Ukraina iš JAV gavo 300 „Javelin“ kompleksų. EPA-ELTA nuotr.

Niujorkas, sausio 25 d. (ELTA). Ukraina antradienį su JAV karinės pagalbos kroviniu gavo ir 300 prieštankinių kompleksų „Javelin“ su jiems skirtais šaudmenimis. Tai pranešė žurnalas „Newsweek“.
 
Siuntoje taip pat buvo ginkluotės bunkeriams naikinti, rašo leidinys, nepatikslindamas detalių.
 
Tai, kad Kijevas gavo 300 „Javelin“ kompleksų, taip pat pranešė televizijos kanalas „Fox News“ ir portalo „BuzzFeed“ žurnalistas Christopheris Milleris savo tviteryje.
 
Antradienį Ukrainą pasiekė trečioji mirtinos ginkluotės siunta. Ankstesnė, svėrusi daugiau kaip 80 tonų, buvo gauta sausio 23 d. Viena diena anksčiau, sausio 22-ąją, į Ukrainą buvo atgabenta pirmoji karinės paskirties krovinių siunta, kuri svėrė daugiau kaip 90 tonų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.26; 07:00

V.Zelenskis ir J.Bidenas. EPA – ELTA nuotr.

Jungtinės Valstijos pažadėjo Ukrainai daugiau karinės paramos pastarosios konflikte su Rusija.
 
Po prezidento Joe Bideno ir jo kolegos Ukrainoje Volodymyro Zelenskio trečiadienį vykusio susitikimo Baltieji rūmai paskelbė apie naują, 60 mln. dolerių vertės saugumo paketą.
 
Jis apima papildomas „Javelin“ prieštankines sistemas ir kitas gynybines priemones, kad Ukraina „galėtų veiksmingiau apsiginti nuo Rusijos agresijos“, sakoma po susitikimo paskelbtame bendrame prezidentų pareiškime.
 
„Jungtinės Valstijos palaiko Ukrainą ir toliau sieks, kad Rusija atsakytų už savo agresiją. Amerika tvirtai palaiko Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą“, – priduriama pareiškime.
 
„JAV nuo 2014 m. skyrė Ukrainos pajėgų paramai 2,5 mlrd. dolerių, įskaitant daugiau kaip 400 mln. dolerių šiais metais“, – nurodoma prezidentų pareiškime.
 
Nuo tada, kai Maskva aneksavo Krymą, Kijevas rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose kovoja su Rusijai ištikimais separatistais. Anot JT skaičiavimų, karinis konfliktas jau pareikalavo daugiau kaip 13 tūkst. gyvybių.
 
JAV ir Ukraina taip pat teigė toliau besipriešinsiančios Baltijos jūros dugnu tiesiamo „Nord Stream 2“ dujotiekio projektui, „kurį mes laikome grėsme Europos energetiniam saugumui“.
 
JAV ketina toliau dėti pastangas „šiuo pereinamuoju energetikos laikotarpiu išlaikytų Ukrainos vaidmenį tranzite, užtikrintų tiekimo saugumą ir neleistų Kremliui naudoti energetikos kaip geopolitinio ginklo“.
 
Kijevas baiminasi galįs prarasti svarbius dujų tranzito mokesčius, jei Rusija, apeidama Ukrainą, tieks dujas Vokietijai tik „Nord Stream 2“ dujotiekiu, kurio tiesimas jau netrukus bus užbaigtas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.02; 10:30

Laikraštis „The Wall Street Journal“ redakcinėje skiltyje komentuoja Baltųjų Rūmų sprendimą Kijevui teikti rimtą ginkluotę – amerikietišas prieštankines raketas Javelin.

Prieštankinės raketos Javelin – labai galingos, efektingos. Jos gliaudo tarsi riešutus pačius galingiausius šarvus turinčius modernius tankus. Bet jos, žinoma, neprivers Rusijos pasitraukti iš rytų Ukrainos. Ir vis dėlto raketos Javelin“ gali priversti Vladimirą Putiną sumokėti žymiai didesnę kainą už intervenciją į Ukrainą nei iki šiol, ir, tikėtina, kad kaina, kurią Rusijai nuo šiol teks mokėti už savo imperializmą, bus didesnė už naudą, kurią, V.Putino manymu, jis gauna, terorizuodamas kaimynę.

Kaip teigia minėtas leidinys, V.Putinas tol nežiūrės į Vakarų reikalavimus nutraukti intervenciją rimtai, kol savo kailiu neįsitikins, kad puolimo kaštai žymiai didesni nei nauda demonstruojant savo kietumą Rusijos rinkėjams.

Tad V.Putinas kantriai laukė, ar JAV prezidentas Donaldas Trampas nepadarys Kremliui nuolaidų  Ukrainos klausimu. Dabar įsitikino, kad D.Trampas ne tik nerodo silpnumo, bet dar ir griežtina savo poziciją.

Informacijos šaltinis – „The Wall Street Journal

2017.12.27; 05:28

Negaliu daugiau tylėti, na ir miegu labai jau  neramiai, nors ir pasiklausęs KA ministro Juozo Olekos raminimų.

Praėjo jau dvidešimt  ketveri metai, kai buvo pradėta kurti Lietuvos kariuomenė. Dalyvavau ir prisidėjau ją kuriant bei puoselėjant, regėjau jos „aukso“ amžių, matau ir dabartinį nuopuolį. Dar prieš įstojant į NATO buvome ją sukūrę pakankamai galingą ir pagal tuometinius laikus gan gerai ginkluotą. Dar tada joje tarnavo dvigubai daugiau karių, nei turime jų šiandien.

Buvome numatę ir turėjome galimybes suduoti ypač skaudų smūgį galimam priešui, per kelių savaičių laikotarpį galėjome sunaikinti per 2 tūkstančius priešo šarvuotos technikos vienetų, per 100 lėktuvų ir malūnsparnių bei išvesti iš rikiuotės per 100.000 priešo karių. Tai buvo 2002-2003 metais.

Continue reading „Kur mano batalionas, ministre?”