijos teismas nurodė kraštutinių dešiniųjų lyderei Marine Le Pen atlikti psichiatrinį testą, atliekant tyrimą dėl to, kad moteris socialiniame tinkle tviteryje dalinosi nuotraukomis, vaizduojančiomis „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės įvykdytus žiaurumus, skelbia BBC.

Nuotraukomis ji pasidalino dar 2015 metais. Vienoje iš jų buvo vaizduojamas IS aukos Jameso Foley’io kūnas be galvos.

Teismo sprendimu M. Le Pen tuo pasidalino tviteryje.

„Tai beprotiška“, – rašė ji.

Remiantis M. Le Pen paviešintu dokumentu, teisėjas nori tyrimų, kad būtų nustatyta, ar ji neserga psichine liga ir „geba suprasti pastabas ir atsakyti į klausimus“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.09.21; 08:06

muslim_woman

Praėjusią savaitę pirmą kartą Prancūzijoje nubaustos dvi musulmonės. Nubaustos už tai, kad viešoje vietoje nešiojo musulmoniškus galvos ir veido apdangalus. Piniginėmis baudomis nubaustos 32-iejų metų amžiaus Chinda Achmas ir 36-erių metų amžiaus Nažata Chait Ali.

Tiesa, abi musulmonės teismo posėdyje nedalyvavo. Negalėjo dalyvauti, kadangi atsisakė nusiimti galvos apdangalus ir nebuvo įleistos į Paryžiaus teismo pastatą. Šią žinią praneša “The Daily Mail” žurnalistas Piteris Alenas. Žurnalisto teigimu, Paryžiaus priemesčio Mo teisėjas vis tik nepatenkino valstybinio kaltintojo prašymo, kad abi musulmonės būtų dar pasiųstos išklausyti ir paskaitų ciklo apie pilietinę visuomenę.

Continue reading „Nubaustos moterys, viešojoje vietoje nešiojusios musulmoniškus galvos apdangalus”