Nyderlandų policija. EPA – ELTA nuotr.

Nyderlandų kriminalinių nusikaltimų reporteris Peteris R. de Vriesas, kuris praėjusią savaitę buvo pašautas Amsterdame, mirė ligoninėje, ketvirtadienį pranešė Nyderlandų žiniasklaida.
 
Žinomas 64-erių reporteris buvo pašautas mažiausiai penkis kartus, kai prieš devynias dienas ėjo iš Amsterdamo centre esančios televizijos studijos.
 
Jis buvo išgabentas į ligoninę, kur iki šios dienos kovojo dėl savo gyvybės.
 
„Peteris kovojo iki paskutinės akimirkos, tačiau galiausiai pralaimėjo kovą“, – sakoma transliuotojui RTL atsiųstame jo šeimos pranešime.
 
„Mirties akimirką jis buvo apsuptas mylimų žmonių“, – pridūrė P. R. de Vrieso šeima, nurodydama, kad dar nebuvo parengti laidotuvių planai.
 
P. R. de Vriesas, kuris išpopuliarėjo, kai nušvietė milijonieriaus Freddy’io Heinekeno pagrobimą 1983-iaisiais, neseniai dalyvavo teismo byloje prieš vieną ieškomiausių šalies narkotikų baronų.
 
Prieš P. R. de Vriesą surengtas išpuolis sukėlė tarptautinę smerkimo bangą. Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles’is Michelis pavadino jį „ataka prieš mūsų vertybes“.
 
Netrukus po išpuolio buvo sulaikyti du asmenys.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.16; 07:32

Nyderlandų policija. EPA – ELTA nuotr.

Amsterdame, policijos duomenimis, per išpuolį sunkiai sužeistas žinomas Nyderlandų kriminalinių nusikaltimų reporteris Peteris R. de Vriesas. Jis su šautine žaizda galvoje atvežtas į ligoninę, antradienio vakarą pranešė policija.
 
Pasak policijos, suimti trys įtariamieji, tarp jų – spėjamas šaulys. Pareigūnai tikisi greitai išaiškinti nusikaltimą.
 
Išpuolis šokiravo šalį, TV stotys apie jį pranešė specialiose laidose. Ministras pirmininkas Markas Ruttė ir teisingumo ministras Ferdas Grapperhausas dar vakare susitiko su kovos su terorizmo agentūra. Premjeras kalbėjo apie „išpuolį prieš laisvąją žurnalistiką“. Politikai ir žurnalistų profsąjunga reagavo su pasibaisėjimu.
 
Anot žiniasklaidos, apie 19.30 val. nežinomas asmuo Amsterdamo centre paleido šūvius į 64 metų žurnalistą, kai jis ėjo iš TV studijos. Prieš tai jis dalyvavo tiesioginėje laidoje. Liudininkai atpažino auką, socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašų iš nusikaltimo vietos.
 
P. R. de Vriesas yra žinomas kriminalinių nusikaltimų reporteris. Jis procesuose neretai dalyvauja kaip aukų atstovas ar liudytojas. Šiuo metu žurnalistas yra svarbiausio liudytojo dideliame procese prieš organizuotą nusikalstamumą patikėtinis. Vykstant šiam procesui, jau 2019 metais buvo nušautas svarbiausio liudytojo advokatas ir jo brolis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.07; 07:30

Leidyklas „Briedis“ pristato knygą „Operacija „Šedevras“

Garsiausio pasaulyje meno nusikaltimų seklio Roberto Wittmano karjera, švelniai tariant, labai neįprasta. R. Wittmanas su bendraautoriumi Johnu Shiffmanu kaip įmanydami stengėsi kuo tiksliau rekonstruoti visus įvykius. Peržvelgė oficialias ataskaitas, meno nusikaltimų knygas, meno istorijos veikalus, asmeninius užrašus, vaizdo įrašus, nuotraukas ir kvitus, taip pat įvairius oficialius ir neoficialius dokumentus bei išrašus. Vėl ir vėl lankėsi nusikaltimų vietose ir muziejuose tiek Jungtinėse Valstijose, tiek Europoje. Siekdami atkurti per pasalas vykusius dialogus, peržiūrinėjo sekimo vaizdo ir garso medžiagą ir išrašus.

R. Wittmanas, dažniausiai neginkluotas, dalyvavo daugybėje slaptųjų operacijų, gaudė meno kūrinių vagis, sukčius ir juodosios rinkos prekeivius visame pasaulyje. Jis žavi istorijomis, susijusiomis su neįkainojamo meno ir senienų – Rockwello ir Rembrandto, Monet ir Picasso paveikslų, auksinių senovės Peru kario šarvų, Rodeno skulptūros, įkvėpusios impresionistų judėjimą, galvos apdangalo, kurį Geronimas vilkėjo savo paskutiniame „Pow-Wow“, retos Pilietinio karo kovinės vėliavos, kurią mūšyje nešė kariai, – atgavimu. Sugauti meno vagys ir aferistai – turtingi ir vargšai, protingi ir kvailiai, organizuoti nusikaltėliai ir beviltiški vienišiai. Kontrabandininkas, atnešęs jam pagrobtą VI a. lobį, pasirodė esąs aukšto rango diplomatas. Vertintojas, pavogęs nesuskaičiuojamą daugybę relikvijų iš karo didvyrių palikuonių, buvo aristokratiškai atrodęs sukčius. 

FTB apskaičiavo, kad per šias rizikingas operacijas buvo susigrąžinta meno šedevrų ir retų istorinių artefaktų už šimtus milijonų dolerių. R. Wittmanas teigia, jog statistika jam nerūpi. Kas vertingiau – Rembrandto autoportretas ar karius į mūšį vedusi Amerikos vėliava? Jie abu – neįkainojami.

APIE AUTORIUS

Robertas K. Wittmanas dvidešimt metų dirbo FTB specialiuoju agentu. Jis padėjo sukurti Meno nusikaltimų tyrimo grupę, buvo vyresnysis tyrėjas. Atstovavo Jungtinėms Valstijoms visame pasaulyje: vykdė tyrimus, konsultavo užsienio šalių policiją ir muziejus įvairiais meno nusikaltimų tyrimo, paveikslų paieškų ir saugumo klausimais.

Johnas Shiffmanas yra „The Philadelphia Inquirer“ reporteris. Buvęs teisininkas ir Baltųjų rūmų bendradarbių programos direktoriaus pavaduotojas yra pelnęs ne vieną apdovanojimą kaip žurnalistas, o 2009 metais buvo Pulitzerio premijos finalininkas.

2021.01.21; 18:00

snoras

Esu atsargus žmogus (nepatikėsit?). Tad išgirdęs šokiruojančią žinią, visų pirma pamanau: gal tai gandas? Gal tai tik provokacija, šmeižtas ar šiaip skandalų mėgėjų iš piršto laužta nesąmonė? Gal informacija netrukus bus paneigta?

Taip galvojau ir praėjusį gruodį, kai žiniasklaida pranešė apie įtartinus generalinio prokuroro pavaduotojo Andriaus Neveros sandorius. Vasarą, praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai ėmė eiti aukštas pareigas, jis su žmona gavo mažiausiai 300 000 litų paskolą iš garsiojo pokerio lošėjo Antano Guogos. Kaip tik tomis dienomis Generalinė prokuratūra sužlugdė šiam asmeniui labai svarbią teisminę bylą dėl azartinių lažybų internete.

Continue reading „Pokeris iš „Snoro“ prokuratūroje”