Signatarų namo balkone. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Per šventinius renginius sostinėje budėję pareigūnai sako, kad valstybės atkūrimo šventės renginiai šiemet praėjo sklandžiai, jokių pažeidimų nebuvo fiksuota.
 
Visgi po Vytauto Landsbergio kalbos Signatarų namų balkone, susirinkusiųjų minioje pastebėtas į teisėsaugos akiratį patekęs prorusiškas aktyvistas Laurynas Ragelskis. Pasak policijos, tarp L. Ragelskio ir kelių kitų asmenų buvo kilęs žodinis konfliktas.
 
Tai pastebėję pareigūnai asmenis nusivedė į šoną išsiaiškinti aplinkybių. Tačiau nei konflikte dalyvavę asmenys, nei L. Ragelskis nepareiškė noro vietoje rašyti pareiškimo.
 
„Jei turės pretenzijų, galės dėl to kreiptis vėliau“, – Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.
Vilniaus senamiestis. Signatarų namai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
ELTA primena, kad pernai Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo Katedros, Rotušės aikštėse Vasario 16 d. „Lietuvos šeimų sąjūdžiui“ organizuoti mitingus. Savivaldybė prašymus atmetė, argumentuodama tuo, kad minėtos vietos įtrauktos į valstybės ir savivaldybės institucijų organizuojamus renginius, tačiau organizacijos atstvoai ragino savo sekėjus dalyvauti Vasario 16-osios renginiuose. Dalis jų pasirodė prie Vilniaus Signatarų namų, kur švilpimu ir šūksniai „Gėda“ pasitiko tradiciškai kalbą sakiusį Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį. 
 
Tąkart policija prie Signatarų namų pasitelkė papildomas pareigūnų pajėgas, Pilies gatvėje pastatė specialius atitvarus, kuriais reguliavo žmonių srautus.
 
Viktorija Smirnovaitė (ELTA)
 
2023.02.17; 05:00

Agentai slaptieji. Slaptai.lt foto

Berlynas, rugpjūčio 31 d. (AFP-ELTA). Vokietijos Federalinė konstitucijos apsaugos tarnyba (BfV) tiria įtarimus, kad du vadovaujantys Ekonomikos ir klimato apsaugos ministerijos pareigūnai galimai šnipinėjo Rusijai. Šie asmenys dirbo ypač jautrioje srityje, susijusioje su vyriausybės energetikos politika, rašo laikraštis „Zeit“.
 
Anot leidinio, ministerija kreipėsi į BfV, kai kilo įtarimų dėl minėtų asmenų. Į pareigūnus atkreiptas dėmesys, nes jie dujų ir energijos politikos klausimais laikėsi akivaizdžiai prorusiškos pozicijos. BfV tada patikrino pareigūnų biografijas ir pastebėjo „į akis krintančių biografinių faktų“, rašo laikraštis, remdamasis neįvardytais šaltiniais Berlyne. Vienas asmenų, pavyzdžiui, yra studijavęs Rusijoje.
 
BfV, anot pranešimo, taip pat aiškinosi dėl pareigūnų kelionių – ar jos buvo tik tarnybinės, ar galbūt buvo ir kitokių tikslų. Buvo tikrinamos ir privačios draugystės bei asmeniniai santykiai su Rusija. Kalbėta apie jų „emocinį artumą“ Rusijai. Tačiau tvirtų įrodymų, kad tai galėjo būti šnipai, esą nerasta.
 
Ministerijos atstovė pabrėžė, kad naujoji ministerijos vadovybė „visiškai pertvarkė“ iki vyriausybės pasikeitimo vykdytą Rusijai draugišką politiką.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.01; 07:24