Iziumas, rugsėjo 16 d. (ELTA). Kai kurių žmonių, palaidotų Ukrainos Iziumo mieste aptiktoje masinėje kapavietėje, kūnai buvo surištomis rankomis ir su virve aplink kaklą. Kaip praneša „The Guardian“, tai paliudijo įvykio vietoje buvę naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistai.
 
Tai galimai rodo, kad šie žmonės žuvo ne per apšaudymą ar antskrydžius. Nepaisant to, keletas kitų ten aptiktų žmonių greičiausiai mirė būtent tokia mirtimi.
 
Skaičiuojama, kad šioje kapavietėje gali būti palaidota daugiau kaip 440 kūnų. Juos šiuo metu ekshumuoja Ukrainos policija ir teismo medicinos ekspertai.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2022.09.17; 06:24

Du naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistai, kurie buvo įkalinti už valstybės paslapčių apsaugos įstatymo pažeidimus nušviečiant rohinjų krizę Mianmare, antradienį buvo paleisti iš kalėjimo. 

Daugiau kaip 500 dienų už grotų praleidę 33 metų Wa Lone’as ir 29 metų Kyawas Soe Oo šypsojosi, kai išėjo iš kalėjimo. Jie išleisti pagal Mianmaro prezidento suteiktą amnestiją.

„Reuters“ žurnalistai buvo nuteisti dėl Oficialių paslapčių akto pažeidimų, kai vykdė tyrimą apie 10-ies rohinjų vyrų ir berniukų žudynes Mianmaro Rachinų valstijoje. Pernai rugsėjį abu vyrai buvo nuteisti septynerių metų laisvės atėmimo bausmėmis.

Wa Lone’o ir Kyawo Soe Oo įkalinimas buvo suvokiamas kaip išpuolis prieš žiniasklaidos laisvę, kilo klausimų dėl demokratijos padėties Mianmare. 

Išėjęs iš kalėjimo Wa Lone’as BBC korespondentui sakė, kad niekada nenustos būti žurnalistu. 

Abu vyrai turi šeimas, mažus vaikus. Wa Lone’o žmona apie nėštumą sužinojo tik po to, kai jos vyras jau buvo suimtas. 

Šių dviejų žurnalistų įkalinimas sukėlė didžiulį šoką Mianmaro žurnalistų bendruomenei, nes tai priminė jiems gyvenimą, kai šalį valdė karinė chunta. Jos valdymo metais spauda buvo griežtai cenzūruojama ir dažnai įkalinami žurnalistai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.07; 09:00