Parlamento komitetas saugumo reikalams ketina paaiškinti situaciją, kaip Amerikos specialiosios tarnybos organizavo telefoninių pokalbių ir elektroninio susirašinėjimo perėmimą Italijoje, rašo Fiorenza Sarsanini laikraštyje Corriere della Sera.

„Telefoninių pokalbių ir internetinio ryšio kontrolės klausimas liečia ir Italiją. Skambučiai, elektroninis paštas, SMS: dangstydamosios būtinybe užtikrinti nacionalinį saugumą, Jungtinės Valstijos įgijo didžiulį kiekį duomenų apie mūsų piliečius. To patvirtinimas buvo gautas maždaug prieš tris savaites, kai slaptąsias tarnybas kontroliuojančio komiteto parlamentinė delegacija apsilankė Vašingtone. Susitikimas su žvalgybos agentūrų direktoriais ir Kongreso komisijų pirmininkais atsiskleidė aiškų plataus masto monitoringo vaizdą. Ir štai dabar Parlamento saugumo reikalų komiteto (Copasir) vadovybė reikalauja iš vyriausybės paaiškinimų. Jau rytoj popiet paskirtas pasitarimas, kuriame dalyvaus vidaus reikalų ministro pavaduotojas Markas Minnitis“, – praneša leidinys.

Continue reading „E-paštas, SMS, telefoniniai pokalbiai: JAV klausėsi ir Italijoje”

Amerikos ir Britanijos žvalgybos tarnybos sėkmingai apeina daugybę kriptografinės apsaugos būdų, kuriuos milijonai žmonių naudoja asmens duomenims, tiesioginėms operacijoms ir elektroniniam susirašinėjimui apsaugoti, praneša The Guardian žurnalistai Džeimsas Bolas, Džulianas Bordžeris ir Glenas Grinvoldas.

Edvardo Snoudeno pateikti dokumentai sako, kad JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) ir Didžiosios Britanijos Vyriausybinio ryšio centras (GCHQ) plačiai diskreditavo garantijas, kurias interneto kompanijos duoda vartotojams, įtikinėdamos, kad jų komunikacijos, banko operacijos ir medicininė informacija bus neprieinamos nei piktavaliams, nei vyriausybėms.

Žvalgybos tarnybos naudojo visą arsenalą priemonių kovai su šifrų naudojimu internete.

Tiems metodams priklauso slaptos operacijos, siekiant įvesti NSA kontrolę diegiant tarptautinius šifravimo standartus, superkompiuterių naudojimas įsilaužimams į šifrus ir – uoliausiai saugoma paslaptis – tiesioginis bendradarbiavimas su technikos kompanijomis bei interneto tiekėjais, sakoma straipsnyje.

Continue reading „NSA ir GCHQ atima iš interneto konfidencialumą ir saugumą”

Globalinio totalinio slapto pasiklausymo eroje siūlau susipažinti su Rusijos internetinio TV „Dožd‘ (Lietus) (www.tvrain.ru) 2013-05-31 laidos vedėjo Michailo Kozyrevo pateiktais jūsų telefono ypatumais, kurie turėtų jus priversti susimąstyti, ar jūsų telefono nėra pasiklausoma.

Jeigu išjungiant telefoną tai padaryti pavyksta ne iš karto, tarkim, dar ilgą laiką šviečia ekranas, ar tiesiog telefonas išsijungia pavėluotai, tai jau turėtų tapti nerimo priežastimi.

Jeigu jūs pastebėjote, kad akumuliatorius, ypač naujas, žymiai greičiau, nei paprastai, išsikrauna, tai taip pat požymis, kad jis gali būti panaudojamas su pasiklausymo programa.

Continue reading „Kaip pajusti, kad mobilus telefonas tapo „blake“. E.Snoudeno signalas”