Vasario 16-osios išvakarėse Raudondvaryje iškilo ledinis Vytis. Kauno r. sav. nuotr.

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Raudondvario dvaro parke, Kauno rajone, iškilo maždaug 4 metrų aukščio Vyčio skulptūra.
 
Kompoziciją iš 15 tonų ledo luitų sukūrė įmonės „Ledo meistrai” komanda, pranešė Kauno rajono savivaldybė.
 
Dvi dienas prie Vyčio kūrimo Raudondvario dvaro menų inkubatoriaus kieme plušėjo Pauliaus Orlovo vadovaujama „Ledo meistrų” komanda – penki vyrai. Vienas menininkas – I Made Sutama Ramia – atkeliavo iš tolimojo Balio. Jis ypač džiaugėsi gausiu sniegu ir pozavo fotografams, nugriuvęs į pusnį.
 
Pirmadienį Raudondvaryje iki sutemų vyko baigiamieji meninės instaliacijos darbai.
 
Kūrinį apžiūrėjęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas sakė: „Karantino apribojimai neleidžia organizuoti masinių švenčių, todėl Vasario 16-ąją nusprendėme paminėti meniniu akcentu”.
 
Pasak viešosios įstaigos „Raudondvario dvaras” direktorės Snieguolės Navickienės, šią idėją jai „pasufleravo” šaltuku nustebinusi žiema ir daugybė sniego lipdinių Raudondvario gyventojų kiemuose.
 
Buvusio grafų Tiškevičių žirgyno kieme ant pakylos iškilęs Vytis šiek tiek stilizuotas ir kuria šiuolaikiškumo įspūdį. Raitelį iš visų pusių supa ledo luitai su užšaldytomis gėlėmis.
 
Visą kompoziciją vakarais apšvies spalvoti prožektoriai ir deglai, o iš garso kolonėlių sklis Raudondvario apylinkėse gimusio lietuviškos muzikos patriarcho Juozo Naujalio muzika.
 
Kompozicija bus galima gėrėtis, kol leis oro sąlygos. „Šiemet žiema atkakli, todėl tikėtina, kad Vytis atsilaikys gal net iki Kovo 11-osios”, – šypsojosi S. Navickienė.
 
Menininkų kolektyvo „Ledo meistrai” nariai dalyvauja žiemos festivaliuose, organizuoja šventes ir teikia įvairias „ledines” paslaugas. Įmonė įsikūrusi Vilniaus rajone, Arvydų gyvenvietėje. Menininkų produktai – ne tik skulptūros, bet ir lediniai barai, užšaldytos gėlės, kiti objektai.
 
Komanda rengia teatralizuotus pasirodymus: žiūrovų akivaizdoje kuriamos kompozicijos iš ledo, o į meninį procesą įsilieja muzika, šokis, akrobatika.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.16; 00:01

Raudondvario seniūnija 2018-uosius metus pasitiko jau su 6000-ąja seniūnijos gyventoja. Tai – naujakurė Erika Meiliūnaitė. Kartu su savo gyvenimo draugu ji įsikūrė Klevų gatvėje, Didvyrių kaime.

Jauna šeima neatmeta galimybės, kad ir jų mažylis pasaulį gali išvysti 2018 metais bei tapti šimtmečio naujagimiu, kurio lauks išskirtinė Kauno rajono savivaldybės dovana – turtingas naujagimio kraitelis.

Raudondvaris – seniūnijos centras, šalia Nemuno ir Nevėžio santakos, aukštutinėje Nevėžio terasoje, abipus kelio Kaunas – Jurbarkas – Šilutė – Klaipėda. Raudondvaris turi gimnaziją, keletą kitų bendrojo lavinimo mokyklų bei vaikų darželių. Seniūnijoje veikia Raudondvario medelynas, yra ir kitų sėkmingai dirbančių verslo įmonių.

Pastaraisiais metais Raudondvarį labiausiai garsina pilies – dvaro architektūros ansamblis ir po neseniai įvykusios jo restauracijos dvare prasidėjusi intensyvi kultūrinė veikla. Raudondvaris jau tapo ne tik Kauno rajono, bet ir visos Lietuvos kultūros renginių, taip pat – oficialių tarptautinių susitikimų vieta.

Seniūnijos centre stovi Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia, netoliese – memorialinis muziejus bei paminklas kompozitoriui Juozui Naujaliui, kurio sukurta „Lietuva brangi“ vadinama Lietuvos himnu. Ši daina, primena ELTA, televizijos žiūrovų valia išrinkta geriausia iš 100 tokių kūrinių ir paskelbta Lietuvos 100-mečio daina.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.01.06; 04:30

Viena didžiausių pasaulyje arbatos gamintojų bendrovė „Yunnan Dianhong Group“ ketina steigti savo atstovybę ir Kinijos kultūros centrą Raudondvaryje. Apie tai kalbėta šios tolimos šalies atstovams apsilankius Kauno rajone. „Yunnan Dianhong Group“ viceprezidentė Vang Li (Wang Li) su patarėjais Cui Ji (Cui Yi) ir He Sin (He Xin) penkias dienas svečiavosi Kauno rajone ir domėjosi galimybėmis čia investuoti.

Kartu su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu buvo aptarti veiksmai, kaip žingsnis po žingsnio būtų galima įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Kinų teigimu, Lietuva yra puiki vieta, iš kurios būtų galima plėsti arbatos eksportą į ES šalis ir Baltarusiją. 

Kinietiškos arbatos gėrimo tradicijos

Pirmiausia svečiai buvo pakviesti į Raudondvario dvarą, kurio paskutinis savininkas Benediktas Henrikas Tiškevičius buvo didelis Rytų kultūros gerbėjas. Grafas ne kartą lankėsi Kinijoje, buvo išmokęs mandarinų kalbą ir gavęs mandarino titulą. Raudondvaryje jis rengdavo arbatos gėrimo ceremonijas ir net augino mandarinus.

„Tiškevičiaus puoselėtos tradicijos byloja, kad geriausia vieta skleistis Kinijos kultūrai yra čia, Raudondvaryje“, – šypsojosi V. Makūnas. Kinijos ir Lietuvos draugystės ryšius simbolizuoja ir dvaro oranžerijoje pasodinti arbatmedžių sodinukai, atkeliavę iš Junano apskrities.

Kauno rajono mero siūlymu, pradiniame etape kinai galėtų įsteigti savo atstovybę Raudondvario menų inkubatoriuje, vėliau – planuoti Kinijos kultūros centro statybą kuriame nors laisvame sklype.

Vang Li pažadėjo jau šiemet atvežti į Raudondvarį parodą ir surengti arbatos gėrimo ceremoniją pilies Raudonojoje salėje. Kinijos atstovai norėtų populiarinti ne tik arbatos ceremoniją, bet ir tradicinę kinų mediciną, masažą, kitus savo kultūros pasiekimus. Svečius domina ir lietuvių kultūra, jie lankėsi Kauno valstybiniame muzikiniame teatre.

Kitas svarbus kompanijos „Yunnan Dianhong Group“ tikslas – plėsti arbatos eksportą į Vakarus. Ypač daug arbatos Europoje suvartoja britai, lenkai, vokiečiai, jos paklausa didėja. Vang Li ir jos komanda investavimo galimybes ketvirtadienį aptarė su ūkio ministru Mindaugu Sinkevičiumi, taip pat susitiko su Kinijos ambasados atstovais.

Anot rajono mero patarėjo Edmundo Mališausko, nemažai laiko kinai praleido diskutuodami ir su Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) atstovais. Kalbėta apie tai, kad kinų verslininkams reikėtų sandėlių, kuriuose arbatą būtų galima ne tik laikyti, bet ir fasuoti. Tokiam statiniui reikėtų nemažo sklypo, be to, statybos užtruktų, todėl kinų investuotojai Lietuvoje linkę pradėti verslą kartu su partneriais.

Kompleksines paslaugas sandėliuoti ir gabenti arbatą siūlo viena didžiausių ir moderniausių logistikos bei transporto įmonių Vidurio ir Rytų Europoje „Hoptrans“. Ramučiuose įsikūrusios kompanijos vadovo Vyto Volkevičiaus teigimu, ji turi savo atstovybių daugelyje Europos šalių, taip pat ir Kinijoje (Šanchajuje). Krovininiai lėktuvai iš Šanchajaus į Kauną atkeliauja per 2-5 dienas, konteineriais – per 17-15 dienų, laivais kroviniai (per Klaipėdos uostą) atgabenami per 35-45 dienas.

Svečiai pabrėžė, kad dėl patogios geografinės padėties ir palankių sąlygų verslui Kinijos arbatos gamintojai Kauno rajoną vertina kaip strateginį partnerį, plėtojant verslą Europoje. Kinijos delegacija taip pat lankėsi metalo apdirbimo įmonėje „Novameta“.

Konkrečius sprendimus „Yunnan Dianhong Group“ vadovai ketina priimti liepą, kai į Kauno rajoną atvyks kompanijos prezidentas Vangas Tiančiuanas (Wang Tianquan).

Kompanijos „Yunnan Dianhong Group“ centrinė būstinė įsikūrusi Kinijos pietryčiuose, 45 mln. gyventojų turinčioje Junano provincijoje, garsėjančioje turistų lankomais objektais bei aukštos kokybės arbata, ypač vadinamuoju pueru. Junane veikia milžiniška arbatos perdirbimo įmonė ir Arbatos institutas, kuriame kuriamos naujos šio gėrimo rūšys.

Kauno rajono savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį ir su netoli Šanchajaus esančia Dziašano apskritimi.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.10; 09:39