Seimo narys Rimantas Jonas Dagys. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas nutarė pritaikyti Seimo nariui Rimantui Jonui Dagiui partinės atsakomybės priemones – sustabdė narystę partijoje vieneriems metams ir uždraudė kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose.
 
Antradienį pats R. J. Dagys, prabilęs apie partijos vadovybės atstovų spaudimą, pareiškė stabdantis savo narystę TS-LKD partijoje.
 
„Šiandien mes išgirdome, kad ponas Dagys susistabdė narystę. Reikia pabrėžti, kad tai jo teisė, kuri gali būti bet kada atšaukiama. Tai yra šiandien jis sustabdė narystę, o rytoj gali atsišaukti. Šiuo atveju Priežiūros komitetas, įvertinęs aplinkybes, kurias gavo iš pareiškėjų, nustatė, kad ponas Dagys pažeidė partijos įstatus, keturis punktus, ir pritaikė partinės atsakomybės priemones – narystės sustabdymas vieneriems metams ir uždraudimas kandidatuoti artimiausiuose Seimo rinkimuose“, – antradienį žurnalistams sakė TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.
 
Pasak jo, R. J. Dagys turės praleisti artimiausius rinkimus, bet šią sankciją dar turi patvirtinti partijos prezidiumas.
 
Pasak Priežiūros komiteto pirmininko, R. J. Dagys nesilaikė partijos vadovybės priimtų sprendimų, kalbant apie vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisas, ir padėtą parašą, kur kiti kolegos atsiėmė parašus ir įvykdė Prezidiumo reikalavimus.
 
Pasak V. Benkunsko, partijos narys R. J. Dagys nesilaikė reikalavimo būti tolerantiškam kitiems partijos nariams.
 
„Tai yra susiję su jo pasisakymais partijos, frakcijos kolegų atžvilgiu. Tai yra nevykdymas partijos programinių nuostatų. Čia yra kalbama apie jo pasisakymus, sulyginant Europos Sąjungą su Tarybų Sąjunga“, – priimtą sprendimą komentavo V. Benkunskas.
 
Pasak jo, taip pat buvo įvertinti ir R. J. Dagio pareiškimai prezidento posto siekusios Ingridos Šimonytės atžvilgiu. „Buvo įvertinta ir ta nuomonė, kad partija turėjo oficialų kandidatą, remiamą prezidento rinkimuose. Pono Dagio pareiškimai, kad kandidatė pralaimėjo rinkimus dėl to, kad nusisuko nuo tradicinių vertybių, supraskite – ir partija nusisuko nuo vertybių, prieštarauja partijos įstatams. Taip partija buvo viešai diskriminuojama, be jokio pagrindo šmeižiama”, – teigė V. Benkunskas.
 
Pats R. J. Dagys Priežiūros komiteto posėdyje nedalyvavo.
Kaip primena ELTA, R. J. Dagys teigia, kad TS-LKD vadovybės atstovų spaudimą partijoje dėl jo elgesio priimant Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas Seime vertinąs kaip grubų Konstitucijos pažeidimą, siekiant riboti Seimo nario teises, o TS-LKD viduje įtvirtinti liberalią pasaulėžiūrą, vengiant atviros diskusijos ir norint priversti partijos narius bijoti išsakyti savo nuomonę.
 
Konservatoriai didina atotrūkį nuo valstiečių. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
„Manau, kad partijos vadovybės atstovų užimta pozicija šiuo ir kitais klausimais prieštarauja krikščioniškoms vertybėms, įtvirtintoms TS-LKD programoje. Tai nuoseklus siekis, išvengiant sąžiningų diskusijų, partijoje įtvirtinti liberalią pasaulėžiūrą. Apgailestauju, kad buvo atsisakyta tikros ir atviros diskusijos apie partijos pasaulėžiūrą ir ateitį“, – sako R. J. Dagys.
 
TS-LKD partijos pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė šių metų birželio 12 d. ir TS-LKD vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė šių metų kovo 21 d. kreipėsi į partijos Priežiūros komitetą dėl R. J. Dagio, kaip Seimo nario, elgesio priimant Vaiko teisių pagrindų įstatymą.
 
Jis kaltinamas, kad nepakluso TS-LKD Prezidiumo įpareigojančiam sprendimui nepalaikyti daugelio Lietuvos tėvų raginimo taisyti įstatymą taip, kad būtų kuo tiksliau reglamentuota ir užtikrinta Konstitucijoje įtvirtinta teisė tėvams auklėti savo vaikus, apsaugant juos nuo perteklinio valdžios kišimosi.
 
2019.06.26; 05:00
 

Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pašalintas parlamentaras Mantas Adomėnas pasitraukė iš opozicinės Seimo TS-LKD frakcijos. Apie tai pranešta antradienio Seimo plenariniame posėdyje.

M. Adomėnas prisijungs prie Mišrios Seimo narių grupės.

Birželio 12 d. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetas pašalino Seimo TS-LKD frakcijos narį M. Adomėną iš partijos.

Pasak TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininko Valdo Benkunsko, buvo konstatuota, kad M. Adomėnas, būdamas partijos narys, tenkino „MG Baltic“ interesus, poreikius, siekė su jais sukurti draugiškus santykius, vykdė jų tam tikrus prašymus ir mainais už galimą finansinę arba kitokią paramą.

„Tai nėra suderinama su partijos nario statusu ir buvo priimtas sprendimas jį pašalinti“, – žurnalistams yra sakęs TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas V. Benkunskas.

Į partijos Priežiūros komiteto akiratį parlamentaras M. Adomėnas pateko dėl bendravimo su koncerno „MG Baltic“ atstovais.

Birželio mėnesį žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad M. Adomėnas TS-LKD partijos pirmininko rinkimuose dalyvavo neva turėdamas koncerno „MG Baltic“ palaikymą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.06.27; 03:30

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Priežiūros komitetas pagal turimą informaciją kol kas nemato pagrindo taikyti kažkokias sankcijas Seimo nariui Mantui Adomėnui, tačiau šio klausimo svarstymas dar bus tęsiamas.

Tai ketvirtadienį vykusio posėdžio metu žurnalistams pranešė TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.

„Kol kas pagal turimą informaciją nėra pagrindo taikyti sankcijas, vyksta procesas. (…) Išklausėme M. Adomėno kreipimąsi, paaiškinimų visų. Priežiūros komitetas pradėjo klausimo nagrinėjimą, šiandien jokių sprendimų nepriėmė. Iš esmės jokių naujų aplinkybių, kurios yra žiniasklaidos paviešintos, mes neišgirdome. Nagrinėjimas yra pradėtas, turėsime dar ne vieną posėdį. Šitas klausimas bus tęsiamas“, – sakė V. Benkunskas.

Į TS-LKD Priežiūros komitetą kreipėsi pats Seimo narys Mantas Adomėnas, kuris informavo apie susitikimus su buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, kuriam pareikšti įtarimai politinės korupcijos byloje.

M. Adomėno teigimu, jis bendravo laikydamasis etikos normų, todėl, siekiant užkirsti kelią manipuliacijoms, reikėtų tai apsvarstyti partijos Priežiūros komitete.

TS-LKD Priežiūros komitetą sudaro 9 nariai.

Priežiūros komitetas motyvuotu sprendimu gali pašalinti iš TS-LKD bet kurį skyriaus narį arba sustabdyti jo narystę. Šis komitetas savo iniciatyva arba centrinių TS-LKD organų pavedimu tiria žiniasklaidoje paviešintą informaciją apie partijos įstatams galintį prieštarauti TS-LKD narių elgesį.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.04.13; 04:00

jukneviciene_rasa11

Nereiškiau Jums jokių kaltinimų tame renginyje. Buvau visiškai įsitikinęs, kad tas renginys uždaras (visur aplink, išskyrus A.Kubilių – pažįstami veidai iš TS-LKD).

Jei būčiau žinojęs, kad yra ir kitų, tai tikrai nebūčiau mėginęs iliustruoti savo kalbą dėl 20 tūkst. Lt grąžinimo MG Balticui (dėl sąsajų su alkopramonės nelegaliu lobizmu Seime liberalizuojant alkoholio vartojimą, kai 6 mūsiškai balsavo „už”, nors TS-LKD taryba buvo nusprendusi priešingai) tokiu pavyzdžiu, kuris Jus užgavo, dėl ko apgailestauju ir atsiprašau. Nes tokio turinio, kuris įdėtas delfi.lt mano kalbai ir joje pavartotam pavyzdžiui, bei retoriniam klausimui nesuteikiau, nebandžiau suteikti, to nesiekiau ir nesiekiu, t.y. teiginio, kad Jūs atstovaujate, atstovavote ar kitaip kaip bandėte padėti Achemos grupei.

Continue reading „Parlamentaras Naglis Puteikis atsiprašo KAM ministrės Rasos Juknevičienės”

jukneviciene_rasa

Rasa Juknevičienė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetui apskundė partijos kolegą Naglį Puteikį, kuris jaunimo forume viešai svarstė, jog R.Juknevičienė gali būti “Achemos” atstovė TS-LKD, nes, matot, jos rinkimų kampaniją finansuoja išimtinai tik “Achemos” įmonės.

Krašto apsaugos ministrė patvirtino, kad “Achemos” įmonių grupė ne kartą rėmė jos rinkimų kampanijas į Seimą, tačiau sakė, kad šios įmonių grupės atstovai į ją niekuomet nesikreipė nei su jokiais prašymais, nei su pasiūlymais. Savo tekste R.Juknevičienė teigia: “N.Puteikis apkaltino mane “Achemos” įmonių grupės protegavimu, todėl prašyčiau Priežiūros komiteto pareikalauti iš N.Puteikio jam žinomų pavyzdžių, jei jis tokių turi, kada ir kokius įstatymus ar sprendimus, susijusius su “Achemos” įmonių grupės verslu, priimant Seime, aš balsavau kitaip negu buvo nusprendusi TS-LKD frakcija”.

Continue reading „Rasa Juknevičienė apskundė Naglį Puteikį”

balsss

Tėvynės sąjunga labiau už kitas partijas saugo Lietuvą nuo rusų. Dėl to:

Pasirašyta sienų sutartis su Rusija, didžiąją Mažosios Lietuvos dalį paliekant Rusijos pusėje.

Strateginė Lietuvos įmonė „Mažeikių nafta“ per amerikiečius perduota rusams, po to išpirkta Lietuvos lėšomis ir atiduota lenkams, kurie ją vėl ketina perduoti rusams. Per ką Lietuvos piliečių lėšomis išpirkta valstybinė įmonė bus perduota rusams trečiąkart?

Continue reading „Tėvynės Sąjungos atmintinė – vien tik faktai”

inga_baranauskiene

Seimo nario Gintaro Songailos teismui pateiktas ieškinys dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Vilniaus skyrių sueigos tarybos sprendimo pritarti ketinimui Vilniaus miesto savivaldybėje sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku sukėlė nemenką audrą.

Nors, Valdemaro Tomaševskio blokui sužlugdžius koaliciją, ieškinys neteko prasmės ir buvo atsiimtas, TS-LKD Priežiūros komitetas Gintarą Songailą dėl jo pašalino iš partijos. Šį sprendimą savo ruožtu pasmerkė 13 TS-LKD priklausančių Seimo narių (12 pasirašė bendrą, o Rytas Kupčinskas – atskirą pareiškimą). Eiliniai partiečiai taip pat renka parašus, protestuodami prieš Vilniaus skyrių sueigos tarybos sprendimą dėl koalicijos su Valdemaro Tomaševskio bloku. Atrodo, per artėjančius TS-LKD pirmininko rinkimus šis klausimas taps centriniu, nes į šį postą kandidatuojančių Irenos Degutienės ir Andriaus Kubiliaus nuomonės diametraliai išsiskyrė.

Continue reading „TS-LKD „Konstitucinis teismas“ – prieš teismus ir Konstituciją”

stundys

Balandžio 27 d. posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas pašalino iš TS-LKD narių TS-LKD Prezidiumo, Seimo TS-LKD frakcijos narį, TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininką Gintarą Songailą. 

Tautininkų lyderis buvo apkaltintas veikla prieš TS-LKD politiką, nes aktyviai priešinosi partijos vadovybės sumanymui Vilniaus miesto savivaldybės taryboje sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku. Už G.Songailos pašalinimą balsavo 5 Priežiūros komiteto nariai, prieš – 2, dar 2 susilaikė. Balandžio 28 d. grupė Seimo TS-LKD frakcijos narių įteikė partijos pirmininkui Andriui Kubiliui paklausimą dėl TS-LKD partijos Priežiūros komiteto sprendimo pašalinti iš partijos Gintarą Songailą. Šį paklausimą pasirašė 12-a Seimo narių, priklausančių TS-LKD partijai. 

Continue reading „Kartais veikia kaip susidorojimo mašina”

songaila_m

Kas iš tiesų dedasi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijoje? Kodėl konservatoriai ir krikdemai buvo linkę eiti į koaliciją su antilietuviškas tendencijas propaguojančio Valdemaro Tomaševskio bloku?

Kodėl Antriaus Kubiliaus vadovaujama partija mirtinai supyko ant parlamentaro Gintaro Songailos, neigiamai vertinančio bet kokias partnerystes su „tomaševskininkais”? Ar tikrai tautininkus atstovaujantis parlamentaras G.Songaila  vertas būti išmestas iš A.Kubiliaus vadovaujamos partijos? Kokios taktikos laikysis G.Songailos vadovaujami tautininkai, jei partnerystė su TS-LKD galutinai iširs? Čia pateikiamas interviu su Seimo nariu Gintaru Songaila.

Continue reading „“Tautininkai nebegalėjo tapatintis su A.Kubiliaus primetama politika“”

kup_gintaro

Balandžio 28 d. grupė Seimo TS-LKD frakcijos narių įteikė savo partijos pirmininkui Andriui Kubiliui paklausimą dėl balandžio 27 d. TS-LKD partijos Priežiūros komiteto sprendimo pašalinti iš partijos TS-LKD Prezidiumo, Seimo TS-LKD frakcijos narį, TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininką Gintarą Songailą.

Šį paklausimą pasirašė 12-a Seimo narių, priklausančių TS-LKD partijai. Atskirą raštą dėl G.Songailos pašalinimo iš partijos narių A.Kubiliui parašė Seimo narys, TS-LKD  Prezidiumo ir Priežiūros komiteto narys Rytas Kupčinskas.

Štai tas Seimo narių paklausimo tekstas.

Continue reading „Ar suskils konservatorių – Lietuvos krikščionių demokratų partija?”